Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Panasonic Fz18

edison54
2008-05-15 15:51:21+02
Rozhodujem sa nad kúpou Fz18. Som začiatočník. Potrebujem foťák na amatérske fotenie krajiny, zvierat a všetkého pekného čo ma pri potulkách v prírode postretne. Je to dobrá volba?
 
Kompi
2008-05-15 19:42:45+02
Maly, sikovny, cena od 10700, za tie peniaze nekupis zrkadlovku, takze na tvojom mieste je skorej otazka rozpoctu. S cenou stupa kvalita, taky nikon D40 s dvoma objektivmi ide pod 20000 novy, urcite by si neurobil chybu, ale zasa je to dvojnasobok ceny.
Urcite najdes vela recenzii, treba vsak povedat, ze to je ´len´ kompakt s malym senzorom, takze aj ten zoom 18x nebude pri dannom objektive ziadna slava a ISO leda tak 100 alebo 200, vyssie ani nahodou. Najpodstatnejsie vsak je, ze pomer cena/vykon pre amatera je neprekonatelna. Dostanes skvely zoom za par ´supov´.
 
edison54
2008-05-16 13:20:24+02
Ešte by som rád prečítal príspevok tých ktorí vlastnia takýto foťák. Či sú spokojný a čo im na Fz18 - ke vadí? A hoci akú radu. Dopredu ďakujem.
 
bear
- moderator
2008-05-16 14:22:36+02
príspevok od: edison54
Ešte by som rád prečítal príspevok tých ktorí vlastnia takýto foťák. Či sú spokojný a čo im na Fz18 - ke vadí? A hoci akú radu. Dopredu ďakujem.
Ja som mal FZ50 co je kusok vyssia trieda, ale starsia generacia, bol to super fotak co sa ovladania tyka, len mi na nom prekazala prilis silna redukcia sumu a ked som chcel fotit RAW bez redukcie sumu fotak sa po odfoteni obrazku zablokoval na asi 5s, kym nezapisal svoj nafuknuty (20MB RAW) na kartu. Mal som ho asi pol roka a potom som si radsej kupil zrkadlovku. V silnom svetle Ti aj kompakt spravi pekne obrazky, ked je svetlo slabsie, kvalita fotiek ide u kompaktov rychlo dole a ak ju chces udrzat, vyzaduje si to lepsiu techniku co ide do penazi.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-16 14:54:00+02
Kto to s fotografovanim mysli vazne, rychlo dospeje k tomu, ze jedinym kvalitnym riesenim je zrkadlovka a kvalitne objektivy. Pri snimani aj tym najlepsim kompaktom/ultrazoomom dospejes velmi casto k jeho hranicam. Ja pouzivam Canon Powershot G9 a zabery s toho idu vyborne, ale s akcnejsou fotografiou, pracou s hlbkou ostrosti aleb s fotenim pri vyssom ISO som sa musel rozlucit. Osobne mi to nevadi, mam kompletnu vybavu zrkadlovka+prislusenstvo.
Ak si kupis FZ18 tak pocitaj s tym, ze nemozes fotit sport, akcnu reportaz, svadbu alebo inu udalost, kde je nutne fotit pri vyssom ISO v kombinacii s bleskom. Velka hlbka ostrosti dana malym snimacom ti neumozni kreativne pracovat s rozostrenim pri portretovani ci makrofotografii. Rozluc sa s manualnym zaostrovanim, to je na displeji (a to nehovorim o hladaciku) takmer nepreveditelne.
Ak si kupis FZ18 (alebo podobne) budes moc fotit krajinku a architekturu (maly snimac ti vsak poskytne aj pri dost vysokom rozliseni slabsie prekreslenie detailov), makro je docela slusne, ale aby to malo tu spravnu stavu, je lepsie fotit s makropredsadkou. Odfotis rodinnych prislusnikov, kamaratov, nenarocnu reportaz.
Kombinacia optickych vlastnosti a maleho snimaca ti da emocionalne len priemerne zabery. Dalej ocakavaj caste prepaly a sum v tmavych partiach, problem so zachytenim kontrastnej sceny.
Fotoaparaty tohoto typu su postupne na ustupe, zrkadlovku kupis od 13 000,- Sk.
Vyhladaj si fotografie na ephote urobene tymto a podobnymi pristrojmi a porovnaj ich s podobnymi zabermi nasnimanimi zrkdlovkou (tymi podarenymi).
 
edison54
2008-05-16 15:45:26+02
príspevok od: Karol Srnec
Kto to s fotografovanim mysli vazne, rychlo dospeje k tomu, ze jedinym kvalitnym riesenim je zrkadlovka a kvalitne objektivy. Pri snimani aj tym najlepsim kompaktom/ultrazoomom dospejes velmi casto k jeho hranicam. Ja pouzivam Canon Powershot G9 a zabery s toho idu vyborne, ale s akcnejsou fotografiou, pracou s hlbkou ostrosti aleb s fotenim pri vyssom ISO som sa musel rozlucit. Osobne mi to nevadi, mam kompletnu vybavu zrkadlovka+prislusenstvo.
Ak si kupis FZ18 tak pocitaj s tym, ze nemozes fotit sport, akcnu reportaz, svadbu alebo inu udalost, kde je nutne fotit pri vyssom ISO v kombinacii s bleskom. Velka hlbka ostrosti dana malym snimacom ti neumozni kreativne pracovat s rozostrenim pri portretovani ci makrofotografii. Rozluc sa s manualnym zaostrovanim, to je na displeji (a to nehovorim o hladaciku) takmer nepreveditelne.
Ak si kupis FZ18 (alebo podobne) budes moc fotit krajinku a architekturu (maly snimac ti vsak poskytne aj pri dost vysokom rozliseni slabsie prekreslenie detailov), makro je docela slusne, ale aby to malo tu spravnu stavu, je lepsie fotit s makropredsadkou. Odfotis rodinnych prislusnikov, kamaratov, nenarocnu reportaz.
Kombinacia optickych vlastnosti a maleho snimaca ti da emocionalne len priemerne zabery. Dalej ocakavaj caste prepaly a sum v tmavych partiach, problem so zachytenim kontrastnej sceny.
Fotoaparaty tohoto typu su postupne na ustupe, zrkadlovku kupis od 13 000,- Sk.
Vyhladaj si fotografie na ephote urobene tymto a podobnymi pristrojmi a porovnaj ich s podobnymi zabermi nasnimanimi zrkdlovkou (tymi podarenymi).
Vďaka za radu. A prosím ťa môžeš mi poradiť. Akú zrkadlovku do 18 až 20 tis.?
S ktorý by bol všestranný? Na krajinu, zver, vtáky a pod.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-16 16:04:15+02
V tejto cenovej relacii je momentalne NIkon D40, D40X a Canon 350D, 450D. Tieto dve znacky su najrozsirenejsie, preto je aj prislusenstvo najlahsie dostupne, takisto aj ponuka objektivov je najvycsia. Rovnaku kvalitu ti poskytne Pentax K100 ale uz tazsie budes zhanat k nemu prislusenstvo. Olympus ma zaujimave ceny, ale osobne si myslim, ze 4/3 system snimaca je neperspektivny a nedosahuje kvalitu APS-C, je to na pol ceste ku kompaktom a buduci prechod do strednej alebo profi triedy je problematicky.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-16 16:05:11+02
Este dobrou volbou by bola zrkadlovka z druhej ruky, napr.: Canon EOS 30D alebo NIkon D80.
 
bear
- moderator
2008-05-16 16:32:29+02
asi skor 400D ako 450D:-) Secondhand su fajn aj Canon 20D, pripadne Nikon D50/D70.
 
Kompi
2008-05-16 21:54:41+02
Mam 450D, a mam ju na to iste ako ty, takze ak mozem poradit, radsej 400D, inak sa urcite nevojdes do rozpoctu. 450 nova stoji so setakom 25.000 a k tomu aspon daku sigmu ci tamrona alebo cokolvek so zoomom (70-300) ti nahodi este minimalne 8000, plus stativ a pametova karta, filter aspon UV alebo jeden polarizak do modra a mas z toho 35.000 ani sa nezbadas. Na druhu stranu ti ostane super zaklad (telo) do buducnosti ak budes mat na daky lepsi objektiv.

Takze 400D z bazaru a k tomu si este vyries daky objektiv, co ti bude sediet. pripadne fakt smiesna cena : http://www.megafoto.sk/Nikon/d40-18-55-200 , a mas dve muchy jendou ranou za par korun.
 
ferko1
2008-05-17 16:45:30+02
Prosim Vas ako je to u zrkadloviek so zoomom.Musim si dokupit este nejaky zoom objektiv alebo trebars u Nikonu D40 je nejaky v zakladnej vybave?
Mozno je to hlupa otazka ale som v podstate zaciatocnik co sa fotenia tyka mam doma Canon PShotA70 ale chcel by som si kupit nieco nove a zaujal ma Panasonic FZ 18 a hlavne jeho zoom 18x preto teraz neviem ci nemam ist do zrkadlovky ako tu pisete a este mam otazku ci mi neviete poradit kde sa da na Slovensku kupit fotak za najlepsiu cenu? Dakujem a prajem pekny den
 
janot
2008-05-17 17:29:24+02
ferko1,ak si prečítaš všetko čo sa tu už popísalo,ohladne fotoaparátov,budeš ovela múdrejší a určite sa dobre rozhodneš.na stránkach ephoto je toho kopec
 
efko
2008-05-20 18:44:57+02
Ja mam Panasonic FZ8 ma 12 zoom a som snim spokojny.Myslim si ze stou FZ 18 budes spokojny
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()