Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Sony DSLR-A330L

janer
2010-05-23 22:41:29+02
Zdravím, chcel by som poradiť ci sa mi tento typ dig. zrkadlovky oplatí kúpiť. Totižto som začiatočník a chcel by som prejsť z kompaktu na dig. zrkadlovku. Mate niake skúsenosti s týmto konkrétnym typom, alebo niake rady ? Dakujem.
 
duroslav
2010-05-23 22:50:13+02
Oplatí? Neoplatí? Ach jaj.

Stádečko si aspoň nemusí sťažovať na nedostatok čerstvého vzduchu :-)
 
viking81
2010-05-23 23:40:44+02
nie neoplati....nech je cena akakolvek ma strasnu ergonomiu a myslim ze ccd snimac...poobzeraj sa po nikone d5000 pripadne nejakom canone....500d napr
 
tomis.ales
2010-05-24 08:47:12+02
Nevymyslaj a kup Nikon alebo Canon. Ten Sony ma vyhodu iba v rychlejsom LiveView ostreni. Inac je po vsetkych oblastiach pozadu.
 
jake
2010-05-24 08:57:08+02
ked kupujes zrkadlovku, pozri si tieto veci:

1. Uprednostni CMOS snimac pred CCD, su uz davno prekonane
2. Urcite si to vezmi do ruky ako to sadne a prvy dojem co to prinesie
3. Neries znacku, ale spocitaj si ci chces do toho investovat alebo nie a co vlastne chces fotit. Ak nie si rozhodnuty, tak vyberaj podla pocitu co Ta ukludni
4. Najdolezitejsie je dobre ostrenie a spolahlivost FA, potom ide vykon pri ISO a zvysok,
5. Objektiv spravi 60% a viac kvality! na to nezabudaj, so setakom toho vela nenafotis.
 
majster333
2010-05-24 10:26:42+02
CCD je už dávno prekonané?? kedy nastal ten prelom že som o tom nepočul a ani výrobcovia strednoformátových zrkadloviek? CMOS je lacnejší to áno, môžeš mať LiveView ( netreba dva senzory) ale prečo je lepší to mi ušlo. Sony tie dva senzory má a LiveView bude asi o hodne lepšie...
 
viking81
2010-05-24 11:16:19+02
príspevok od: majster333
CCD je už dávno prekonané?? kedy nastal ten prelom že som o tom nepočul a ani výrobcovia strednoformátových zrkadloviek? CMOS je lacnejší to áno, môžeš mať LiveView ( netreba dva senzory) ale prečo je lepší to mi ušlo. Sony tie dva senzory má a LiveView bude asi o hodne lepšie...
no tak si porovnaj vystup z canona 450d a sony a200 na rovankom iso co menej sumi....a stredoformat pouziva ccd ale ake iso sa da na nom nastavit ? a co z toho ze mas na zrkadlovke perfektny live view ked mas vdaka tomu mensi a tmavsi hladacik !!! pri zrkadlovkach by som si postavil inak parametre a nie mat dobre live view...
 
majster333
2010-05-24 11:39:28+02
príspevok od: viking81
no tak si porovnaj vystup z canona 450d a sony a200 na rovankom iso co menej sumi....a stredoformat pouziva ccd ale ake iso sa da na nom nastavit ? a co z toho ze mas na zrkadlovke perfektny live view ked mas vdaka tomu mensi a tmavsi hladacik !!! pri zrkadlovkach by som si postavil inak parametre a nie mat dobre live view...
canon má lepšie firmwarove odšumenie. Z rawu pochybujem že je lepší ( canonom je aj lepšie trieda tak preto podľa mňa lepší firmware) neskúmal som len predpokladám z toho ako porovnávali môj foťák CCD s CMOSom na internete a čo zatiaľ o snímačoch viem. Ak vieš niečo iné daj.
Na strednoformáte sa dá nastavíť také iso aké sa dá, ale nie preto že CCD je slabý. A CMOS tam nie je práve preto ( myslím si že by ho tam inak vpohode dali) že na CCD zatiaľ nemá. - tiež predpkladám z toho čo viem - ak máš nejaký argument daj.
perfektny live view - keď chce niekto zrkadlovku používať ako kompakt a ostriť a fotiť cez displej tak je to podstatné. - na to je tá zrkadlovka podľa mňa určená a veľa ľudí chce práve to od týchto strojov - to zvláda oveľa lepšie ako ostatné (skúšal som). Či to je dobré alebo zlé nehodnotím ( ja by som si ho nekúpil lebo to nechcem). Ale poznám veľa ľudí čo práve to chcú - a veľmi im to vyhovuje - so sony sú tým pádom veľmi spokojný. a naopak na canonoch (a iných) im nevyhovuje že musia ostriť cez hľadáčik
 
majster333
2010-05-24 11:42:32+02
samozreje na canonoch sa tie dá ostriť s live view- ale automatika nie je vôebc taká rýchla - teda je to skôr len z núdze cnosť.
 
viking81
2010-05-24 11:47:50+02
ked je ccd lepsi...preco sony dava do vyssich modelov CMOS ? preco nikon presiel z CCD na CMOS a vystup z d3000 sa neda porovnat s vystupom z d5000....hmm a kto si kupi zrkadlo a foti ako s kompaktom...tak si zrkadlo ani kupovat nemal...caro zrkdla je prave v tom hladaciku...a ked kupujem znacku tak si volim system...tym padom treba zvazi aj cenu objektivot..prislusenstva a tak..
 
majster333
2010-05-24 12:09:47+02
príspevok od: viking81
ked je ccd lepsi...preco sony dava do vyssich modelov CMOS ? preco nikon presiel z CCD na CMOS a vystup z d3000 sa neda porovnat s vystupom z d5000....hmm a kto si kupi zrkadlo a foti ako s kompaktom...tak si zrkadlo ani kupovat nemal...caro zrkdla je prave v tom hladaciku...a ked kupujem znacku tak si volim system...tym padom treba zvazi aj cenu objektivot..prislusenstva a tak..
prečo neviem ja nie som konštruktér fotoaparátov. sony - žeby preto že je lacnejší - a tie kolá konkurujú cenou? ... možno
d300 - D5000--d3000 je lacnejší možno preto. a zle by to vyzeralo keby menej šumel ( fak si to myslím) ale v skutočnosti neviem.
Ale kto si kupuje takúto zrkadlovku tak si väčšinou žiadne príslušenstvo kupovať nebude... kupuje to preto že jeho kompakt šumí a má neostré fotky a on chce niečo nové, nie preto že chce byť fotografom ako ty...
 
helico1
2010-05-24 12:19:53+02
Taktiež si kupujem zrkadlovku nie preto, že chcem byť fotografom ale preto, že proste kompakty majú nehorázne malé chipy a veľa Mpx a šumia a neviem nájsť kompakt, ktorý by mal malý šum... respektíve ceny takýchto kompaktov sa už pohybujú v cenovej kategórii zrkadloviek a tak radšej kúpim zrkadlovku... rozmýšlam ale nad Sony a450 a nie a330...
btw.: mám kompakt Sony P93 - hrozne starý kompakt, only 5Mpx a veľký chip, šum minimálny a schová do kapsy väčšinu dnešných kompaktov, manuálne nastavenie uzávierky a dve polohy clony... na kompakt celkom slušné...
 
drepe
2010-05-24 12:41:50+02
pokial viem rozdiel medzi CCD a CMOS snimacom je minimalny, ovela dolezitejsie je nasledne spracovanie v hardwarovych komponentoch fotaku - najma tie urcuju vyslednu kvalitu a mieru sumu
 
majster333
2010-05-24 12:43:47+02
príspevok od: helico1
Taktiež si kupujem zrkadlovku nie preto, že chcem byť fotografom ale preto, že proste kompakty majú nehorázne malé chipy a veľa Mpx a šumia a neviem nájsť kompakt, ktorý by mal malý šum... respektíve ceny takýchto kompaktov sa už pohybujú v cenovej kategórii zrkadloviek a tak radšej kúpim zrkadlovku... rozmýšlam ale nad Sony a450 a nie a330...
btw.: mám kompakt Sony P93 - hrozne starý kompakt, only 5Mpx a veľký chip, šum minimálny a schová do kapsy väčšinu dnešných kompaktov, manuálne nastavenie uzávierky a dve polohy clony... na kompakt celkom slušné...
sony teraz pre túto skupinu ludi spavila radu NEX a myslím že práve toto by mohlo byť dobré riešenie. podľa mňa lepšie ako lowendové rady, lebo sú malé.
 
helico1
2010-05-24 14:07:16+02
príspevok od: majster333
sony teraz pre túto skupinu ludi spavila radu NEX a myslím že práve toto by mohlo byť dobré riešenie. podľa mňa lepšie ako lowendové rady, lebo sú malé.
jj, už som mrkal aj tie NEX-y... ešte počkám ako sa to vyvinie, ale predbežná cena u tých nexov ako som mrkal je dosť vysoká, ale v porovnaní s inými značkami na tak kvalitný kompakt nízka... ešte počkám kým sa dostanú na trh a potom sa dajako rozhodnem...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()