Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Existuje macroobjektív pre Nikon s parametrami Canon MP-E65?

j.a.r.o.
2010-04-26 18:07:52+02
Neviete či existuje macroobjektív pre Nikon s parametrami Canon MP-E65, t.j. zväčšenie 5:1 alebo aspoň 3:1?
 
beholder
2010-04-26 18:22:03+02
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=4258
 
javelin
2010-04-26 19:00:07+02
Nakolko ma tento obor moc neberie, dal som Googlovi.....a nič....:)))))
 
Bruno5
2010-04-26 19:33:46+02
http://www.megapixel.cz/nikon-60-mm-f2-8-af-micro-nikkor-d-a
 
j.a.r.o.
2010-04-26 19:52:54+02
Ten Nikon 60 má zvacsenie iba 1:1. To má aj moja Sigma 150 F2,8.
 
javelin
2010-04-26 21:08:50+02
Nerieš nexistuje......Canon drží lajnu......
 
jake
2010-04-26 21:13:18+02
tento rok ma byt nikor 70/2,8 micro so zvacsenim 1:3, co ma vyhodu, ze snad to pojde aj bez stativu, treba pockat co sa bude diat
 
Strhak
2010-04-26 21:24:14+02
príspevok od: jake
tento rok ma byt nikor 70/2,8 micro so zvacsenim 1:3, co ma vyhodu, ze snad to pojde aj bez stativu, treba pockat co sa bude diat
Mal som tú česť, alebo skôr smolu skúšať MPčko. Nie nikdy viac. Sklo je to naozaj neskutočné a na to načo je určené nemá konkurenciu. No fotiť s ním je utrpenie, ja som za 15 minút nenašiel fotografovaní objekt v hľadáčiku. To sklo nemá ostrenie, takže žiadne AF na svete mu nepomôže, no keď sním spravíš snímok a vydarí sa nie je o čom. MPčko považujem za extrém vo fotografii a ja túto triedu skiel už nenazývam Macro ale Micro. MPčko by som odporučil len ozaj skúseným harcovníkom čo budú mať na to nervy, lebo začiatočník by mohol byť nemylo prekvapený ba priam znechutení z tohto skla
 
beholder
2010-04-26 21:30:31+02
príspevok od: Strhak
Mal som tú česť, alebo skôr smolu skúšať MPčko. Nie nikdy viac. Sklo je to naozaj neskutočné a na to načo je určené nemá konkurenciu. No fotiť s ním je utrpenie, ja som za 15 minút nenašiel fotografovaní objekt v hľadáčiku. To sklo nemá ostrenie, takže žiadne AF na svete mu nepomôže, no keď sním spravíš snímok a vydarí sa nie je o čom. MPčko považujem za extrém vo fotografii a ja túto triedu skiel už nenazývam Macro ale Micro. MPčko by som odporučil len ozaj skúseným harcovníkom čo budú mať na to nervy, lebo začiatočník by mohol byť nemylo prekvapený ba priam znechutení z tohto skla
...v danej kategórii ´mikro fotografia´ je MP-E aj tak najkomfortnejším riešením....inak sa musia kombinovať onakvejšie krkolomné kombinácie s ktorými to ide ešte ťažšie:))).........o nasvecovaní ani nehovoriac:D...
 
beholder
2010-04-26 21:32:45+02
príspevok od: jake
tento rok ma byt nikor 70/2,8 micro so zvacsenim 1:3, co ma vyhodu, ze snad to pojde aj bez stativu, treba pockat co sa bude diat
...keby tak 3:1:)))
 
Strhak
2010-04-26 21:35:12+02
já ti vím, ale toto ma nijak nenadchlo. So mňa nebude macro ani micro fotograf. Ja na to nemám nervy ani trpezlivosť, ale sklo je to pecka. Pozerám že aké malé je. V zasunutom stave menšie o hodne menšie ako moja stovka, no keď som ho vytiahol na max priblíženie bolo pomaly dlhšie ako 70-200 :-)
 
stokinger
2010-04-26 21:39:41+02
ja som sa trápil na zaciatku aj so stovkou makrom pri minimalnej zaostrovacej vzdialenosti je hlbka ostrosti extremne malinka.... na zaciatku som bol sklamany ale len preto lebo som to s nim nevedel...ale teraz je to už lepsie a asi aj bude tieto sklá su super na to na co su urcene ale fotenie s nimi je pekne narocne...
 
Strhak
2010-04-26 21:46:47+02
príspevok od: stokinger
ja som sa trápil na zaciatku aj so stovkou makrom pri minimalnej zaostrovacej vzdialenosti je hlbka ostrosti extremne malinka.... na zaciatku som bol sklamany ale len preto lebo som to s nim nevedel...ale teraz je to už lepsie a asi aj bude tieto sklá su super na to na co su urcene ale fotenie s nimi je pekne narocne...
stovka je oproti MPčku malina, vieš ako sa ostrý s tým MP???
Napoviem ti: Nemá ostriaci prstenec
Tak rozmýšľaj, keď na to prídeš daj vedieť. Lebo tieto dva sklá sa nedajú porovnať ;-)))
 
stokinger
2010-04-26 22:04:01+02
no nema to AF...ani prstenec... žeby približovaním a vzdialovaným objektu od objektívu respektíve naopak????trafil som???:):):)
 
Strhak
2010-04-26 22:15:50+02
príspevok od: stokinger
no nema to AF...ani prstenec... žeby približovaním a vzdialovaným objektu od objektívu respektíve naopak????trafil som???:):):)
jo presne po hlavičke a nehanbím sa to povedať ja som na to nemal nervy. Asi nie som dostatočne trpezliví ;-)
 
stokinger
2010-04-26 22:25:23+02
príspevok od: Strhak
jo presne po hlavičke a nehanbím sa to povedať ja som na to nemal nervy. Asi nie som dostatočne trpezliví ;-)
jo makro je tsrasne o trpezklivosti...cloveka ide roztrhat...ale ked pridu vysledky stoji to za to..... ja sa momentalne ucim....ale ked sa nejaka fotecka podari je to super.... zial s tym ostrenim je to niekedy o hubu a to este pri mojom tele C 1000D... fu ale ked sa podari stoji to za to...
 
jake
2010-04-27 07:43:42+02
príspevok od: Strhak
Mal som tú česť, alebo skôr smolu skúšať MPčko. Nie nikdy viac. Sklo je to naozaj neskutočné a na to načo je určené nemá konkurenciu. No fotiť s ním je utrpenie, ja som za 15 minút nenašiel fotografovaní objekt v hľadáčiku. To sklo nemá ostrenie, takže žiadne AF na svete mu nepomôže, no keď sním spravíš snímok a vydarí sa nie je o čom. MPčko považujem za extrém vo fotografii a ja túto triedu skiel už nenazývam Macro ale Micro. MPčko by som odporučil len ozaj skúseným harcovníkom čo budú mať na to nervy, lebo začiatočník by mohol byť nemylo prekvapený ba priam znechutení z tohto skla
preto radsej privitam trochu mensie zvacsenie 3:1 a s fungujucim AF, kde by predsa len komfort pouzivatela bol, nechajme sa prekvapit co nikon prinesie - inac ale aj canon by to mohol zjednodusit
 
jake
2010-04-27 07:44:18+02
príspevok od: beholder
...keby tak 3:1:)))
samozrejme, to som sa preklepol
 
javelin
2010-04-27 08:53:35+02
Ja som s ním ostril takou skrutkou na takej kolajnici....hovorí sa tomu sane, ale podla mna to bola obyčajná kolanica....a docela to šlo.....
Pár rád pre makro maniakov....Jašterice,hady a iné studenokrvné beštie Vám krásne zapozujú ak ich necháte 30 minút v chladničke.....platí aj na pavúky a hmyz.....problém nastáva ak chceme exponovať hmyz lietiaci....tu vzniká problám s retušou nechceného...čo by dobrý Autor mohol zvládnuť...:))))
 
duroslav
2010-04-27 08:59:36+02
Výstava špendlíkov, klieští, lepidiel a chladničiek tu:

http://www.ephoto.sk/fotoscena/vystavy-a-fotoakcie/priroda-a-krajina/

:-)))
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()