Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Battery pack Nikon SD-9 /skusenosti/

martin
2010-05-13 09:08:41+02
....vlastnite prosim vas niekto tuto vec? Trosku som zaskoceny /nizkou/ rychlostou dobijania po pripojeni k blesku /SB900/. Ocakaval som vyrazne zrychlenie dobijania pri rychlom snimani /nie sekvencnom/a skutocnost je taka, ze v rezime TTL blysne 3x pri sekvencnom snimani a dalej uz nestiha. Neocakavam som, ze budem sekvencne fotit s bleskom pomocou battery packu, ale ked sa clovek trosku odviaze a foti trosku dynamickejsie, blesk po chvili zacne robit halali a ocakaval som, ze SD-9 toto poriesi. Nevidim vsak vyrazny rozdiel a nechce sa mi verit, ze pri dalsich 8 bateriach, ktore su v SD-9 to proste v rychlosti dobijania nie je prilis poznat. Vydrz este nemam otestovanu, ale predpokladam, ze tam je ta vyhoda jasna. Baterky mam uplne nove enelop, vraj by mali byt naformatovane uz od vyroby /ale to som len cital na nete/. Tam by este mohla byt zrada. Je tu niekto, kto tento zazrak pouziva? Pripadne budem vdacny za nejaku vlastnu skusenost. Vdaka:)
 
martin
2010-05-13 09:09:13+02
?
 
martin
2010-05-13 15:54:55+02
nikto nist?
 
IceDive1
2010-05-13 16:50:44+02
No je to dost draha sranda a myslim si ze to vela ludi nema. U mna je v poradovniku. Podla toho co som cital na nete tak by nabijanie malo byt urcite rychlejsie. A co zahrievanie? Prehrieva sa ti s tym SB900?
 
martin
2010-05-14 07:56:02+02
IceDive....zatial to mam par dni doma a tak vsetko su to zatial len prve dojmy. Prvy pocit je vsak, ze to dobijanie pri intenzivnejsom foteni nie je prilis rychlejsie. Mal som to zatial len na takom dvojhodinovom foteni v exteriery /300 nafotenych snimkov, nastavenie v rezime TTL/. Pouzivam vsak baterky ktore som doteraz nabijal vzdy v rychlonabijacke. Kupil som teraz nabijacku Woltcraft, ktora nabija trochu inteligentnejsie...tak mozno je pes zakopany aj v kapacite clankov ktore pouzivam /aj ked specialne pre SD-9 som kupil Enelopy/. Proste mam z toho tak trochu gulas. Ocakavania boli take, ze zapojim a uvidim vyrazny rozdiel.....toto sa zial nekona a tak hladam, kde je chyba;)
Co sa tyka prehrievania, zatial ma blesk obmedzuje takym tym halali, ale to mi robila aj SB600, aj SB800, preto predpokladam ze to nie je prehrievanie, ale momentalna nedostatocna kapacita bateriek pre zablesk. Mam 2 SB900-vky, ale prehrievanie som zatial nepozoroval ani s battery packom a ani bez neho.
 
Wlady
2016-03-03 11:15:14+01
Ahojte, mate niekdo SD-8A?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()