Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

softbox

nataly
2010-03-13 12:09:05+01
co si myslite o tychto softboxoch? http://www.darian.sk/vmchk/studiove-blesky-a-sady/elinchrom-D-LITE/d-lite4-to-go-2-x-400-Ws.html
 
jake
2010-03-13 12:26:34+01
zhodou okolnosti som tam bol na nakup a tuto sadu Ti mozem len doporucit, vyborna kombinacia, elinchrom robi len dobre veci - kupoval som sice sadu pre systemove blesky - softbox, dazdniky, stojany a pod. ale tato studiova sada je super, k tomu staci jeden radiovy odpalovac- s prijimacom a druhe svetlo sa ti odpali samo - ma to IF aj predblesk okrem radia, je to dobre vybavene
 
jake
2010-03-13 12:46:32+01
podla toho co fotis budes potrebovat aj kominek na odpich pozadia vlasov, hlavy a tak - www.fotovideoshop.sk, tam je par dobrych zostav taktiez
 
nataly
2010-03-14 21:17:02+01
príspevok od: jake
podla toho co fotis budes potrebovat aj kominek na odpich pozadia vlasov, hlavy a tak - www.fotovideoshop.sk, tam je par dobrych zostav taktiez
dakujem za radu :) ja sa tymto veciam vobec nerozumie,su to prve softboxy ktore chcem kupovat...fotit chcem najviac portrety atd.. a neviemc o je to ten kominek :D
 
conan7
2010-03-14 22:08:53+01
príspevok od: jake
zhodou okolnosti som tam bol na nakup a tuto sadu Ti mozem len doporucit, vyborna kombinacia, elinchrom robi len dobre veci - kupoval som sice sadu pre systemove blesky - softbox, dazdniky, stojany a pod. ale tato studiova sada je super, k tomu staci jeden radiovy odpalovac- s prijimacom a druhe svetlo sa ti odpali samo - ma to IF aj predblesk okrem radia, je to dobre vybavene
Jake nie sú tie softboxy malé? 53 cm...mmmmm neviem...
 
conan7
2010-03-14 22:12:44+01
http://www.darian.sk/studiove-blesky-a-sady/zvyhodnene-zostavy/studiova-zostava-vc-400/400-okta-walimex-pro.html

toto?
 
jake
2010-03-14 22:41:10+01
príspevok od: nataly
dakujem za radu :) ja sa tymto veciam vobec nerozumie,su to prve softboxy ktore chcem kupovat...fotit chcem najviac portrety atd.. a neviemc o je to ten kominek :D
to by chcelo potom male skolenie - najlepsie je vybrat sa za niekym koho poznas do atelieru a poskusat a popytat sa - kominek sluzi na odpichnutie od pozadia hlavne vlasov, okrajov a urcityh casti na ktorych ma fotograf zaujem aby fotka vyzerala co najlepsie -to je lepsie ukazat ako vysvetlovat - skus nejaky workshop portretu v atelieri a opytat sa, popripade osobne s nejakym fotografom koho mas nablizku
 
jake
2010-03-14 22:44:06+01
príspevok od: conan7
Jake nie sú tie softboxy malé? 53 cm...mmmmm neviem...
mam 60x60 a ten je tak plus minus dost - najvacsi co je k systemovym bleskom - inac da sa fotit aj s malym ale samozrejme vacsi oktahran je urcite lepsi, lenze stoji skoro polovicu co cela ta sada
 
conan7
2010-03-14 22:46:56+01
príspevok od: jake
mam 60x60 a ten je tak plus minus dost - najvacsi co je k systemovym bleskom - inac da sa fotit aj s malym ale samozrejme vacsi oktahran je urcite lepsi, lenze stoji skoro polovicu co cela ta sada
čo ty máš presne? môžeš dať link? ja k systémovým bleskom som plánoval len dáždniky. Radšej softboxy?
 
jake
2010-03-14 22:53:45+01
príspevok od: conan7
čo ty máš presne? môžeš dať link? ja k systémovým bleskom som plánoval len dáždniky. Radšej softboxy?
http://www.darian.sk/dazdniky/lastolite/dazdnikovy-set-100cm.html
http://www.darian.sk/systemove-blesky/usmernenie-svetla/lastolite/EZYBOX-HOTSHOE-60-x-60cm.html

mam tieto dve ady plus 105 cm striebirnyx odrazovy dazdnik, som s tym na vysost spokojny, super material, velmi jemne svetlo - dlho somvahal lebo je to drahsie ale vysledok stoji za to, fotim s dvoma SB-900 a k tomu mam este 2 odrazove dosky biela/diuzna a strieborna/zlata. Da sa s tym neuveritelne dobre vyhrat - do buducna slintam este po jednej SB-900 ale treba dosetrit takze pocka.
 
jake
2010-03-14 23:09:36+01
príspevok od: conan7
čo ty máš presne? môžeš dať link? ja k systémovým bleskom som plánoval len dáždniky. Radšej softboxy?
inac ale na zaciatok uplne postacuje toto:
http://www.darian.sk/dazdniky/strieborne/set-stativov-a-dazdnikov-economy.html

k tomu ti treba len dva drziaky na systemaky za 18 Eur a mozes hned fotit, je to podstatne lacnejsie a vyborna kombinacia - elinchrom robi len dobre veci
 
immortal20
2010-03-15 06:01:08+01
ja napisem len za seba podla mna ta cena je prehnana ...
 
vincko
2010-03-15 07:48:42+01
Zostava podla mna super, svetla stacia a nemaju chybu, mne sa zdaju tie softboxy male. JE to ta nizsia rada... alee zasa na prenos su fajn.
 
Ultra TXF
2010-03-15 08:10:41+01
Nataly, neviem,či je rozumné ísť do Elinchromu .
Za prvé,tie softboxy sú mále,akurát na portrét ´hlava-plecia´.
Za druhé časom zistíš,že budeš postupne dokupovať rôžne iné veci na doplnenie a tie všetky vychádzajú 3x drahšie ako dajme od Photonu .
Elinchrom je super,ale len pokiaľ by sa ti to malo vráťiť finančne.
Je kopec iných značiek na trhu,čo sú podstatne lacnejšie.
 
kooratko
2010-03-15 08:39:51+01
príspevok od: jake
http://www.darian.sk/dazdniky/lastolite/dazdnikovy-set-100cm.html
http://www.darian.sk/systemove-blesky/usmernenie-svetla/lastolite/EZYBOX-HOTSHOE-60-x-60cm.html

mam tieto dve ady plus 105 cm striebirnyx odrazovy dazdnik, som s tym na vysost spokojny, super material, velmi jemne svetlo - dlho somvahal lebo je to drahsie ale vysledok stoji za to, fotim s dvoma SB-900 a k tomu mam este 2 odrazove dosky biela/diuzna a strieborna/zlata. Da sa s tym neuveritelne dobre vyhrat - do buducna slintam este po jednej SB-900 ale treba dosetrit takze pocka.
ja som na tom podobne... chcem sa spytat, ci mas na odrazove dosky nejaky drziak, lebo ked clovek foti sam, tak mu dosku nema kto pridrzat :( ... ten softbox vyzera fajn, len je to troska dost €€€ :) nieco lacnejsie?
 
haplo602
2010-03-15 08:53:28+01
jake: hmm ... no kukam ze ceny dost drahe ... co tak toto: http://gadgetinfinity.com/product.php?productid=17270&cat=0&page=1 ???
 
Ultra TXF
2010-03-15 09:08:19+01
príspevok od: jake
mam 60x60 a ten je tak plus minus dost - najvacsi co je k systemovym bleskom - inac da sa fotit aj s malym ale samozrejme vacsi oktahran je urcite lepsi, lenze stoji skoro polovicu co cela ta sada
Už je aj 80x80 cm k systemákom od Lastolitu.
 
IceDive1
2010-03-15 09:12:13+01
príspevok od: Ultra TXF
Už je aj 80x80 cm k systemákom od Lastolitu.
To mi ani nehovor Ivan. Uz ho mas?
 
Ultra TXF
2010-03-15 09:12:23+01
Keby som chcel záblesky a nie systemáky,tak na také domáce ,bežné fotenie by mi asi stačilo toto:

http://www.darian.sk/studiove-blesky-a-sady/zvyhodnene-zostavy/studiova-zostava-vc-400/400/300-walimex-pro.html
 
kooratko
2010-03-15 09:12:25+01
ma niekto nieco z ebayu? ... pozeral som napr. http://cgi.ebay.co.uk/60cm-24-Soft-Box-Kit-Softbox-for-Flash-Speedlite-F084_W0QQitemZ120480931336QQcmdZViewItemQQptZUK_Photography_StudioEquipment_RL?hash=item1c0d391e08 ... potrebujem nieco na systemovy blesk...
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()