Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

ray flash

immortal20
2010-03-15 07:15:52+01
ahojte pouzivate niekto rayflash ? http://www.darian.sk/systemove-blesky/ringflash/RAY-FLASH-pre-systemove-blesky.html som sa docital ze tam funguje meranie expozicie cez exter. blesk ... co je mi divne kedze je senzor zakrity ... mate s tym skusenosti ?
 
duroslav
2010-03-15 07:44:59+01
Ak senzor? Ak myslíš senzor na blesku, tak ten používali blesky za čias keď neexistovalo TTL.
 
Ultra TXF
2010-03-15 08:32:18+01
Pozri si videá k tomu,ke ich na youtube hodne.Podľa mňa to nemá žiadny význam,zdroj svetla je stále malý,musel by si fotiť veľmi zblízka,aby to malo efekt.
 
immortal20
2010-03-15 12:23:26+01
príspevok od: Ultra TXF
Pozri si videá k tomu,ke ich na youtube hodne.Podľa mňa to nemá žiadny význam,zdroj svetla je stále malý,musel by si fotiť veľmi zblízka,aby to malo efekt.
videl som na youtube ako fotil s tym na dialku mal to asi na 580ke asi tak 3metre od objektu ...
 
immortal20
2010-03-15 12:24:04+01
príspevok od: duroslav
Ak senzor? Ak myslíš senzor na blesku, tak ten používali blesky za čias keď neexistovalo TTL.
hej ten cerveny senzor ktory ked fotis tak ti robi taky krizik na fotenom objekte ... a ja to pouzivam stale lebo mi to lepsie ostri na vsetkych objektivoch
 
duroslav
2010-03-15 12:41:04+01
príspevok od: immortal20
hej ten cerveny senzor ktory ked fotis tak ti robi taky krizik na fotenom objekte ... a ja to pouzivam stale lebo mi to lepsie ostri na vsetkych objektivoch
To nie je senzor ale pomocný prisvecovač pre AF a s meraním expozície nemá nič spoločné.
 
tomis.ales
2010-03-15 14:40:29+01
príspevok od: duroslav
To nie je senzor ale pomocný prisvecovač pre AF a s meraním expozície nemá nič spoločné.
Jako ze nie? A ked nastavis blesk na automatiku, tak senzor za tym cervenym plastom ti zmera svetlo predblesku a podla toho nastavi vyslednu silu blesku. Teda to iste ako TTL ale s tym rozdielom ze fotak s tym nic nerobi. Ale nei vsetky blesky toto maju.
 
tomis.ales
2010-03-15 14:48:02+01
Meranie funguje presne tak isto ako na TTL, cize nasadis a fotis. Nevyhoda je pomerne velka strata svetla. Existuje viacero vyrobcov takychto ring adapterov ale ray je najlepsi(ma najmensiu stratu svetla) ale uplne najdrahsi.
Mam pocit ze niektory tu ani netusia na co to je dobre. Ring flash sa pouziva na fotky bez tienov, kedze svetlo prichadza zo vsetkych stran. Myslim ze primarne to bolo vyvinute dentistom alebo pre dentistov.
 
duroslav
2010-03-15 16:13:00+01
príspevok od: tomis.ales
Jako ze nie? A ked nastavis blesk na automatiku, tak senzor za tym cervenym plastom ti zmera svetlo predblesku a podla toho nastavi vyslednu silu blesku. Teda to iste ako TTL ale s tym rozdielom ze fotak s tym nic nerobi. Ale nei vsetky blesky toto maju.
To je síce pravda, ale už v prvom príspevku som spomenul, že ten senzor sa používa(l) keď nebolo TTL. Okrem toho, keď sa nepoužíva TTL, tak ten senzor meria svetlo odrazené od foteného objektu bez použitia predblesku.
 
duroslav
2010-03-15 16:13:42+01
A hlavne si treba uvedomiť že senzor na blesku a pomocný prisvecovač AF sú dve nezávisle fungujúce veci.
 
tomis.ales
2010-03-15 19:53:11+01
príspevok od: duroslav
A hlavne si treba uvedomiť že senzor na blesku a pomocný prisvecovač AF sú dve nezávisle fungujúce veci.
Samozrejme su to dve rozdielne veci.
Ale teraz ine. TTL znamena Through The Lens, co je v preklade cez objektiv a tym padom je pri pouziti TTL toto cidlo na blesku necinne, lebo expozicia sa meria vo fotaku. Ak je blesk v rezime A, blesk vysle tak isto predblesk ale snima ho cidlo na blesku. Urcite sa nemylim, lebo som to teraz skusal s SB900 nastavenom na A a ked som uplne zakryl cidlo rukou, fotka vysla uplne preexponovana, lebo cidlo videlo iba tmu. Bez ruky je vseto OK. Takze predblesk tam musi byt, inac blesk netusi ako moc ci malo musi blesknut.
Cize RayFlash sa asi nebude dat pouzivat na blesku v rezime A, kedze tieni cidlu.
Ak sa mylim, opravte ma.
 
immortal20
2010-03-16 07:01:02+01
ja si to tiez myslim ... ved logicky by to neslo
 
smoulinka 979
2012-11-21 21:18:33+01
OBNOVENIE TEMY...Ma niekto realne skusenosti s Ray flash???
ak nie aspon nazory...uvazujem o zaobstarani...
 
tomis.ales
2012-11-21 21:56:11+01
Ja som si tuto blbinu vyrobil pol hodinu z papiera, pauzaku a odraznej zrkadlovej lepiacej folie. Cena 5€. Ak sa ti to zapaci, mozes si to potom kupit
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()