Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Prosim o radu :-(

Palmex
2010-05-19 10:05:11+02
Snazim sa kupit fotoaparat.premyslam nad Panasonic Lumix FZ38 alebo Fuji Finepix HS10.mal by to byt moj prvy slusny fotak.
 
maTTo_corp
2010-05-19 10:06:48+02
veľa šťastia
 
dodo_bb
2010-05-19 10:14:50+02
Fotografom sa staneš, až keď prestaneš rozmýšľať, niečo si kúpiš a začneš fotiť. V Tvojom stave je úplne jedno, čo si kúpiš. Určite to bude lepšie ako ten v mobile...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-05-19 10:15:50+02
Jedna dobra rada: Nazov temy vo fore ma obsahovat tvoj problem, keby sa kazda tema volala ´PROSIM POMOC!!!!!!´, nikto by sa vo fore nevyznal.
 
Palmex
2010-05-19 10:28:19+02
OKI,omluvam sa za ten nazov.len zacinam byt sklamany z toho.cim viac sprtam tak som este viac mimo obraz aj zvuk.snazil som sa zdrzat ale proste to nejde.na zrkadlovku si neverim.chcel som ten Fuji ale zasa som nasiel clanky kde ho zatracuju a tak uz naozaj neviem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-05-19 10:38:19+02
príspevok od: Palmex
OKI,omluvam sa za ten nazov.len zacinam byt sklamany z toho.cim viac sprtam tak som este viac mimo obraz aj zvuk.snazil som sa zdrzat ale proste to nejde.na zrkadlovku si neverim.chcel som ten Fuji ale zasa som nasiel clanky kde ho zatracuju a tak uz naozaj neviem.
Myslis, ze ultrazoom sa ovlada jednoduchsie ako zrkadlovka? :-) Precitaj si clanok vo fotoskole:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/vyber-fotoaparatu/strach-zo-zrkadlovky/
 
dodo_bb
2010-05-19 13:48:33+02
Keď si kúpiš slušný ultrazoom, budeš mať pomalý foťák a zašumené fotky. Ak si kúpiš lacnú zrkadlovku s lacným objektívom, budeš mať rýchlejší foťák a rovnako zlé fotky. Ak si k nej pozdejšie prikúpiš dobrý a drahý objektív (alebo viac objektívov), môžeš mať už aj veľmi slušné výsledky. A čo sa týka ovládania - pre začiatočníkov ako Ty je na všetkých fotoaparátoch nastavenie na plnoautomat - nastavíš režim ´A´ a cvakáš :-))))
 
hawqo
2010-05-19 14:03:18+02
mne sa pacia tieto debaty
zakazdym pride(l)amater pytajuci sa o radu ohladom kupy.
Nakoniec sa od svojej 333e predstavy za fotak dopracuje k poloprofi zrkadlovke s minimalne jednym L-sklom a par kvalitejsimi objektivmi nizsej triedy na urovni 2000e a to tam ste nema prislusenstvo

A pritom sa to pytaju ludia co nieco ako PP robit takmer nikdy nebudu (90% pripadov a ten zvysok je odstranenie cervenych oci, nejaky ten retus v pripade bab a pod.) a tlacit velkoplosne asi tiez nie, mozno tak maximalne budu snivat o fotoknihe (inac aj tu je to otazne, bracho dostal fotoknihu z male obrazocky (ja neviem 3x5 ?) zo zdroju fotky od profesionala boli viac zasumene a kockate ako tie na celu stranu...tak neviem kde sa co pokaslalo :D ) ale vo velkej vecsine pripadov si aj tak vystacia s 10x15 max formatom fotiek.

Nehovoriac o tom ze vecsinou ide o ludi, ktorym sa nechce vlacit viac objektivov (a ak si kupia zrkadlo tak budu lietat so setakom alebo jednym tele) a radi by v tom mali aj macro aj zoom.

Ale tak zrkadlo je zrkadlo :)
 
javelin
2010-05-19 14:11:00+02
A ešte beby vedelo hovoriť ,kto je najkrajší na svete.......:)))
 
Granko
2010-05-19 14:30:20+02
príspevok od: javelin
A ešte beby vedelo hovoriť ,kto je najkrajší na svete.......:)))
šak jááá, m(n)éééé :o)))
 
javelin
2010-05-19 14:36:05+02
príspevok od: Granko
šak jááá, m(n)éééé :o)))
Já ovca , na teba som nepomyslel...:))
 
retep
2010-05-19 15:54:44+02
kup si co Ta oslovilo a paci sa Ti..vobec neries,ci zrkadlovka,alebo kompakt...
co Ta oslovilo,to ber....
v kazdom pripade,pamataj,ze menej je niekedy viac....kvalitne fotografie pre domace pouzite,vystavovnanie na webe a do rozmerom 30x40 na stenu urbis aj kompaktom za 100€.....potrebujes k tomu cit pre fotografiu a sw na upravu fotografii...dobre byvaju aj tie pri fotaku prilozene,pre ucely zaciatocnika uplne vyhovujuce..
ak chces nieco lepsie,a bez investicii,stiahni si GIMP,ak chces zainvestovat,je vela moznosti pre kupu dobreho sw...
ver mi,ze na to,stat sa amaterskym fotografom nepotrebujes ani zrkadlovku s objektivmi,ani top adobe photoshop...
hlavne,aby si mal chut a cas...a potom si vzdy mozes rozsirit vybavu,o co potrebujes..

vela stastia
ahoj
 
Cyril
2010-05-19 17:54:55+02
Z toho, co si dal na vyber, si kup to, co je lacnejsie. Ak Ta to chyti, budes kupovat uz s narocnejsimi kriteriami. Ak Ta to neoslovi, usetris.
 
Slavo Jancisin
2010-05-19 20:58:11+02
je jedno, co si vyberieš, v tejto triede nič veľmi nevyčnieva nad ostatné ... hlavne začni fotiť a neskôr sa sám rozhodneš či pôjdeš o level vyššie, alebo ťa to baviť nebude a ... hodíš foťak ´do koša´
 
Palmex
2010-05-24 06:35:50+02
Tak sa stalo to coho som sa bal.rodicia pojdu AT maju metro kartu.predavaju tam nikon d5000+setak za 419 ecok,tak mi ho prinesu.dufam,ze ma nesfuknete a neodpisete.o prve pocity sa isto podelim.velmi rad by som sa dostal do party. :)
 
tomis.ales
2010-05-24 08:43:59+02
príspevok od: Palmex
Tak sa stalo to coho som sa bal.rodicia pojdu AT maju metro kartu.predavaju tam nikon d5000+setak za 419 ecok,tak mi ho prinesu.dufam,ze ma nesfuknete a neodpisete.o prve pocity sa isto podelim.velmi rad by som sa dostal do party. :)
tak vitaj do party, nikonak
 
haplo602
2010-05-24 08:54:06+02
príspevok od: Palmex
Tak sa stalo to coho som sa bal.rodicia pojdu AT maju metro kartu.predavaju tam nikon d5000+setak za 419 ecok,tak mi ho prinesu.dufam,ze ma nesfuknete a neodpisete.o prve pocity sa isto podelim.velmi rad by som sa dostal do party. :)
celkom dobra volba na zaciatok ... ked sa ho budes chciet zbavit tak sa ozvi :-)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()