Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Odlomeny kryt na bateriu Nikon D90

LifeG
2010-04-25 12:00:48+02
Dobry den vcera sa mi stala nemila vec. Fotak mi spadol a odlomil sa kryt baterie.. tie male panty su zlomene takze to musim dat opravit. Chcel by som sa spytat ci s tym ma niekto skusenosti a ci mi to opravia v ramci zaruky, pripadne ako dlho bude oprava trvat. Dakujem velmi pekne za odpoved.. (Optika je ok.. nastastie)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-04-25 12:20:30+02
Fotal ti spadol, odlomi si kryt baterie a pytas ca si ti to opravia v ramci zaruky? To si robis srandu. Ako to bude dlho trvat? Neviem o tom, ze by niekto zo servisu Nikon bo,zaregistrovany aby ti odpovedal. Hocikto, kto ti tu k tomu nieco napise bude hadat, alebo popisovat opravu vlastneho pristroja. Davt sem takuto otazku je zbytocnost. Kym neodovzad pristroj do autorizovaneho servisu, neposlu ho do Prahy a tam ho neopravia, nebudes vediet nic. Takze smer Penta SK www.pentask.sk).

 
Strhak
2010-04-25 12:22:01+02
V rámci záruky???? S kade si???? Na mechanické poškodenie sa žiadna záruka nesťahuje. Servis máš v Prahe a s touto otázkou sa obráť na nich. Tam ti najlepšie odpovedia na tvoju otázku a určite presnejšie ako ktokoľvek z nás
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2010-04-25 12:33:42+02
V hodinárstve si kúp taký malý vhodný kovový pánt, v drogérii sekundové lepidlo a pri troche šikovnosti to opravíš za chvíľu... :-)
 
maRmaRko
2010-04-25 12:38:45+02
ja ti poradím lepšie.. kúp si battery grip a máš pokoj :) tam tú kryt nepotrebuješ :)
A D90 sa drží oveľa lepšie keď tam je grip :)
 
pistik22
2010-04-26 02:03:13+02
tomuto hovorim dobra rada :-) a ja tu rozmyslam, ako by sa to dalo opravit.... bravo :-)
 
pistik22
2010-04-26 02:04:49+02
a ak budes kupovat ten grip, skus ebay... su tam neorigos za par supov a s postovnym zadara....
 
TTL
2010-04-26 04:47:05+02
Je zlomeny iba samotny kryt? Ten sa da lahko vytiahnut a vymenit: http://www.bocaphoto.com/products/new/nikon/nikonparts.htm alebo na eBay.

Ak sa zlomili haciky na samotnom tele fotaku, ktore ten kryt drzia (dost pochybujem), tak staci volne miesto pod baterkou niecim vypchat, resp. nechat tam kryt baterie a prelepit alebo nejak inak zariadit upevnenie. Ta krytka nie je potrebna pre funkcnost.
 
maRmaRko
2010-04-26 08:20:29+02
príspevok od: pistik22
tomuto hovorim dobra rada :-) a ja tu rozmyslam, ako by sa to dalo opravit.... bravo :-)
no ved neviem ti inak poradiť :) preto ma napadolo toto riešienie.. ale neolutuješ :)
Alebo skús napísať do niekaho servisu či tam nemajú pokatzené D90tky.. že by si toto a toto potreboval.. Že to kúpiš za dáky slušný peniaz..
 
viking81
2010-04-26 08:25:51+02
neviem ako to ma nikon...ale ja mam pod krtyom spinac....a ked je otvoreny alebo tam nieje....fotak mi nejde....ale je riesenie prelepit aj ten mikrosponac :)
 
pistik22
2010-04-26 14:00:20+02
ono myslim, ze s tym gripom by to malo frcat.....
 
LifeG
2010-04-26 19:16:24+02
dakujem za plodne rady ! momentalne som v zahranici takze to zacnem riesit po prichode na slovensko, skusim asi ten grip za par supov.. rozhodne sa mi nechce fotak posielat do prahy.
 
Granko
2010-04-26 19:55:10+02
príspevok od: LifeG
dakujem za plodne rady ! momentalne som v zahranici takze to zacnem riesit po prichode na slovensko, skusim asi ten grip za par supov.. rozhodne sa mi nechce fotak posielat do prahy.
neverím, že grip je lacnejší, ako náhradný kryt na batériu za pár šupov z linku, čo ti dal ttl v komente...ale rozhodnutie je na tebe..
 
vladimire
2010-05-02 18:51:57+02
Daj potom vedieť,ako si to poriešil
 
tiko
2010-05-06 20:22:30+02
moja reč
 
LifeG
2010-05-06 20:47:33+02
Totalnou zhodou okolnosti som sa vcera dostal do Prahy, kde mi v Nikon centre vymenili kryt za novy na pockanie za 3 eura. :)
V kazdom pripade dakujem za rady, grip tiez raz pride
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()