Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Pentax K-x vs. Nikon D5000 vs. Canon EOS 450D

lew1s
lew1s 2010-05-13 11:55:08+02
Zdravim, Uvazujem nad kupov mojej prvej zrkadlovky. Ja viem je tu vela o tomto. Ale som si precital skoro vsetko. Ale aj tak by som potreboval radu od profesionala. Mal som 3 kompakty a teraz konecne chcem kupit zrkadlovku. Ako pozeram na fore, pre mna najvyhodnejsou kupov je Pentax K-x vs. Nikon D5000 vs Canon EOS 450D. Cenovo a parametrami vyhrava Pentax K-x. ..a este jedna otazka Je lepsie kupit na SK alebo v zahranici? Lebo ja som v Irsku, ceny su priblizne take iste +/- 50Eur. Len tu v Irsku si mozem dat na to poistku na 3 roky a ked mi padne alebo niekto ukradne do mesiaca mam vratene peniaze. Neviete ci aj na Slovensku sa da takato poistka dat? Dakujem
 
jake
2010-05-16 16:42:23+02
myslel som, ze prislusenstva neni az tak vela ako k canonu alebo nikonu, ked si vyberies znacku treba v nej potom ostat.nechcem vsak zatracovat menej rozsirene znacky, pentax je v pohode, spolahlivy ako setky japonske firmy a v podstate dva objektiv stacia na vsetko fotenie. v low-end triede su rozdiely natolko male, ze je to v pdostate jedno.
 
lew1s
2010-05-16 18:06:41+02
aha no myslim ze mne to bude stacit. este prosim ta nevies kde by som nasiel naj cenu. Jedine co som nasiel bolo Pentax k-X+sklo 18-55mm+SD 16GB za 527Eur na SLovenskom online shope. Ale je tam len rok zaruka, chcel by som aspon 2. Co pozeram v Irsku a Uk tak som nenasiel lepsiu cenu. Dakujem
 
Miracle
2010-05-23 15:20:58+02
Mal by som taku otazku ohladne toho K-x v porovnani s D5000, nechcem zakladat nove vlakno tak snad toto este niekto cita. Aky je tam rozdiel pri autofocuse ... myslim z pohladu praktickeho uzivania ... Ktory je rychlejsi a spolahlivejsi na sportovu fotografiu ... Viem, ze ani jeden nato nieje stavany ... Ale s cim sa daju dosiahnut dobre vysledky so setakmi pri dynamickej fotke, ci je tam rychlost ostrenia postacujuca?
 
pufko
2010-05-23 20:23:13+02
príspevok od: Miracle
Mal by som taku otazku ohladne toho K-x v porovnani s D5000, nechcem zakladat nove vlakno tak snad toto este niekto cita. Aky je tam rozdiel pri autofocuse ... myslim z pohladu praktickeho uzivania ... Ktory je rychlejsi a spolahlivejsi na sportovu fotografiu ... Viem, ze ani jeden nato nieje stavany ... Ale s cim sa daju dosiahnut dobre vysledky so setakmi pri dynamickej fotke, ci je tam rychlost ostrenia postacujuca?
Za ideálných podmienok si vystačíš z oboma, zhoršené bude mať asi Nikon výhodu, ale za vela to stáť nebude , tam treba iné ako základné objektívy, ideálne f/2,8.
Pentaxu ju všeobecne vyčítaný horší AF. ale celkove pre šport je naj Canon a jeho široká ponuka skiel pre šport vhodných...
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()