Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

panasonic fz8 alebo fz18

tibika
2008-05-12 05:53:26+02
Zdravim vas, som zaciatocnik vo fotografovani a preto sa obraciam na skusenejsich so ziadostou o radu. Najlepsi by bola rada od pouzivatela spominanych typov Po dlhsom studovani viacerich recenzii a diskusnych for som moj vyber zuzil na Panasonic fz8 prip. fz 18. Chcel by som sa opytat aky zasadny rozdiel je medzi tymito dvomi typmi fotakov(kvalita snimkov,fotenie z blizka a pod.). Maximalne som ochotny ist s cenou do tych 10-11 tis. Tento fotak budem pouzivat na fotenie dokumentov, textov v archivoch a podobne ale samozrejme aj na bezne fotenie. Prípadne mi odporucte iný tip fotaku podobnej kategorie. Nepiste mi prosim ze zrkadlovky su najlepsi a pod. Rad privitam vase nazory a pripopmienky. S pozdravom Tibika
 
rumrunner
2008-05-12 18:59:45+02
tibika, mal som fz8 a velmi rychlo som ho vymenil za zrkadlovku:-))
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-12 20:26:04+02
Hlavny rozdiel je v objektive, ktory u FZ18 zacina na 28 mm, cize je sirokouhlejsi a preto je vhodnejsi na krajinku, architekturu, interiery. Inac medzi nimi nieje ziaden zasadnejsi rozdiel vo vybave a vyslednej kvalite fotiek. Samorejme novsi model ma vzdy o nieco vyssie rozlisenie, ISO, kvalitnejsie video...
 
efko
2008-05-20 18:49:11+02
J amam FZ 8 som snim nad mieru spokojny.Samozrejme chce to njaku prax kym sa snim naucis dobre fotit.Co sa tyka fotenia dokumentov tak tam nemozes mat ziadny problem.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()