Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Co poviete na CANON EOS 1000D DOUBLE ZOOM KIT + objektivy 18-55 + 75-300

veronikaS
veronikaS 2010-07-07 20:31:07+02
Chcem si kupit digitalnu zrkadlovku od canonu a myslim, ze tato by my cekom aj stacila.. chcem zacat podnikat v oblasti fotograficke a graficke sluzby takze budem fotit vacsinou ludi, no urcite budem chciet fotit aj makro zabery a prirodu. Vsetky rady su vytane :)
 
Granko
2010-07-07 22:48:56+02
príspevok od: javelin
Podľa mňa myslel...:)
veď kto by nemyslel...ale však to je normálne slovo, čo už aj v telke dávajú a ani ho nepípajú...plus pár ďalších...a tu to ľudia bodkujú...šak napíšem úprimne, čo sa mám okúňať ;o)
 
veronikaS
2010-07-07 22:50:21+02
príspevok od: Granko
nechcem moc vstupovať do tejto zaujímavo-flirtovacej debaty, len poznám pár ľudí, čo kompaktami s trochu postprocessu preštia človeka s 1500€ telom a objektívmi po tisícke jeden a ich fotky schovajú majiteľov zrkadloviek do vačku...a oba tábory pôsobia reálne na ePhoto...takže drahšia technika neznamená lepší automaticky lepší výsledok...to len tak na okraj a pod čiaru malými písmenami...
no ved jasne ze sa daju urobit s kompaktom pekne fotky, lenze ja chcem zrkadlovku preto lebo sa s nou da viac hrat :) a ziadna flirtovacia debata tu nie je :D :D
 
veronikaS
2010-07-07 22:54:00+02
príspevok od: wolfino
myslim ze ak ide o tento druch fotenia postaci ti nejaka ta 500D a dajme tomu tamron 17-50 plus 60 alebo 90,100 macro na portrety a spomenute macro, len treba pocitat aj dalej to jest filtre, brasna, stativ, vsetko to papa dost euro
ten makro objektiv si dokupima az niekdy neskor :) no chcela by som vediet na co su vlastne tie filtre, kedze som to doposial nemala odkial zistit :) hm no ach tie prachy :-/
 
Granko
2010-07-07 22:56:19+02
príspevok od: veronikaS
no ved jasne ze sa daju urobit s kompaktom pekne fotky, lenze ja chcem zrkadlovku preto lebo sa s nou da viac hrat :) a ziadna flirtovacia debata tu nie je :D :D
pohoda, kúp si, po čom ti srdce piští a peňaženka dovolí :o)
božechráň, aby bola, tu sme na serióznom webe, nie v Srdcových záležitostiach ;o)

 
maTTo_corp
2010-07-07 23:01:44+02
príspevok od: Granko
nechcem moc vstupovať do tejto zaujímavo-flirtovacej debaty, len poznám pár ľudí, čo kompaktami s trochu postprocessu preštia človeka s 1500€ telom a objektívmi po tisícke jeden a ich fotky schovajú majiteľov zrkadloviek do vačku...a oba tábory pôsobia reálne na ePhoto...takže drahšia technika neznamená lepší automaticky lepší výsledok...to len tak na okraj a pod čiaru malými písmenami...
tak ide o to čo kto fotí, ale podnikanie kde sa myslia služby typu ´fotenie ľudí´ určite vyžadujú aj na začiatok kvalitnú výbavu...

...samozrejme je pravda, že sú jedinci ktorý majú nenormálne prachy vložené do fototechniky a ich fotky stoja za prd, isté však je, že tieto veci sa kompaktmi ani amatérskymi zrkadlovkami (resp skôr sklami) nefotia ak to človek myslí trochu vážne a zodpovedne...
 
beholder
2010-07-07 23:04:05+02
príspevok od: pufko
Ja som dal do foťáku cez 1500€ a stále nemôžem povedať že by mi čosi nechýbalo... Šetri... 1000D s tými seťákmi je ozaj iba hračka. U Canonu ísť pod 500D nemá zmysel a k tomu samozrejme trochu lepšie sklá. Možno by som na začiatok odporučil Sigmu 17-70 f/2.8-4.5 MACRO , lepší rozsah, Macro režim aj slušná svetelnosť. Pochybujem že by si na uvod chcela buchnúť viac ako 700-800€
...:)).........pozerám, že skutočne rád radíš.....a ako dobre....


 
beholder
2010-07-07 23:14:40+02
príspevok od: veronikaS
ten makro objektiv si dokupima az niekdy neskor :) no chcela by som vediet na co su vlastne tie filtre, kedze som to doposial nemala odkial zistit :) hm no ach tie prachy :-/
....píšeš, že chceš začať podnikať v oblasti fotografických služieb a že si absolvovala čiastočné štúdium fotografie.........a nevieš na čo sú filtre a dokonca ani odkiaľ to zistiť.......predpokladám, že si sa pre toto podnikanie nerozhodla dnes?!...


.....bože ochráň ma i mojich blízkych pred takýmito službami...
 
veronikaS
2010-07-07 23:22:25+02
xi xi no neprehanaj :D nie nerozhodla som sa dnes pre podnikanie :D no bohuzial o tych filtroch sme sa neucili, a nepisem ze neviem odkial to zistit ale zatial som sa s tym nikde nestretla :) ale neboj sa ja sa to urcite vsetko do vtedy naucim kym ho budem mat pretoze oktober je este dost daleko :) uz sa pomaly zacinam do toho dostavat :D a ako som vysie pisala chcem podnikat hlavne v grafike, to bude zaklad mojho podnikania :)
 
veronikaS
2010-07-07 23:23:55+02
a ako sa hovori kazdy raz musel zcinat ;-)
 
maTTo_corp
2010-07-07 23:27:55+02
príspevok od: veronikaS
a ako sa hovori kazdy raz musel zcinat ;-)
ano každý raz začínal a tí čo začínali aj podnikať za sebou väčšinou už niečo mali....ale to je dnes bohužiaľ logika väčšiny - zarobiť čo najviac za čo najmenej peňazí, snahy a času....najlepšie veľa a hneď.......
 
Daniel.U
2010-07-07 23:30:19+02
inak Veronika, Tamron 17-55 neexistuje, predsa len potrebujes pomocnika. A ja sa rad priucim pri graficke, pardon, pri grafike :-)))
 
Granko
2010-07-07 23:31:30+02
omyl, Maťo...dobrá technika ti je na houby, keď sa nepredáš, lebo fotky budú na dve veci...to je len zaužívaný predsudok, že keď sa s niečím človek začína živiť, musí mať kvalitu za brutál prachy...to sa len amatérí naháňajú za megapixlami, optikou za neviem koľko, plnou brašňou objektívov, aby pokryli všetky rozsahy a niekomu stačí jeden-dva a hotovo...
áno, pokiaľ máš za sebou mecenáša, kľudne si človek môže kúpiť techniku, akú chce...ale normálny človek si najskôr zarobí tým, čo má resp. nedá do toho hneď 1500€...lebo nákup techniky sa prejaví v cene produktu+ostatné náklady a ak výsledok nebude mať odozvu u klienta, lebo ten sa rozhodne pre lacnejšiu variantu, bude ti niekto búchať hlavu o stenu, že si kúpil drahé veci...
treba uvažovať triezvo a tak, aby sa tie peniaze vrátili čím skôr, lebo ak si má drahá technika zarobiť na seba po pár rokoch, kedy už bude zastaralá a dostať až potom človeka do aspoň malého zisku, tak potom je ju zbytočné kupovať...
 
conan7
2010-07-07 23:33:20+02
príspevok od: pufko
Ja som dal do foťáku cez 1500€ a stále nemôžem povedať že by mi čosi nechýbalo... Šetri... 1000D s tými seťákmi je ozaj iba hračka. U Canonu ísť pod 500D nemá zmysel a k tomu samozrejme trochu lepšie sklá. Možno by som na začiatok odporučil Sigmu 17-70 f/2.8-4.5 MACRO , lepší rozsah, Macro režim aj slušná svetelnosť. Pochybujem že by si na uvod chcela buchnúť viac ako 700-800€
sigma 17-70 nemá makro režim
 
veronikaS
2010-07-07 23:35:25+02
príspevok od: Daniel.U
inak Veronika, Tamron 17-55 neexistuje, predsa len potrebujes pomocnika. A ja sa rad priucim pri graficke, pardon, pri grafike :-)))
pardon tak 50 :D :D no ja som sa zatial vsetko naucila sama, tak sa aj ty pokus byt samoukom, mas tu zivy priklad ze sa to da :)
 
maTTo_corp
2010-07-07 23:38:02+02
príspevok od: Granko
omyl, Maťo...dobrá technika ti je na houby, keď sa nepredáš, lebo fotky budú na dve veci...to je len zaužívaný predsudok, že keď sa s niečím človek začína živiť, musí mať kvalitu za brutál prachy...to sa len amatérí naháňajú za megapixlami, optikou za neviem koľko, plnou brašňou objektívov, aby pokryli všetky rozsahy a niekomu stačí jeden-dva a hotovo...
áno, pokiaľ máš za sebou mecenáša, kľudne si človek môže kúpiť techniku, akú chce...ale normálny človek si najskôr zarobí tým, čo má resp. nedá do toho hneď 1500€...lebo nákup techniky sa prejaví v cene produktu+ostatné náklady a ak výsledok nebude mať odozvu u klienta, lebo ten sa rozhodne pre lacnejšiu variantu, bude ti niekto búchať hlavu o stenu, že si kúpil drahé veci...
treba uvažovať triezvo a tak, aby sa tie peniaze vrátili čím skôr, lebo ak si má drahá technika zarobiť na seba po pár rokoch, kedy už bude zastaralá a dostať až potom človeka do aspoň malého zisku, tak potom je ju zbytočné kupovať...
nepochopili sme sa, ja rozumiem že dobrá technika dobré fotky neurobí, to som aj napísal.....najprv treba vedieť fotiť a rozumieť týmto veciam....a druhá vec je ako budú spokojný klienti a ako sa predáš...

....s lepšou technikou sú ale fotky kvalitnejšie (za predpokladu že vieš fotiť)...a teda aj spokojnosť klientov môže byť vyššia...to ťa môže posunúť ďalej, môžeš si vybudovať kvalitnejšie portfolio a renomé....nevravím, že podmienkou je drahá technika, to iste nie, len zasa tvrdím to, že ak to myslí vážne, tak táto zostava na také fotenia podľa mňa nestačí, to uznáš myslím aj sám

....ja som ani nepísal koľko eur má investovať ani nič podobné...ale skrátka mi rozumieš...

...možno som na prvý pohľad naivný, ale viem a je mi ľúto ako to funguje, že ľudia ktorí za služby platia sú niekedy úplne nenároční a sú schopný zaplatiť za odpad....ale v tomto ja nikoho podporovať nemienim, preto podľa mňa nie je šťastné začínať s nejakým podnikaním a hrabaním peňazí bez nejakých skúseností, vedomostí a aspoň trochu kvalitnejšej techniky...
 
conan7
2010-07-07 23:38:08+02
tú druhú časť môžem potvrdiť :PPPPPPPPPPPP
ale nádej umiera posledné :)))))))))
 
veronikaS
2010-07-07 23:38:26+02
uplne s tebou suhlasim, pekne povedanne a tiez to chcem takto riesit :)
 
conan7
2010-07-07 23:42:53+02
noooo počkaj. ja si myslím že kvalitné objektívy budú mať cca. rovnakú hodnotu aj o 5-10 rokov...niektoré sú na trhu od 1995 a stále držia cenu...starnú pomaly.
 
Daniel.U
2010-07-07 23:47:19+02
príspevok od: veronikaS
pardon tak 50 :D :D no ja som sa zatial vsetko naucila sama, tak sa aj ty pokus byt samoukom, mas tu zivy priklad ze sa to da :)
da sa to, ale v clanku o workshopoch som sa docital, ze skolenie moze samostudium vyrazne urychlit :-) A lektorov ze si mame vyberat :-) Aspon mi poslu do sukromnej posty odkaz na nejake tvoje prace, vidis, ze henti len rypu :-)))
 
Granko
2010-07-07 23:56:57+02
ak raz začneš podnikať resp. živiť sa niečím, kde budeš potrebovať vybavenie a budeš mať obmedzený kapitál, budeš rozprávať inak...banka ti úver nedá, lebo nemá žiadnu záruku, podpora od štátu je mizivá, mikropôžičky nedostane každý...
vtedy ti ostane jediná možnosť, pokiaľ si nezoženieš solventné krytie - spoliehať sa na to, čo máš resp. ako z minima vymačkať maximum a vymyslieť niečo na začiatok, aby si pokryl náklady a aspoň trochu si zarobil na seba a postupne na lepšie vybavenie...tak je to vo všetkom...ľudia začínajú podnikať doma, prípadne v lacných priestoroch, kým sa presťahujú do lepšej lokality...začínajú voziť tovar na aute, kde normálne vozia rodinu cez víkend k rodičom, kým si kúpia z bazáru dodávku atď...
jednoducho keď ťa peniaze nepustia, nebudeš to robiť? alebo ponúkneš niečo iné klientom - ľudský prístup, osobnejší, ústretovosť atď aj za cenu menšej ceny? lebo nejaká zákazka je lepšia ako žiadna...niekedy ľudia podnikali na základe židovského princípu - menšia cena, viac zákazníkov...teraz je to častokrát opačne...
druhá vec je, že ako koľko klientov zbadá z fotky A4 či je to fotené low-endom s pevnou 50/1,8 alebo trebárs 7D s 50/1,4...keď je slečna šikovná a pohrá sa s tým v softe, ani ty to nezbadáš...len podľa toho, že fotíš a budeš pozerať, aký remeň má okolo krku pri fotení a čo je na ňom napísané...
nemusíš so mnou súhlasiť, ale tak to je a keď možno raz prídeš do toho stavu, čo som písal na začiatku, verím, že sa budeš na to pozerať inak...
 
Strana 3 z 6
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()