Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

puzdra

till1987
2008-05-16 13:50:38+02
Ake puzdra na fotaky,,,,???? na zrkadlovky????? a co hovorite na stativ gorilla pod:::?
 
baca007
2008-05-16 17:51:13+02
na trhu je vela znaciek puzdier, brasien, batohov - Lowepro, Tamrac, Vanguard, Difox, Kata, Hama, Fomei... a potom original ako Canon, Casio, Nikon... atd. Zalezi od toho na co potrebujes, na klasicky kompakt staci mensie puzdro, na zrkadlovku, kde predpokladam ze budes mat jeden az niekolko objektivov, plus blesk a prislusenstvo treba brasnu. Podla toho ci chces brasnu na bezne nosenie, potom na turistiku - podla nosenia - cez plece, ako ladvinku, ci na chrbte ako batoh. A pravdaze odporucam vyberat v predajni priamo na mieste, priniest aparat. Ja na svoju zrkadlovku Pentax K10D + obj. Tamron 17-50 a Tamron 70-30 pouzivam Lowepro Nova 3 AW. Ked k tomu pridam blesk, clony, baterky... ledva ledva som to tam napratal. Na turistiku si este vyberam.
 
till1987
2008-05-16 18:07:37+02
príspevok od: baca007
na trhu je vela znaciek puzdier, brasien, batohov - Lowepro, Tamrac, Vanguard, Difox, Kata, Hama, Fomei... a potom original ako Canon, Casio, Nikon... atd. Zalezi od toho na co potrebujes, na klasicky kompakt staci mensie puzdro, na zrkadlovku, kde predpokladam ze budes mat jeden az niekolko objektivov, plus blesk a prislusenstvo treba brasnu. Podla toho ci chces brasnu na bezne nosenie, potom na turistiku - podla nosenia - cez plece, ako ladvinku, ci na chrbte ako batoh. A pravdaze odporucam vyberat v predajni priamo na mieste, priniest aparat. Ja na svoju zrkadlovku Pentax K10D + obj. Tamron 17-50 a Tamron 70-30 pouzivam Lowepro Nova 3 AW. Ked k tomu pridam blesk, clony, baterky... ledva ledva som to tam napratal. Na turistiku si este vyberam.
ano chcem to hlavne na turistiku,ale nejak v slovenskych shopoch toho moc na zrkadlovky nevidim.
 
bear
- moderator
2008-05-16 18:24:41+02
V kazdom fotoobchode ich mas zopar na vyber, najvacsi vyber je asi v Prolaike. Pred navstevou odporucam si vytipovat ich zopar a pozriet si potom konkretne, lebo ich tam maju desiatky modelov.
 
baca007
2008-05-16 18:32:45+02
napriklad ja rozmyslam o niecom podobnom: http://tamrac.ekgfoto.cz/index.php?page=katalog3&id=155 -podla velkosti vyberiem typ. A bear ma pravdu, v Prolaike maju obrovsky vyber, chekni ich web a vyber si, porovnaj a chod si potom osobne vyskusat ak bude v predajni.
 
till1987
2008-05-16 18:43:11+02
príspevok od: baca007
napriklad ja rozmyslam o niecom podobnom: http://tamrac.ekgfoto.cz/index.php?page=katalog3&id=155 -podla velkosti vyberiem typ. A bear ma pravdu, v Prolaike maju obrovsky vyber, chekni ich web a vyber si, porovnaj a chod si potom osobne vyskusat ak bude v predajni.
a aka je ich adresa?
 
bear
- moderator
2008-05-16 18:58:11+02
http://www.prolaika.sk/
 
baca007
2008-05-16 19:26:03+02
www.google.sk :-)
ludia pouzivaju rozum a google :-)
 
till1987
2008-05-16 20:18:38+02
príspevok od: baca007
www.google.sk :-)
ludia pouzivaju rozum a google :-)
nesedim cely den za pc a ked niekto ,chce tak poradi a tu stranku mi napise , ty najrozumnejsi
 
till1987
2008-05-16 20:19:01+02
príspevok od: bear
http://www.prolaika.sk/
Ďakujem
 
till1987
2008-05-16 20:34:59+02
super batohy,ale drahsie ako outdoorove znacky ,,,8 000 Sk za obyc batoh , to su co za ceny asi kupim radsej Husky
 
bear
- moderator
2008-05-16 20:47:24+02
príspevok od: till1987
super batohy,ale drahsie ako outdoorove znacky ,,,8 000 Sk za obyc batoh , to su co za ceny asi kupim radsej Husky
Okrem naucenia pouzivania googlu by si sa mal naucit aj citat. Batohy pre fototechniku su ine, maju prehradky na objektivy, filtre, pamatove karty... Teoreticky sa to vnutro da aj usit do niektorych batohov na notebook a pod, ale je to dost roboty (aspon mne to trvalo asi 2 tyzdne, kym som si prisposobil batoh a potom som si aj tak radsej kupil fotobatoh).
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-16 20:57:26+02
O brasnach, batohoch, puzdrach chystam prehladovy clanok. Specialne fotograficke batohy su premyslene konstruovane. Ich tvorcovia musia riesit spolahlivu ochranu techniky, jej rozmiestnenie, ulozenie prislusenstva, ochranu pred dazdom, pripevnenie stativu ci priestor pre notebook. Okrem batohov urcenych len pre fototechniku su v ponuke aj kombinovane dvojkomorove batohy s priestorom pre stravu, oblecenie a ine osobne potreby. Dolezite su aj ergonomicke prvky ako bederny ci hrudny popruh.
 
Kompi
2008-05-16 21:42:07+02
RE : TILL1987
Pozeram mas ten isty nazor ako ja, till. Chcel som si kupit povodne kupit batoh lowepro, ale 4300 za batoh ... ja viem ze ma vo vnutri dobre rozclenenie a vsetko ale... ale pozrem sa na kvalitu...

Vyrobcovia tychto batohov nemaju paru o tom co je softshell, co je vodny stlpec, menaju paru o tom ako riesit popruhy a zavesenie cez ramena, odvetravanie, zadne spevnenie. Ono je pekna vec ze mam pristup k zrkadlovke z boku, ale ak mam mat otlacene spotene pasy na tricku po 10 minutach, lebo tam nevedia pridat ani len blbu sietku, to nahneva.

A v neposlednom rade cena. Za tu cenu si kupim horolezecky ruksak, daleko pevnejsi, daleko odolnejsi, s X sposobmi ako pripojit stativ, a este mi ostane stale dost penazi na dokupenie puzdier do vnutra (respektive viacerych all-weather puzdier). To ani nehovorim o vyzore ´batohov pre zrkadlovky´ co vyzeraju ako skolska taska na zakladnu, o ergonomii ani paru.

Skratka napr taka lowepro cez rameno bransicka :
http://www.jessops.com/Store/s47654/0/Digital-Bags-and-Cases-and-Housings/Lowepro/Apex-120-AW-(Black)/details.aspx
mi pride ako fakt super napad, mam ju, dobre sa nosi, ma kryci plast a pritom za par supov. A to ze sa hodi na turistiku, pozri v strede nasledujucej stranky typka, co ma na chrbte :
http://www.mattaweb.com/pages/index.php?site=galerie&status=on&galerie=tatry

A este ti budem trochu oponovat, Husky nie je zrovna ohromujuca kvalita a je dost predrazena, existuju daleko lepsie alternativy. Vidim, ze hladas podobne vybavenie ako ja, skratka na turistiky, takze potom daj vediet co si vybral..

Re : Karol

Uz sa tesim na clanok, hadam tam najdem dake modely co ma vyvedu z omylu, ze vsetky dnes bezne dostupne batohy pre zrkadlovky nemaju paru o kvalitnom spracovani, o ergonomii a pri tom su take predrazene... A hadam tam bude aj nejaky batoh, co bude pre turistiku (bez nezmyslov ako cast pre notebook a pod.)

Mimochodom ak mate nejake linky na ´hi end batohy pre zrkadlovky´, urcite napiste, vopred dakujem.
 
baca007
2008-05-16 22:21:06+02
mna vysla ramenna brasna Lowepro Nova 3 AW cca 1900,- Sk, nemam problem tu brasnu zobrat kludne fotit svadbu - k obleku, to terenu na turistiku by som ju uz nebral, na to radsej batoh alebo ladvinkovu brasnu. Ale aj tato moja je kvalitne spracovana, spevnena, chrani aparat voci otrasom a narazom, vnutorne priecky sa vyborne kombinuju a nastavuju. Navyse ma v jednom puzdre skrytu plastenku do dazda.
 
till1987
2008-05-17 05:44:10+02
príspevok od: Kompi
RE : TILL1987
Pozeram mas ten isty nazor ako ja, till. Chcel som si kupit povodne kupit batoh lowepro, ale 4300 za batoh ... ja viem ze ma vo vnutri dobre rozclenenie a vsetko ale... ale pozrem sa na kvalitu...

Vyrobcovia tychto batohov nemaju paru o tom co je softshell, co je vodny stlpec, menaju paru o tom ako riesit popruhy a zavesenie cez ramena, odvetravanie, zadne spevnenie. Ono je pekna vec ze mam pristup k zrkadlovke z boku, ale ak mam mat otlacene spotene pasy na tricku po 10 minutach, lebo tam nevedia pridat ani len blbu sietku, to nahneva.

A v neposlednom rade cena. Za tu cenu si kupim horolezecky ruksak, daleko pevnejsi, daleko odolnejsi, s X sposobmi ako pripojit stativ, a este mi ostane stale dost penazi na dokupenie puzdier do vnutra (respektive viacerych all-weather puzdier). To ani nehovorim o vyzore ´batohov pre zrkadlovky´ co vyzeraju ako skolska taska na zakladnu, o ergonomii ani paru.

Skratka napr taka lowepro cez rameno bransicka :
http://www.jessops.com/Store/s47654/0/Digital-Bags-and-Cases-and-Housings/Lowepro/Apex-120-AW-(Black)/details.aspx
mi pride ako fakt super napad, mam ju, dobre sa nosi, ma kryci plast a pritom za par supov. A to ze sa hodi na turistiku, pozri v strede nasledujucej stranky typka, co ma na chrbte :
http://www.mattaweb.com/pages/index.php?site=galerie&status=on&galerie=tatry

A este ti budem trochu oponovat, Husky nie je zrovna ohromujuca kvalita a je dost predrazena, existuju daleko lepsie alternativy. Vidim, ze hladas podobne vybavenie ako ja, skratka na turistiky, takze potom daj vediet co si vybral..

Re : Karol

Uz sa tesim na clanok, hadam tam najdem dake modely co ma vyvedu z omylu, ze vsetky dnes bezne dostupne batohy pre zrkadlovky nemaju paru o kvalitnom spracovani, o ergonomii a pri tom su take predrazene... A hadam tam bude aj nejaky batoh, co bude pre turistiku (bez nezmyslov ako cast pre notebook a pod.)

Mimochodom ak mate nejake linky na ´hi end batohy pre zrkadlovky´, urcite napiste, vopred dakujem.
pozeral som rozne outdoor batohy, uz ma nijako nezaujimaju originaly na zrkadlovku , tie zarucuju pohodlie iba masinkam,ale ja chcem pohodlny vak aj pre mna aj pre masinku...Zatial Husky, je cenovo najpristupnejsi, a ich vyroba je zamerana na batohy a stany, tak niet pochyb o kvalite. a navyse su aj vkusne a stylove...
 
till1987
2008-05-17 14:50:11+02
príspevok od: bear
Okrem naucenia pouzivania googlu by si sa mal naucit aj citat. Batohy pre fototechniku su ine, maju prehradky na objektivy, filtre, pamatove karty... Teoreticky sa to vnutro da aj usit do niektorych batohov na notebook a pod, ale je to dost roboty (aspon mne to trvalo asi 2 tyzdne, kym som si prisposobil batoh a potom som si aj tak radsej kupil fotobatoh).
Dufam,ze sa tu nebudeme hadat
 
till1987
2008-05-17 14:51:21+02
príspevok od: Karol Srnec
O brasnach, batohoch, puzdrach chystam prehladovy clanok. Specialne fotograficke batohy su premyslene konstruovane. Ich tvorcovia musia riesit spolahlivu ochranu techniky, jej rozmiestnenie, ulozenie prislusenstva, ochranu pred dazdom, pripevnenie stativu ci priestor pre notebook. Okrem batohov urcenych len pre fototechniku su v ponuke aj kombinovane dvojkomorove batohy s priestorom pre stravu, oblecenie a ine osobne potreby. Dolezite su aj ergonomicke prvky ako bederny ci hrudny popruh.
Ale preco vyrobcovia neriesia aj pohodlie uzivatela??? Ked sa divam na tvary tych batohov, to aj vedro mozem nosit na chrbte
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-17 16:33:28+02
A bol si si niekedy pozriet take Lowepro Rower AW, Comutrekker, ci Primus? Maju bederny aj hrudny popruh, odsavanie potu, vetraci kanal, nastavitelne popruhy, plastenku do dazda...
 
Kompi
2008-05-17 17:46:23+02
Urcite mas pravdu, Karol. Pravda vsak aj je, ze ramenne aj bederny popruh maju aj vsetky ostatne bezne trekove ruksaky. Odsavanie potu je pri kazdom materiali len do urcitej miery. A ze su tieto batohy na velmi nizkej urovni, hovori aj ich hrubka. V pohode by z lepsieho materialu stacili na 105 litrovy ruksak. Ale nie na nieco co je na 25 litrov obsahu. Su hrube=nedychaju.

Nehovoriac o tom, ze ked porovnam Primus s zakladnym Odinom od treksportu, tak mam to iste vratane plastenky, lepsej chrbtovej konstrukcie, duraflexovych spojek (uz aspon tie tam mohli dat, ved v amerike sa uz z duraflexu robia aj kryty na smetne kose), a hlavne miesto 4300 dam iba 1300 SK. Ci je vytvorenie vnutornych priehradied a jeden zips na boku hodny 3000 sk, no ja neviem.

Este tu vidim jeden dolezity moment. To ale zavisi od kazdeho. Ked sa pozriem napr na Nature trekker AW II a vidim to vnutorne usporiadanie, az mi srdce zajasa. Ale to tiez len do doby, ked si predstavim, ze nemam kde dat flasku s vodou na cestu a nemam zvonka drziak na budnu, lebo je tam drziak na stativ, a do ruksaku bundu ani flasku nedam, lebo tam nie je na to miesto. Aspon ten Rower AW II to trochu riesi.

BTW, mate niekto uz dlhsie pouzivany ruksak pre zrkadlovku, co by ste na treking odporucili ?
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()