Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Canon EF 70-200/4 L USM alebo Sigma 70-200mm F2.8 EX DG Macro HSM

Štefan Káčer
2010-05-22 17:09:33+02
Chcel by som sa Vás opýtať, ktorý z uvedných by ste si radšej vybrali a prečo? Cena ponúk, ktoré mám, je rovnaká. Odkazy na recenzie prosím nie, prečítal som ich množstvo a aj tak sa neviem rozhodnúť. Je pre fotografovaie väčšinou krajiny u Sigmy clona 2.8 (+ Sigma telekonvertor APO 1.4EX DG Canon) takou výhodou a váha nevýhodou? Kvalitu Canonu si uvedomujem a doteraz som bol o ňom presvedčený. Ďakujem.
 
Granko
2010-05-22 17:19:28+02
no keď si čítal recenzie, predpokladám, že si si pozeral i fotky...
pokiaľ je krajinka tvojou prioritou, videl si niekde fotku krajinky fotenú na 2,8? telekonvertor neberiem do úvahy...
odpovedz si, či si ochotný nosiť ťažší objektív a máš vybrané...
inak nie si prvý, čo sa tu pýta niečo také, f4 vs. f2,8 je častá dilema Kanoňákov...
 
rasto.tn
2010-05-22 17:38:03+02
Pokiaľ na tom budeš eminentne fotiť krajinky a pod., predpokladám, že budeš nosiť so sebou aj statív, tak v takom prípade bude asi lepší Canon. Ľudia, čo ho majú, si ho nevedia opticky vynachváliť. A veru váha Sigmy je ozaj nevýhodou - rozdiel je takmer polovičný!
 
Robco
2010-05-22 17:44:54+02
Ja som dal do fora asi pred tyzdnom otazku aky teleobjektiv.Ci radsej canon alebo tamron? Sigmu som vylucil pomerne rychlo.Optickymi vlastnostami sa na canon a tamron nechyta a to ostrenie tiez nie je ziadna vyhra. Precitaj si to forum co som tam dal a este jedno vzniklo asi pred 2,3 tyzdnami.
 
r.a.d.o.
2010-05-22 18:20:58+02
Ja mam Canon 70-200/4L a nemenil by som ho. Zostan verny canonu a neolutujes v tomto pripade. Dalsia vec je to ´L´ trieda - robustny a mal by byt vo vacsej miere vlhkotesny a prachotesny co ocenis ked ho budes kade tade vlacit.
 
Robco
2010-05-22 18:28:45+02
utesnena voci vlhkosti a prachu je az verzia s IS.
 
Štefan Káčer
2010-05-22 21:16:36+02
Ďakujem za pripomienky,
to Granko: áno, veď práve, že som si pozeral aj fotky, pri tej sigme sú npr. aj na tomto portáli krásne fotky (kvetiny, zieratá - náznak makra, neviem posúdiť, do akej miery je ten objektív Macro), dosť z nich je na clone 2,8, v hale skoro všetky (viem, písal so krajiny - ´väčšinou´). Ten telekonvertor sa mi vidí dosť podstatný, pretože mám pru rovnakej clone dosť dlhšie ohnisko. Viem, že sa nepýtam prvý, ale ani predchádzajúce vlákna neboli jednoznačné a po pár odpovediach úplne ´odišli´ od témy.
to Rasto: áno, som už čerstvým majiteľom a nosičom aj statívu ... Neviem, či to polkilo navyše je nevýhodou ...
to Robco: podľa viacerých testov a aj podľa fotiek sa myslím práveže chytá, vrátane ostrenia ... (ak nenatrafíš u Sigmy na zlý kus, čo sa u Canonu temer vylučuje)
to rado: zatiaľ som verný Canonu (50, 17-40L), let teraz som prvý krát zaváhal.
Ďakujem za pripomienky, pekný zvyšok víkendu.
 
Granko
2010-05-22 21:27:57+02
hala je kapitola sama o sebe...tam je lepšie 2,8, často priam nevyhnutné v závislosti od schopnosti tela zvládať vysoké ISO...každý objektív sa zväčša pricloní, aby dosiahol svoje optimálne optické vlastnosti...no niekedy je aj jeden expozičný stupeň veľa...vždy je to váha vs. svetelnosť...
 
TwinPower
2010-05-22 21:44:55+02
... ja som nedavno predal prave 4L, ktore som pouzival na C 350D a C 30D. Teraz mam tu obycajnu verziu 2,8 na 5dmk2 a rozdiel je pre mna priepastny. Neuveritelny. Proste 2,8 je pre MNA oproti 4L rozdiel ako medzi nebom a zemou. Nazor nikomu neberiem, ale proste...je to tak :)
 
beholder
2010-05-22 22:29:53+02
príspevok od: Robco
Ja som dal do fora asi pred tyzdnom otazku aky teleobjektiv.Ci radsej canon alebo tamron? Sigmu som vylucil pomerne rychlo.Optickymi vlastnostami sa na canon a tamron nechyta a to ostrenie tiez nie je ziadna vyhra. Precitaj si to forum co som tam dal a este jedno vzniklo asi pred 2,3 tyzdnami.
´Optickymi vlastnostami sa na canon a tamron nechyta a to ostrenie tiez nie je ziadna vyhra´

...máš s ňou praktické skúsenosti...alebo len zavádzaš?...
 
Robco
2010-05-22 23:36:14+02
Zavadzam a citam testy :D Na 2.8 je sigma uplne makka a ani pri zacloneni nema taku ostrost ako canon prip. tamron. Nemal som ju v ruke ale pisem len to co som nespocetne vela krat cital...
 
beholder
2010-05-23 18:58:02+02
príspevok od: Robco
Zavadzam a citam testy :D Na 2.8 je sigma uplne makka a ani pri zacloneni nema taku ostrost ako canon prip. tamron. Nemal som ju v ruke ale pisem len to co som nespocetne vela krat cital...
...treba viac fotiť a menej sa venovať testom........zistíš, že tomu tak vždy nie je..........superostrosťou na plnú dieru disponujú iba drahé pevné vysokosveteľné sklá....to je proste nemenný fakt.............a tu ide už iba o kompromis, kde je rozhodujúci budget a je nutné pricloniť o cca 2-3 clonové čísla aby sa z optiky vyťažilo maximum........

ďalšia vec.......ja osobne kašlem na superostrý záber zaostrený po momente ktorý som chcel pôvodne sfotiť.......USM/HSM/AF-S je pre mňa proste prioritnejšie...
 
Robco
2010-05-23 19:34:54+02
V tejto kategorii su tieto skla dost vyrovnane. Kazdy ma ale nejake prednosti ktore preferuje. Moje sympatie patria canonu a tamronu. Nevravim ze sigma je zla, to urcite nie. Odporucam mercurimu poriet ceske bazary. Je tam sigma II s cenou 15000 ceskych korun.
 
Robco
2010-05-23 19:45:28+02
Skus napisat cufajovi. ten ma s oboma sklami skusenosti a poradi ti... Alebo si daj viac namahy a vyhladaj si uzivatelov s danymi sklami a kazdemu zvlast napis a popros ich o radu tak ako som to spravil aj ja. Najlepsie odpovede dostanes priamo z prvej ruky a rozhodovanie budes mat o dost lahsie.
 
Štefan Káčer
2010-05-23 23:30:31+02
Ďakujem za rady ...
Skúsim využiť radu a napíšem priamo majiteľom Sigmy ...
 
radoo
2010-05-24 00:10:09+02
Mal som tu Sigmu a predal som ju. Teraz mam Canon 2,8 bez IS a je super !
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()