Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

TTL kábel z ebay?

mayko
2010-06-22 20:04:01+02
Poskulujem po lacnej nahrade ttl kabla na canon, kedze original canon stoji skoro 60€ (kus kabla!) a alternativa stoji asi 10€ aj s postovnym. V tom OC-E3 od canonu je cosi specialne, neviem kazdy kabel s presnym odporom, alebo nejaky iny odzub, alebo je to vazne len kus 6ziloveho kabla so stylovymi koncovkami? Ma niekto skusenosti s takymto "ebay" riesenim, teda jedna sa o plnohodnotnu nahradu, teda ze meranie funguje rovnako dobre ako ked je blesk v patici, alebo je to prenasa len odpalovaci impulz. Dakujem:)
 
Andrej012
2010-06-22 20:09:00+02
bez problemov, jeden vlastnim a prenos ttl funguje... s postovnym ma stal 8€
 
mayko
2010-06-22 20:19:25+02
príspevok od: Andrej012
bez problemov, jeden vlastnim a prenos ttl funguje... s postovnym ma stal 8€
Super, diky:)
 
spacebar
2010-06-23 00:20:53+02
tiez mam jeden a ziaden problem :)
 
peterlovas
2010-06-23 00:32:17+02
ja mam origo dostal som zlavu...
 
bear
- moderator
2010-06-23 07:07:32+02
Tiez mam jeden taky, funguje. Pre nasadene na 580ex2 som z neho musel kusok z jednej zavadzajucej plastovej casti obrusit, ale inak je to bez problemov.
 
tomis.ales
2010-06-23 08:17:58+02
Ja mam dva(3m a 10m), z Ebay, kazdy od ineho cinskeho vyrobcu a obidva funguju v TTL bez problemov. Nie je to od firmy Yongnuo ale Pixel a este nejaka ina znacka, ale od Yongnuo mam uz par veci a bez problemov. Dokonca aj blesk.
 
Lucassino
2010-06-23 08:33:28+02
To Tomis: a ktory typ mas (465)??? Pozeral som ze ceny su priznive;) nejake skusenosti pls.
 
tomis.ales
2010-06-23 09:42:17+02
príspevok od: Lucassino
To Tomis: a ktory typ mas (465)??? Pozeral som ze ceny su priznive;) nejake skusenosti pls.
http://cgi.ebay.com/i-TTL-Off-Camera-FLASH-sync-Cable-Cord-Nikon-SC-28-/150442636769?cmd=ViewItem&pt=Camera_Flash_Accessories&hash=item23071475e1

http://cgi.ebay.com/10M-33ft-Nikon-TTL-Off-Camera-FLASH-sync-Cable-Cord-E4F-/330426734372?cmd=ViewItem&pt=Camera_Flash_Accessories&hash=item4ceef7d724

Presne tieto dva mam. Velka spokojnost. Este sa da kupit 1,8 m model ako ten prvy Pixel. Nehladal som podla ceny, takze sa daju kupit aj lacnejsie.(Na ten 10m sa da napojit aj druhy blesk ale uz nie cez iTTL ale na automatike fungoval. Ale neviem ako u canonu. Inac vazi dobre kilo.)
 
Lucassino
2010-06-23 11:40:17+02
Zle som sa vyjadril...myslel ten blesk od Yongnuo
 
SHoDaN
2010-06-23 11:42:52+02
môžem sa len pridať k spokojným uživateľom... tiež mám z ebay-u a bez problémov
 
tomis.ales
2010-06-23 16:19:36+02
príspevok od: Lucassino
Zle som sa vyjadril...myslel ten blesk od Yongnuo
http://cgi.ebay.com/YN-460-Flash-Speedlite-Canon-500D-450D-400D-350D-/300440148453?cmd=ViewItem&pt=Camera_Flash_Accessories&hash=item45f3a0d9e5

Tento mam, je to samozrejme uplny manual, ale na rozdiel od inych lacakov mam moznost si regulovat blesk v 7 krokoch. Rychlo si na to clovek zvykne. Ma to aj vysuvnu rozptylku a vysuvnu odrazku. Prevedenie je super, vsetko ide tak ako ma, tuhsie ale hladko, ziadne drbnute gombiky na vytocenie hlavy do stran a dohora ako na inach bleskoch(to fakt neznasam tie ich gombiky!) Maju aj TTL verziu aj ine variacie. Tu je na nich link.

http://www.hkyongnuo.com/e-ourproduct.php?category=1.Flash

 
jarosujo
2010-06-23 17:26:20+02
Aj ja mam z ebaju za par kaciek a v pohode. Niekedy mi nad cenou origo veci rozum stoji. 60€ za kus kabla, to je ina kava. Rovnako aj ine veci (baterie, odrazne dosky...) Alebo take clony - dve na 50mm f/1.4 mam za 10$ aj s postovnym. Origo stoji 20€ kus.
 
kooratko
2010-06-26 07:18:46+02
Tento blesk mam aj ja a pouzivam ho na nasvietenie pozadia. Ovladanie velmi jednoduche, co mi vyhovuje. A tak ako pises, nema ziadne ´poistky´ pri otacani/naklapani hlavy, co ma tiez velmi hneva pri bleskoch NIKON.

Co sa tyka SB900, mam dva, kvoli prehrievaniu. Je to super blesk, len mne troska prekaza, ze pri zoomovani je dost pocut. Napriklad v kostole, ked je ticho, tak to rusi. Inak kombinacia tychto bleskov v CLS dava nekonecne moznosti!
 
dodo_bb
2010-06-26 08:50:12+02
Je to len kus obyčajného kábla, len si všimni tie malé čierne drobnosti na konci :-))) Vyrábam sériové káble na špeciálne zariadenia a s prekvapením som zistil, že kvalitný a robustný 6 kolíkový konektor s pozlátenými kontaktami stojí vo veľkoobchode (mimo SR, na Slovensku sa vôbec nedal zohnať) aj cez 50 €. Cena podobných káblov je predovšetkým v kvalite a vyhotovení koncovky = v trvácnosti a spoľahlivosti. Predstav si, že vec, vyrobená v Číne sa dopraví do USA, odtiaľ si ju kúpiš a dopravia Ti ju do Európy a to všetko za 8€. Z akého ´drek´ materiálu to musí byť...
 
Ultra TXF
2010-06-26 09:23:13+02
Ja mám tento a určite je dobrý :)
http://www.darian.sk/odpalovace-a-kable/lastolite/kabel-na-umiestnenie-blesku-mimo-tela-eTTL-CANON-PRO-3M.html
 
Bindo
2010-06-26 14:08:27+02
príspevok od: dodo_bb
Je to len kus obyčajného kábla, len si všimni tie malé čierne drobnosti na konci :-))) Vyrábam sériové káble na špeciálne zariadenia a s prekvapením som zistil, že kvalitný a robustný 6 kolíkový konektor s pozlátenými kontaktami stojí vo veľkoobchode (mimo SR, na Slovensku sa vôbec nedal zohnať) aj cez 50 €. Cena podobných káblov je predovšetkým v kvalite a vyhotovení koncovky = v trvácnosti a spoľahlivosti. Predstav si, že vec, vyrobená v Číne sa dopraví do USA, odtiaľ si ju kúpiš a dopravia Ti ju do Európy a to všetko za 8€. Z akého ´drek´ materiálu to musí byť...
Veci z ebaya nejdu cez USA. Iba predajcovia su z USA. Teda podla popisov. Baliky s kablami, clonami a viac menej vsetkym idu priamo z Cini a okolia. Ale aj tak je to samozrejme mala cena. Ale zatial moje skusenosti s kvalitou su dobre :)
 
Granko
2010-06-26 14:26:26+02
príspevok od: Bindo
Veci z ebaya nejdu cez USA. Iba predajcovia su z USA. Teda podla popisov. Baliky s kablami, clonami a viac menej vsetkym idu priamo z Cini a okolia. Ale aj tak je to samozrejme mala cena. Ale zatial moje skusenosti s kvalitou su dobre :)
Bindo, nejde o to, či ten tovar ide z Ameriky alebo z Tramtárie...malá cena znamená malé výrobné náklady-tým pádom použitie menej kvalitného materiálu...že kúpiš napr. kábel, kde sú pozlátené konektory za 10 dolárov aj s poštovným, je pekné...no nikto ti nepovie, že to je v lepšom prípade technické zlato, ktoré sa tým pojmom ani nazývať nedá a má oveľa horšie vlastnosti ako obyčajný nikel, to je už mimo...alebo že je použitá obyčajná guma namiesto silikónovej, ktorá má inú vlastnosti napr. v teple či vlhku (stačia iba spotené ruky) atď...taktiež plast nie je ako plast...samozrejme značka robí veľa, reklama atď...všetky vedľajšie veci sa premietnu len v cene...
 
Bindo
2010-06-26 14:38:33+02
príspevok od: Granko
Bindo, nejde o to, či ten tovar ide z Ameriky alebo z Tramtárie...malá cena znamená malé výrobné náklady-tým pádom použitie menej kvalitného materiálu...že kúpiš napr. kábel, kde sú pozlátené konektory za 10 dolárov aj s poštovným, je pekné...no nikto ti nepovie, že to je v lepšom prípade technické zlato, ktoré sa tým pojmom ani nazývať nedá a má oveľa horšie vlastnosti ako obyčajný nikel, to je už mimo...alebo že je použitá obyčajná guma namiesto silikónovej, ktorá má inú vlastnosti napr. v teple či vlhku (stačia iba spotené ruky) atď...taktiež plast nie je ako plast...samozrejme značka robí veľa, reklama atď...všetky vedľajšie veci sa premietnu len v cene...
Ja to chapem ja som iba vysvetloval ze veci nejdu z USA. Samozrejme ze mi je jasne ze tie veci nebudu top kvality. Ale mnoho veci clovek top kvality ani nepotrebuje. Kupil som si origo kablovu spust za 40e na fotak a odisla mi behom 2 mesiacov. Kupil som neoriginal za 4e a funguje vyse roka. Jasne ze to bola nahoda a asi zly kus ale proste nie vzdy clovek potrebuje kvalitu. Ako aj spominany TTL kabel. Ak ho niekto vytiahne zo skrine raz za rok aby si doma odfotil kvetinu co dostal k narodkam nepotrebuje kabel za 60€. Ale samozrejme ak s tym budem pracovat denne a bude ma to zivit tak si kupim kvalitny kabel. A ako som uz pisal moje skusenosti z kvalitou elektroniky su dobre. Co nemozem povedat o optike (filtre a pod). To po skusenostiach jedine original.
 
Peto15
2013-08-07 11:09:50+02
Čavte kúpil som si kábel PxL fc-312/M a prenáša mi ttl signál ale prečo mi ich max synchro. čas 1/200 ? prečo mi nejde high speed synchronizácia ?
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()