Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Brasna na plece - pre objemnejsiu techniku

Ferdo
Ferdo 2010-03-24 16:42:41+01
Zdravim vsetkych. Mierne sa mi nafukla fototechnika a moj fotobatoh uz zacal byt maly a hlavne nevhodny na reportaznu fotografiu. Preto by som rad kupil kvalitnu brasnu na plece. Mal by sa do nej vojst fotoaparat Nikon D700+baterygrip s nasadenou 24-70/2.8, dalej 70-200/2.8, 50/1.4, 85/1.8 a SB900. Do buducnosti by som tam rad nosil este jedno telo D700 a nejake mensie pevne sklo. Do mojho uzsieho vyberu som zaradil Lowepro Stealth Reporter D550AW a Magnum 400AW. Mate niekto s tymito brasnami skusenosti? popripade poradit rovnako kvalitnu alternativu od inych vyrobcov (Kata, Vanguard, Tamrac).
 
werdza
2010-08-17 11:50:42+02
príspevok od: zdenoxl
Ano, najlepsie by bolo zajst do obchodu a skusat... ale preto ja do BA nepoletim:) Aj mna zaujala Classified, ale asi by som este väcsiu, aj kvoli nejakym nefoto veciam. Chcem sa Ta spytat, ako si spokojna s tuhostou tejto brasne a ci nejako neobmedzuje pristup do nej iba zhora, pretoze to ma tak trocha strasi.
Ten pristup z hora je praveze uplne super, pri otvoreni sa roztiahne, inak zmestim tam aj nefotoveci, osobne haraburdy, v zadu je vrecko na zips a v predu vrecko na suchy zips avrecko v ktorom je pripnute puzdro na pamatove karty a zmestim donho aj nahradnu baterku. A praveze mi uplne vyhovuje jej tvar, lebo brasne tvaru kvadra, co posobia skor sirsie, ako dlhsie mi prisli moc objemne, neforemne na bezne nosenie, bala by som sa, ze s takou budem omylom narazat vselikde, ked ju budem mat nasebe, tuto brasnu, ked mam na sebe ani nevnimam ze ju mam, je tak pohodlna.
 
zdenoxl
2010-08-17 15:00:58+02
príspevok od: werdza
Ten pristup z hora je praveze uplne super, pri otvoreni sa roztiahne, inak zmestim tam aj nefotoveci, osobne haraburdy, v zadu je vrecko na zips a v predu vrecko na suchy zips avrecko v ktorom je pripnute puzdro na pamatove karty a zmestim donho aj nahradnu baterku. A praveze mi uplne vyhovuje jej tvar, lebo brasne tvaru kvadra, co posobia skor sirsie, ako dlhsie mi prisli moc objemne, neforemne na bezne nosenie, bala by som sa, ze s takou budem omylom narazat vselikde, ked ju budem mat nasebe, tuto brasnu, ked mam na sebe ani nevnimam ze ju mam, je tak pohodlna.
Mas pravdu, nad tym som aj ja rozmyslal, ze ako sa mi bude taky kvader nosit:) Takze urcite si skrtam Magnum a asi aj Novu, to je nieco podobne, len v mensom. Nieje nad osobne skusenosti,diky, zostava mi vo vybere teda Classified a Reporter, ale to uz by asi chcelo vyskusat priamo v predajni.
 
valec86
2011-11-09 15:22:28+01
taakze sa hovori ze dvakrat do tej istej rieky nevstupis. stalo sa. po predaji lowepro stealth reporter som presiel spet na brasnu Lowepro Magnum 400 AW. xel som spet stealth no to polstrovanie a tvrde dno na presvedcilo pre magnum. asi sa bude trosku nemotornejsie nosit no lepsie tak ako prist o techniku. taketo veci si je nakoniec najhlepsie vyskusat v predajni
 
Adori
2014-05-17 18:12:46+02
Ahojte, nechcem zbytocne zakladat nove vlakno, tak pisem sem. Potrebovala by som vacsiu brasnu a rozhodujem sa medzi Lowepro Nova 200 AW a Canon Gadget 1EG.
Natrepat by som tam chcela Canon 600D s gripom, Tamron 24-70/2.8 VC USD, Tamron 70-200/2.8 VC USD, Tamron 90 macro VC USD, Canon EF 50/1.8, blesk Canon 430 EXII, makro blesk, lightsphere a blbosti ako filtre, baterky, nabijacka, cistenie atd. A nebolo by zle, keby sa tam zmestili aj dake osobne veci (mobil, penazenka, kluce....).
Ktora z vyssie spominanych brasien je podla Vas lepsia? Presla som si ich na nete celkom dost a chcela by som vybrat iba z tychto dvoch.
Doteraz som mala Canon Gadget 10EG (zacina byt uz mala na celu vybavu), takze Canon je uz odskusana kvalita, ale zase ta Nova mi pride menej napadna + ma aj plast proti dazdu.
Dakujem.
 
Sivo
2014-05-17 18:53:31+02
príspevok od: Adori
Ahojte, nechcem zbytocne zakladat nove vlakno, tak pisem sem. Potrebovala by som vacsiu brasnu a rozhodujem sa medzi Lowepro Nova 200 AW a Canon Gadget 1EG.
Natrepat by som tam chcela Canon 600D s gripom, Tamron 24-70/2.8 VC USD, Tamron 70-200/2.8 VC USD, Tamron 90 macro VC USD, Canon EF 50/1.8, blesk Canon 430 EXII, makro blesk, lightsphere a blbosti ako filtre, baterky, nabijacka, cistenie atd. A nebolo by zle, keby sa tam zmestili aj dake osobne veci (mobil, penazenka, kluce....).
Ktora z vyssie spominanych brasien je podla Vas lepsia? Presla som si ich na nete celkom dost a chcela by som vybrat iba z tychto dvoch.
Doteraz som mala Canon Gadget 10EG (zacina byt uz mala na celu vybavu), takze Canon je uz odskusana kvalita, ale zase ta Nova mi pride menej napadna + ma aj plast proti dazdu.
Dakujem.
Rozhodnúť sa musíš sama, ale pri takom objeme techniky jednoznačne odporúčam fotobatoh. Mám s tým svoje skúsenosti a asi ani Ty nechceš, aby Ti to časom odtrhlo plece a chodila si svetom s pokrivenou chrbticou a bolesťou vyžarujúcou pod lopatku.
 
Adori
2014-05-17 19:02:16+02
príspevok od: Sivo
Rozhodnúť sa musíš sama, ale pri takom objeme techniky jednoznačne odporúčam fotobatoh. Mám s tým svoje skúsenosti a asi ani Ty nechceš, aby Ti to časom odtrhlo plece a chodila si svetom s pokrivenou chrbticou a bolesťou vyžarujúcou pod lopatku.
No 24-70 ani 70-200 este nemam, ale som pre ne rozhodnuta (uz "len" nasetrit), tak rozmyslam dopredu ako keby som ich uz mala Mala som aj batoh ale ten mi nevyhovoval. Okrem toho, tu brasnu by som mala prevazne na uskladnenie. Vacsinou si berem len cast veci (na to mam malu "brasnicku" ) a ked aj celu vybavu, tak to nesiem tak akurat z bytu do auta, z auta na dane miesto, cize to je skoro nic. Diky za nazor.
 
Hanigal
2014-05-17 21:18:56+02
Zdravím Vás,
ak hľadáte väčšiu brašňu, tak práve idem hodiť do bazáru lowepro classified 200 - čiernu - v stave - ako nová. Predávam za cca 85 eúr (čo je podľa mňa dobré cena za takýto typ brašne). Skúste sa pozrieť aj na tento model, a ak by Vás to zaujalo, ozvite sa mi. Ja ju predávam, lebo na bežné nosenie do práce je trošku väčšia .
th
 
Adori
2014-05-17 22:25:39+02
príspevok od: Hanigal
Zdravím Vás,
ak hľadáte väčšiu brašňu, tak práve idem hodiť do bazáru lowepro classified 200 - čiernu - v stave - ako nová. Predávam za cca 85 eúr (čo je podľa mňa dobré cena za takýto typ brašne). Skúste sa pozrieť aj na tento model, a ak by Vás to zaujalo, ozvite sa mi. Ja ju predávam, lebo na bežné nosenie do práce je trošku väčšia .
th
Dakujem, ale chcem si vybrat len medzi tymi dvomi a uz som asi aj rozhodnuta
 
Martin8101
2014-05-19 06:21:34+02
Ja mam Lowepro Nova 190 a plna spokojnost. Do 200vky by Ti vsetko horeuvedene malo vojst. Co sa vahy tyka, tak bohuzial, ked to vsetko chces nosit, tak to budes nosit. Batoh je fajn, ale ja zas vacsinou neprejdem s technikou 10km turu, ale vacsinu ju prenesiem 100 metrov, potom nieco vytiahnem, potom zase 200 metrov (ked fotim v ramci nejakej akcie, mesta alebo dediny) a stale davat dole batoh by ma unavovalo. Z brasne vyberiem fotak aj bez "davania dolu z pleca". Suma sumarum, mne brasna vyhovuje. Ked budem viacej fotit krajinku a budem sa s technikou prechadzat kilometre, vtedy si kupum batoh.
 
sherpa
2014-05-20 15:52:06+02
Tamrac Pro 8 alebo Pro 12.....pomesti sa tam toho dost.....len treba silne plece a chrbat.
 
kovosrot
2014-05-20 20:15:37+02
Odporucam toto : http://www.darian.sk/thinktankphoto-urban-disguise-60-v2-0 + http://www.darian.sk/thinktankphoto-shoulder-harness-v2-0 - tato vec je k nezaplateniu(raz brasna a raz ruksak,.. ako sa prave hodi.)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()