Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Nikon d80 + setovy objektiv

ifco
2008-05-13 13:04:51+02
http://www.megafoto.sk/Nikon/d80-18-55-vr cena setu je dobra ale ako je na tom kvalita setoveho objektivu? chcel by som fotit hlavne portrety. dakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-13 13:42:34+02
Ten setak je urceny pre nizsie modely a pre nenarocne pouzitie. Oficialne takyto set Nikon neponuka. Na portrety je nevhodny, vsetky zabery budu nemastne-neslane. Ak nechces do objektivu invstovat vela, ale napriek tomu mat nadpriemerne zabery, tak si kup Nikkor AF 50/1,8 D, za nizku cenu zvladne portrety bez problemov. Pozri napr. portrety deti uzivatelky ´misa´, ktora ma 50/1,4D (minimalny rozdiel) a uvidis, co taky objektiv dokaze.
 
attik2
2008-05-13 20:13:26+02
Prikláňam sa k názoru hore. Ulakomil som sa tiež na seťák, lebo vychádzal lacno, ale využívam ho akurát vonku, lebo má slabú sveteľnosť. K d80-ke je tá 50-ka fakt dobrá, ale ak môžeš doplať si a kúp tú drahšiu so sveteľnosťou 1,4. Kúp iba telo a k nemu to, čo potrebuješ!!!! Pri týchto objektívoch však treba vedieť, že sú relatívne ´pomalé´ na akčnú reportáž, ale ak chceš fotiť portrét - tam to vôbec nepocítiš k portrétom je 50-ka viacmenej aj tak predurčená.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()