Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Nikon D300 alebo canon 40D???

yogi81
2008-05-12 20:24:37+02
Zdravim! neviem ci tato tema sa tu uz premielala, tak dufam ze nikoho nenastven ze to davam znova! je to neskutocna dilema co kupit! vec sa ma tam ze uz som si precital a skusil co sa dalo ale neviem sa rozhodnut! Nikon je skvely dokonca lepsi no ma vyrazne horsi autofocus v horsich svetelnych podmienkach a v protisvetle! canon je zasa pohotovejsi kym sa nikon rozhybe canon uz ma fotku!!! ale neviem ja niejak stale priahnem po tej D300-ke :) + batery girp a mam 8sn/s! cena aj to je podstatny rozdiel! kupim nikon k nemu objektiv a som na cene za ktoru kupim len telo NIKONA! takze poprosim skusenosti kto fotil s jednym alebo druhym alebo dokonca mohol oba porovnat! len seriozne odpovede... BTW: este musim najst nejaky shop kde ich maju oba na predajni aby som mohol porovnat no v PO a okoli nikde nie su :))) mozno v KE nieco najdem... vdaka za odpovede
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-12 20:57:34+02
Z hladiska funkcnosti a kvality obrazu nie je medzi nimi vyraznejsi rozdiel. Obidva su urcene pre velmi narocneho uzivatela, comu zodpoveda ergonomia a kvalita spracoavania. D300 je o 1/2 triedy vyssi model a celkovym spracovanim sa blizi D3-ke. Prvym kriteriom pri vybere by malo byt ako ti ktory sadne do ruky a do oka. Druhym je paleta objektivov ktore by si chcel mat aby si za peniaze, ktore hodlas utratit kupil co najlepsiu zostavu. Objektivy su to hlavne, telo mozno neskor zmenis, vzdy pride nejake lepsie.
Canon by som volil, keby som si k nemu kupil dobre Tamrony a Tokiny, pretoze v strednej triede nema Canon poriadne objektivy (az na tele). Skutocne dobre optiky ma Canon len v triede L. Supersirokac 10-22 prekonava Tokina 12-24, zakladaku 17-55 smelo cenovo konkuruje Tamron 17-50 a Tokina 16-50. S teleobjektivov je cenovo zaujimvy 70-200/4 L, ale aj ten uz ma zaujimavu konkurenciu v podobe noveho Tamronu 70-200/2,8.
K nikonu je vela zaujimavych objektivov aj v strednej cenovej triede: 16-85VR, 18-200VR, 75-300VR (Canonisti kozu len zavidiet). Samozrejme aj tu je velmi popularna Tokina 12-24 za polovicnu cenu originalu a zaujimavy Tamron 70-200/2,8. Momentalne ma Nikon najlepsie makroobjektivy na svete.
Toto by bola moja zostava a-lacnejsie riesenie, b-drahsie
Canon a: Tokina 12-24, Tamron 17-50/2,8, Canon 70-200/4L, Canon 100/2,8 Macro
Canon b: Tokina 12-24, Canon 17-55/2,8IS, Canon 70-200/2,8IS, Canon 100/2,8 Macro, Canon 50/1,4
Nikon a: Tokina 12-24, Nikon 16-85VR (18-200VR), Tamron 70-200/2,8 (Nikon 75-300VR), Nikon 60/2,8 Macro, Nikon 50/1,8
Nikon b: Nikon 12-24, Nikon 17-50/2,8, Nikon 70-200/2,8VR, Nikon 100/2,8 VR Macro, Nikon 50/1,4
Osobne fotim Nikonom z dovodu, ze za sumu , ktoru som ochotny vlozit do techniky, kupim slusnejsiu vybavu objektivov, naviac sa v secondhande vyskytuje viac dobrych objektivov pre tento bajonet.
 
2008-05-13 00:27:29+02
yogi81:
je to len na tebe. pokial sa nevies rozhodnut, nekupuj ani jeden. bude ta len skriet, preco si nakoniec nekupil ten druhy. az ked budes sto pro rozhodnuty pre jeden z nich, potom si vyber. ktory vsak je len na tebe...
 
Martin643
2008-05-13 20:19:43+02
Podla toho co som cital v testoch je lepsi D300 aj ked oba maju svoje pre a proti. Mozno to je skutocne len o tom ktory ti je sympaticky a ktory ti lepsie sadne do ruky, popripade cenovo. Ja som zvolil 40D hlavne koli dobrej cene tela a objektivy som kupil za ako taku priatelnu cenu. Este som ho nemal moznost testovat ale myslim ze neolutujem, aj ked mi trocha vadia velke rozmery a vysoka vaha, ale obrazova kvalita je fakt na urovni. Nechaj si to ulezat v hlave a je iste ze pre ktorykolvek sa rozhodnes rozhodnes sa dobre. Skus popremyslat u ktorej znacky by si chcel zostat, isto ti pomoze aj ake objektivy by ti vyhovovali u tej ktorej znacky. Aj ked u oboch je z coho vyberat...
 
attik2
2008-05-13 20:27:34+02
Ja by som išiel do D300 aj z dôvodov, ktoré uviedol Karol, dokonca aj tá doporučená kombinácia sa mi pozdáva. Určite neoľutuješ a stejne či Canon, či Nikon - obe telá budú za 2 roky zastaralé a dovtedy sa Ti možno vložené prachy ani nevrátia.
 
slavmiro
2008-05-14 11:59:53+02
Canon 40D ma velmi prijemnu cenu, nastavenu agresivne voci Nikon D300. Co sa tyka ´problemov´ ostrenia v protisvetle, tak to som sa pobavil, to je ako sprava z agentury JPP. Mozno tu uvidime vo fotoblogu co som naostril D300 v ostrom protisvetle a to prosim bez SWM. Nikon oproti Canonu disponuje aj zaostrovacim svetlom na tele, bez nutnosti vyklapania blesku. Navyse potvrdena seriova chyba autofocusu Mark.III mi nedava istotu uz ani v HighEnd triede co sa tyka ostrenia v tejto znacke.
Nad tym vsetkych sa vznasa a zhovievavo usmieva Nikon D3 ako Zeus na bajnom Olympe v podobe ´bozskych´ parametrov 12MpxFF/10fps/ISO6400-12800-25600. :)
 
oboy
2008-05-15 12:53:33+02
To, ze Nikon D3 je momentalne Numero Uno, neznamena, ze D300ka robi pri ISO 1600-3200 lepsie fotky ako Canon 40D...
 
MisoZ
2008-05-15 13:21:22+02
Mam D300 a fotil som aj 40D. Presne som mal dilemu ktoru riesis Ale ked maz uz raz v ruke D300 tak ten Canon ti pride (teda aspon mne) iba ako taka hracka. D300 je naozaj neuveritelny fotak ja k nemu nemam jedinu vytku, niektory ho dokonca uprednostnuju pred D3 koli lepsiemu rozostaveniu focus pointov a mensim rozmerom.Podla mna pre D300 hraju vstky funkcie ktore ma (UZASNY displej, HDMI out, 6/8 fps, interval timer shoting(myslim ze toto canon nema), lepsie technicke spracovanie) ale pri Canone je ta cena velky plus.Ten cenovy rozdiel zaplatis za tie vsetky serepeticky navyse co robia D300 vyssou kategoriou a je na tebe ci ti to stoji za to. Este by som doplnil Karola s tym ,ze pre Nikon hraju aj blesky ,ktorymi je Nikon povestny a este su aj lacnejsie ako tie Canonacke.To ale moze byt pre teba argument a nemusi. Myslim ale ze v tomto vybere sa neda spravit chyba. Daj potom vediet ako si sa rozhodol. Pekne svetlo
 
Bacaardi
2008-05-15 15:30:36+02
mne osobne sa canon drzi lepsie ako ten Nikon, a celkovo sa mi zda Canon lepsi a viac user friendly. (nepisem o kvalite fotiek a zaostrovani) a ak si mam porovnat cenu, tak mame jednoznacneho vitaza... (u mna). ale ak o cenu nejde, tak potom je vraj Nikon lepsi co sa tyka zaostrovania, a nejakych ´gadgetov´ ako nastavovanie objektivov do pamate a dialkove odpalovanie bleskov:-)
 
yogi81
2008-05-16 17:08:25+02
takze beriem CANON a preco?
zacnem od konca a asi tou najdolezitejsou vecou! a tou su objektivy.. idem na 2mesiace do USA takze vybavu budem kupovat tam a ceny objektivou ake su tam tu sa nam o tom moze snivat! pre canon som sa rozhodol koli L-kovej rade objektivov! objektiv Canon EF 70-200mm f/2.8L je proste skvely a za cenu okolo 22 000SK ziaden iny objektiv sa mu nevyrovna nikon to ma 2krat take drahe! a obrazovo vysiel v testoch lepsie ako nikon a sigma! ako som hladal objektivy ktore si kupit tak som zvazoval vsetko mozne a dosiel som k tomu ze canon robi lacnejsie ako nikon a myslim ze ich ma aj viac v ponuke!
dalsia vec je ze ked kupim telo canonu 40D za relativne maly peniaz tak o to menej stratim ked ho budem chciet predat a prejst na vyssi model canonu! pri nikone by bola moja strata penazi omnoho vacsia!
dalsia vec je ze ja som niky za ziadnu fotku nezarobil ani 1SK a do buducna asi ani nezarobim! ja to kupujem lebo mi ten fotak robi strasnu radost:) a tie funkcie co ma nikom nevyuzijem... jedine tie lacnejsie blesky by som bral ;) a este aj tych 8 snimkov ale nastupca 40D uz ich urcite bude mat :)
takze preto som sa rozhodol ako som sa rozhodol teraz zainvestulem do objektivov ktore mi uz na aky taky cas ostanu, kupim lacnejsie telo a casom ho vymenim!

dakujem za rady obzvlast rada od ´MsoZ´ ma takmer nadlomyla ale myslim ze rozum zvytazil! no uvidime casom! ved pride 50D 60D a .....

k rozhodnutiu ma doviedol jeden znamy fotograf skocili sme na kavu a tak trocha to preberali a nejak sme sa zhodli ze fotky robi clovek o objektiv telo to len spracovava... verim ze niketo s nikonom 40D spravi lepsu fotku ako ja keby som si kupil D300-ku :)))

tak vela zdaru
 
2008-05-18 14:24:03+02
A nezabudaj na Cashback ak este plati ,ja mam canon 40D uz doma a aj peniazky vratili.
 
busva
2008-05-31 03:31:04+02
príspevok od:
A nezabudaj na Cashback ak este plati ,ja mam canon 40D uz doma a aj peniazky vratili.
Ak ho bude kupovat v USA, cashback sa ho netyka, plati iba pre produkty Canon zakupene do konca juna v ramci krajin EHP (tj EU,Norsko,Lichtenst. a Island) + Svajciarsku :-)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()