Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Servis pre TAMRON objektiv

Kajik
Kajik 2010-07-09 00:13:42+02
Zdravim, mam problem s objektivom Tamron AF 70 - 300mm F4-5.6 Di LD Macro 1:2 ... pri ohnisku vacsom ako priblizne 200mm ak nastavim clonu vacsiu ako F5.6 tak sa v objektive pravdepodobne zasekne clona /tak to tam vyzera/ a fotoaparat vypise chybove hlasenie Err 01 - vycistit kontakty medzi fotoaparatom a objektivom /chyba komunikacie/. Tento objektiv tuto chybu vypisuje na roznych telach cize je to urcite sposobene objektivom. Neviete kde v blizkosti KE by mi to vedel niekto opravit alebo v com moze byt chyba? /cistenie kontaktov nepomaha/. Dakujem
 
rk.
2012-08-06 11:43:19+02
príspevok od: Oki
Len keby to niekoho zaujímalo, objektív už je doma. Od vtedy čo som ho poslal, do dnešného príchodu kuriéra ubehlo 7 dní. Poslal som to do PentaSK a odtiaľ oni do toho pražského servisu. Stálo ma to 90€, výmena presknutej obruče, tesniaceho krúžku, obruby prednej optiky a aj predná optika. Na to že sa menilo aj sklo som s cenou spokojný, ešte stále sa to oplatilo
Na to, ze sa menil aj predny clen je to celkom dobra cena, som prekvapeny.
 
SLEPEC
2012-08-06 13:24:29+02
príspevok od: Oki
Len keby to niekoho zaujímalo, objektív už je doma. Od vtedy čo som ho poslal, do dnešného príchodu kuriéra ubehlo 7 dní. Poslal som to do PentaSK a odtiaľ oni do toho pražského servisu. Stálo ma to 90€, výmena presknutej obruče, tesniaceho krúžku, obruby prednej optiky a aj predná optika. Na to že sa menilo aj sklo som s cenou spokojný, ešte stále sa to oplatilo
Najviac sa oplati, ked budes zatlkat klince kladivom a nie objektivom...
 
Oki
2012-08-06 13:39:53+02
príspevok od: SLEPEC
Najviac sa oplati, ked budes zatlkat klince kladivom a nie objektivom...
O takúto reakciu som vážne nestál
 
bokeh
2012-08-06 17:53:58+02
príspevok od: Kajik
Zdravim, mam problem s objektivom Tamron AF 70 - 300mm F4-5.6 Di LD Macro 1:2 ... pri ohnisku vacsom ako priblizne 200mm ak nastavim clonu vacsiu ako F5.6 tak sa v objektive pravdepodobne zasekne clona /tak to tam vyzera/ a fotoaparat vypise chybove hlasenie Err 01 - vycistit kontakty medzi fotoaparatom a objektivom /chyba komunikacie/. Tento objektiv tuto chybu vypisuje na roznych telach cize je to urcite sposobene objektivom. Neviete kde v blizkosti KE by mi to vedel niekto opravit alebo v com moze byt chyba? /cistenie kontaktov nepomaha/. Dakujem
od 2007 mi driemal v skrini tento Tamron s tou istou poruchou. Po vysunutí nad cca 150 mm, nedajbože makro, hneď tam bol Err01. Vypnúť-zapnúť a nespraviť prešľap. Práve tento vzdialenostný limit vo mne vzbudil podozrenie, že ide o závadu spôsobenú prerušením nejakého spoja mechanickou príčinou.
Nedávno som zavadil na youtube, ako ten objektív rozobrať, tak som sa vyzbrojil dobrým križiakom a otvoril som ho. Šlo to celkom fajn, uchytenie minikonektorov pohodlne odnímateľné. Ako som predpokladal, vysúvajúca sa predná časť je prepojená s časťou pri bajonete dlhým plochým viacdrôtovým vodičom, ktorý po menšom masírovaní a opätovnom zložení sa ozval a Tamron chvíľu pracoval. No po desiatich vysunutiach bol tam, kde aj predtým. Môj záver je taký, že zohnať tento presne tvarovaný kábel na mieru nemám šancu zohnať, teda R.I.P., objektív. Celkom dobre fotil.
 
patrik tinak
2019-05-06 21:11:53+02
ked objektiv stav cca310eur -oprava by kolko stala cca 150 ci 240
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()