Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Stary blesk Metz 30bct4, ako na to?

zelovoc
zelovoc 2010-07-13 21:00:04+02
Nedavno sa mi dostal do ruk tento stary blesk na moj stary fotak. Chcel by som sa opytat ako sa pouziva, nastavuje, kedze na internete som nenasiel ziadny navod, brozurku. Ak s nim ma niekto skusenosti, budem velmi povdacny.
 
Blackman
2013-03-29 21:26:03+01
príspevok od: midlo
ten metz vsade chvalia a ked ho mam po ruke, preco ho nevyuzit? Systemovy nikon si pravdepodobne neskor kupim a tento by som neskor chcel byuzivat na strobist, ak mi neodpali dialkove :/
ten blesk je blbost, ver mi. Mam jeden taky doma a je odlozeny na policke bez vyuzitia. Z tela fotaku nie je pouzitelny, pretoze vsetky expozicne parametre prisposobuje fotak blesku a nie naopak. Jedine na strobist, odpalovat dialkovo, nemas ale moznost regulovat vykon, cize tam budes lepit ND filtre, proste je to robota naprd. To si radsej kup Yongnuo-YN560 alebo iny lacny blesk, ktory ma aspon manualne nastavenie vykonu a poriadnu vyklopnu a otocnu hlavu.
 
Maroš Kešjar
2013-03-29 21:34:18+01
Oscanovaný manuál je tu: http://www.lucagrilli.com/downloads/manuals/metz/metz_mecablitz_30_bct_4.pdf.
 
Emilio
2013-03-29 21:34:37+01
príspevok od: Paulie
Je to tam, len hladaj.
V návode na Nikon odporúčanie na 3-rd produkty? Mal som návody na D3000, teraz D90, ale o konkurencii ani ň.
 
dmedia
2013-03-29 22:05:07+01
Blackman ta trochu zavadza, samozrejme tento blesk nemoze konkurovat systemakom plne kompatibilnym, ale... pokial zatila nemas zaco alebo proste chces skusit a splnas podmienky vyssie napisane s napatim, tak staci zasunut blesk do sanok, vyklopis hlavu blesku o 90 stupnov, gumickou si tam pricapis vizitku napr. ako odraznu plosku.

Na fotaku si navol 200-400iso, expozicny rezim manual 1/125+5,6clonu a na blesku si daj strednu automatiku a ides...

pokial ti to bude prilis svietit, das bud dole citlivost, ale si skusis clona hore, clona dole...

tymto stylom napr. ti pojde tento blesk v beznom priestore 5x5m, ideal ked bude na bielo malovany...

TAK vela zdaru. A vsetkym co hadzu do kosa stare objektivy, techniku, lebo je to somarina vyuzivat a pokial su to Nikony, tak kludne poslite na moju adresu, ja si uz s tym brakom nejak poradim... :-0)
 
Paulie
2013-03-29 22:20:29+01
príspevok od: Emilio
V návode na Nikon odporúčanie na 3-rd produkty? Mal som návody na D3000, teraz D90, ale o konkurencii ani ň.
???
 
Blackman
2013-03-29 22:25:21+01
príspevok od: dmedia
Blackman ta trochu zavadza, samozrejme tento blesk nemoze konkurovat systemakom plne kompatibilnym, ale... pokial zatila nemas zaco alebo proste chces skusit a splnas podmienky vyssie napisane s napatim, tak staci zasunut blesk do sanok, vyklopis hlavu blesku o 90 stupnov, gumickou si tam pricapis vizitku napr. ako odraznu plosku.

Na fotaku si navol 200-400iso, expozicny rezim manual 1/125+5,6clonu a na blesku si daj strednu automatiku a ides...

pokial ti to bude prilis svietit, das bud dole citlivost, ale si skusis clona hore, clona dole...

tymto stylom napr. ti pojde tento blesk v beznom priestore 5x5m, ideal ked bude na bielo malovany...

TAK vela zdaru. A vsetkym co hadzu do kosa stare objektivy, techniku, lebo je to somarina vyuzivat a pokial su to Nikony, tak kludne poslite na moju adresu, ja si uz s tym brakom nejak poradim... :-0)
Musis ale uznat ze bez regulacie vykonu blesku je to trapenie
 
digimen
2013-03-29 22:33:17+01
Tu je navod -sice nie v slovencine.

http://www.cameramanuals.org/flashes_meters/metz_mecablitz_30_bct_4.pdf
 
dmedia
2013-03-30 12:30:06+01
príspevok od: Blackman
Musis ale uznat ze bez regulacie vykonu blesku je to trapenie
samozrejme, nie je to systemak, ale tento blesk ma tri clonove automatiky, teda reguluje vykon zablesku podla zosnimaneho odrazeneho svetla zablesku. teda da sa pri troske skusenostiach nacvakat velmi slusne fotky.

v casoch ked som fotil na film som tymto bleskom nafotil tisice fotiek, a vsetko bolo vyvazene nasvietene. myslim si, ze citlivy film s pruznostou+-2ev ako bola napr. Fuji superia200, v pohode dnesny cip vo fotaku nahradi, a teda tak ako som napisal sa da celkom aj cvakat. nic viac som nechcel svojim prispevkom povedat. okrem toho clovek co chce kusok pochopit ako to vsetko funguje, tak ma sancu trochu ponamahat mozgove bunky a poskusat...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()