Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Sony perspektiva

Miracle
Miracle 2010-06-08 23:07:04+02
Ahoj, Chcel by som poprosit o radu tych skusenejsich, ktory sa v tom orientuju uz nejaky ten piatok. Totiz dostal som dobru ponuku na A550 18-55 + 55-200 za cca 660.- Jedna sa mi ale o toto. Niesom ziadny profik, fotim pre radost co ma bavi a bol by to posun urcite dopredu ... Precital som vsetky recenzie, porovnaval vsetko ... Aj s konkurentami ... V obchode som bol pozerat aj ergonomiu ... Porovnaval som potom EOS500D, D5000 a toto. NAjlepsie v ruke siel D5000. Ale neprekazal mi v podstate ziaden. Zapnute som ich nemal takze neviem ako to je s "tmavym" hladacikom sony a ci je to pouzitelne aj napriek vybornemu live view ... Nemam ako porovnat bohuzial- Mozno niekto z Vas vie. Obrazova kvalita je skoro to iste to neriesim. Jedna sa mi o to ... Ci to vziat alebo nie ... Ma to perspektivu? Viem ze objektivy su na sony drahe ... Ale cena je super. Ma sony ako znacka perspektivu? Momentalne by som aj tak neuvazoval o nejakom velkom investovani do skiel ... Mozno casom ... Sli by ste to toho? Alebo nie a ked tak sli do mainstreamu? Nechcem radu aky fotak ... Len chcem pocut Vas nazor keby ste dnes mali tu moznost vziat to aj napriesk tomu ze je to Sony a nie Nikon/Canon. Vdaka
 
Miracle
2010-06-09 19:53:12+02
Tak riesit kvalitu obrazu je podla mna bezpredmetne kedze su to take veci, ktore snad volnym okom ani nevidno resp. mozno si to vsimne naozaj len profik. No to sony je jedno dilema. Uvidime ako to dopadne nakoniec ... Ale skor co citam pesimisticke nazory prevladaju len u ludi co to nemaju ... Vacsina je s tou znackou spokojna (ta co ju vlastni) A ceny su ake su asi pojdu uz len dole.
 
beholder
2010-06-09 20:21:53+02
príspevok od: Miracle
Tak riesit kvalitu obrazu je podla mna bezpredmetne kedze su to take veci, ktore snad volnym okom ani nevidno resp. mozno si to vsimne naozaj len profik. No to sony je jedno dilema. Uvidime ako to dopadne nakoniec ... Ale skor co citam pesimisticke nazory prevladaju len u ludi co to nemaju ... Vacsina je s tou znackou spokojna (ta co ju vlastni) A ceny su ake su asi pojdu uz len dole.
...každý svojho koňa chváli:)

...ceny šli, idú a pôjdu dole u každej značky....príchodom novších modelov to je u akejkoľvek techniky už raz tak...
 
wayne
2010-06-09 20:30:44+02
mna trosku zarazila veta hned v otvaracom prispevku... do hladacika si nepozeral, lebo si nemal zapnuty fotak? ale ved okrem par cisielok na displeji sa v nom nic nezmeni :) a k teme; stotoznujem sa s nazormi beholdera, obrazova kvalita je velmi vyrovnana, v sucasnosti neexistuje zla kupa... samozrejme, da sa o tom polemizovat, no ked som pred tym vyberal fotak podla kriterii ako ergonomia, kvalita obrazu, a podobne, dnes by som vzal znacku ktoru ma okolo mna najviac ludi a hotovo...
 
beholder
2010-06-09 20:53:55+02
príspevok od: dodo_bb
Pokiaľ sa jedná o perspektívu, treba rozmýšľať o perspektíve odvetvia. SONY určite neskrachuje, ale ak sa manažment rozhodne, môžu zastaviť výrobu alebo fotodivíziu odpredať hocikomu z konkurencie. Vzťah týchto výrobcov k ich výrobkom je už dnes číro ekonomický a je im jedno, čo vyrábajú, kým to nesie zisk. Volá sa to globalizácia :-)))
...veru tak,......práve preto zneje značka NIKON tak vznešene:)...
 
Miracle
2010-06-09 21:11:39+02
Do hladacika som samozrejme pozeral, ale kedze s DSLR skusenosti nemam a ani jeden fotak v sebe nemal bateriu a pani predavaci boli prudko ochotni ... Tak som hlavne pozral na ergonomiu ... A neviem ako sa to meni pri zapnutom resp. pri vypnutom fotaku :)
 
haplo602
2010-06-09 21:39:48+02
príspevok od: wayne
mna trosku zarazila veta hned v otvaracom prispevku... do hladacika si nepozeral, lebo si nemal zapnuty fotak? ale ved okrem par cisielok na displeji sa v nom nic nezmeni :) a k teme; stotoznujem sa s nazormi beholdera, obrazova kvalita je velmi vyrovnana, v sucasnosti neexistuje zla kupa... samozrejme, da sa o tom polemizovat, no ked som pred tym vyberal fotak podla kriterii ako ergonomia, kvalita obrazu, a podobne, dnes by som vzal znacku ktoru ma okolo mna najviac ludi a hotovo...
tak to by si sa cudoval ... pozri sa do hladacika nikon d300s bez baterie v tele a s bateriou, dost drasticky rozdiel.
 
rasto.tn
2010-06-09 21:51:35+02
Ber ho. Ale ak by si v tej cene našiel podobnú ponuku od C/N, tak zober potom radšej to. A hlavne neporovnávaj foťáky entry za 300e a foťáky za 1000e.
 
dodo_bb
2010-06-09 22:15:28+02
príspevok od: beholder
...veru tak,......práve preto zneje značka NIKON tak vznešene:)...
NIKON pred tromi či štyrmi rokmi odpredal kompletne celú svoju divíziu výroby geodetických prístrojov jednému zo svojich najväčších konkurentov. Dodnes sa síce vyrábajú pod menom NIKON, ale je to už americký majiteľ a americká firma. Robí to každý, rozhodujú už len čísla v účtovníctve...
 
beholder
2010-06-09 23:13:41+02
príspevok od: dodo_bb
NIKON pred tromi či štyrmi rokmi odpredal kompletne celú svoju divíziu výroby geodetických prístrojov jednému zo svojich najväčších konkurentov. Dodnes sa síce vyrábajú pod menom NIKON, ale je to už americký majiteľ a americká firma. Robí to každý, rozhodujú už len čísla v účtovníctve...
...svojho nosného artiklu sa dúfam nezbavia...
 
wayne
2010-06-10 06:17:23+02
príspevok od: haplo602
tak to by si sa cudoval ... pozri sa do hladacika nikon d300s bez baterie v tele a s bateriou, dost drasticky rozdiel.
:O tak to mi je novinka, skusal som v datarte pozerat do hladacika D90 a pohlad do hladacika toho, ktory som si zaobstaral je rovnaky :O anyway o D300s tu tak ci tak nejde, myslis, ze to bude aj v tych nizsich modelovych radach?
 
haplo602
2010-06-10 08:20:18+02
príspevok od: wayne
:O tak to mi je novinka, skusal som v datarte pozerat do hladacika D90 a pohlad do hladacika toho, ktory som si zaobstaral je rovnaky :O anyway o D300s tu tak ci tak nejde, myslis, ze to bude aj v tych nizsich modelovych radach?
neviem ako D90 a nizsie modely, ale D300s ma zaujimavy LCD screen cez cely hladacik. ak do toho pozeras bez baterie v tele, je to strasne tmave a zrnite :-) dost som bol prekvapeny ked som to videl. ked zalozis bateriu, hned sa to upravi. necakam ze take featury budu na nizsich modeloch (duplom nie u Sony), ja len ze skusat telo len tak bez baterie okrem uchopu a ergonomie je o nicom.
 
duroslav
2010-06-10 08:35:48+02
príspevok od: wayne
:O tak to mi je novinka, skusal som v datarte pozerat do hladacika D90 a pohlad do hladacika toho, ktory som si zaobstaral je rovnaky :O anyway o D300s tu tak ci tak nejde, myslis, ze to bude aj v tych nizsich modelovych radach?
Ja keď vyberiem aku z D90, tiež mi hľadáčik slušne ztmavne.
 
Miracle
2010-06-10 17:36:55+02
Chcem sa spytat takto este, urcite mnohi presli z kompaktov do SLR ... Bol tam problem prechodu z LCD na hladacik? Viem, ze sony ma rychly AF v LW ... Ale zaujima ma to tak vseobecne.
 
Kabou
2010-06-10 18:08:44+02
príspevok od: Miracle
Chcem sa spytat takto este, urcite mnohi presli z kompaktov do SLR ... Bol tam problem prechodu z LCD na hladacik? Viem, ze sony ma rychly AF v LW ... Ale zaujima ma to tak vseobecne.
tak z vlastnej skusenosti poviem len tolko, na LCD som zabudol len čo som oňuchal hľadáčik zrkadlovky :), lajfviu je určite užitočná vec ale zo zrkadlom sa najlepsie foti cez hladacik
 
beholder
2010-06-10 18:13:43+02
príspevok od: Miracle
Chcem sa spytat takto este, urcite mnohi presli z kompaktov do SLR ... Bol tam problem prechodu z LCD na hladacik? Viem, ze sony ma rychly AF v LW ... Ale zaujima ma to tak vseobecne.
...keď je pre teba rozhodujúci LW, tak kašli na dslr...
 
Miracle
2010-06-10 18:38:41+02
LW pre mna dolezite nieje ... Ale kedze som so zrkadlom nikdy nefotil chcel som sa len spytat ci si nato netreba najvpr nejako zvyknut alebo v com je to take ´ine´ :)
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()