Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

sigma 10-20 f/3,5 - problem

SK_8er
SK_8er 2010-07-19 14:19:45+02
Zdravim, kupil som si sigmu 10-20 f/3,5 a mam velky problem so zaostrovanim :( mam zaostrovaci bod namiereny na objekt, zaostrim, cvaknem a ked pozrem fotku tak je objekt rozmazany a je ako keby zaostrene kusok za objektom :( mal niekto podobny problem s takymto dacim ? chyba fotaku to nebude lebo na inych objektivoch mi to nerobi, kupoval som zaroven 50mm f/1,4 a ten robi krasne fotky, z neho som nadseny ale z hentoho som sklamany, mam ist dat reklamovat ? :( Zrkadlovku mam nikon d5000. Dakujem za odpovede. Pridavam fotografiu kde som ostril na hru v pravo "ninja gaiden2" dalsie 2 fotografie pridam v komentoch.
 
conan7
2010-07-20 11:22:57+02
príspevok od: Anup9
nehovorime o tejto sigme? http://www.fotolab.sk/produkt-31/detail-125/sigma-10-20-f4-5-6-ex-dc-hsm-pre-canon
veru že nie. hovoríme o tejto sigme:
http://objektivy.heureka.sk/sigma-10-20mm-f3-5-ex-dc-hsm/

konštantná svetelnosť f3,5
 
Anup9
2010-07-20 11:26:14+02
jaasne, hned ako som ti to odoslal som si vsimol :P okej sorra, mas pravdu. Tak potom jasne, ze radsej canon by som bral :)
 
SK_8er
2010-07-20 15:42:21+02
dakujem za pokec ludia :D no bol som to dnes dat reklamovat kde som to kupoval a az teraz som sa dostal k netu a citam si tu ze mi to mali doladit s mojim fotakom ... :-/ tak to je pekne na p.... fotak som nedaval a asi by som ani nedal... sak to co ma byt ? fakt ze kupim si objektiv v priemernej cene 650 euro a ja ho mam potom este posielat dakam s fotakom ?! kokos nervy mam normalne... a este tam maju na tej zas..nej sigme oznacenie pre ich najlepsie objektivy !!!!!!!!!!
 
Anup9
2010-07-20 16:31:45+02
príspevok od: SK_8er
dakujem za pokec ludia :D no bol som to dnes dat reklamovat kde som to kupoval a az teraz som sa dostal k netu a citam si tu ze mi to mali doladit s mojim fotakom ... :-/ tak to je pekne na p.... fotak som nedaval a asi by som ani nedal... sak to co ma byt ? fakt ze kupim si objektiv v priemernej cene 650 euro a ja ho mam potom este posielat dakam s fotakom ?! kokos nervy mam normalne... a este tam maju na tej zas..nej sigme oznacenie pre ich najlepsie objektivy !!!!!!!!!!
tak stane sa aj pri drahsich canon objektivoch (pri nikon neviem tak nesudim ) ze je tam malicky front abo backfocus. ale vacsinou su to zanedbatelne posuny. Tak ked si dal reklamovat je nadej ze vymenia objektiv abo doladia (neviem podla coho) a nahodou bude pasovat na tvojom tele. V kazdom pripade, ked pojdes po objektiv spat, tak si predtym doma vytlac ten tester co hore ti chlapi davali a zober do obchodu spolu s fotakom a tam vyskusaj podla postupu. Ked bude zas posunute tak rovno reklamuj abo pytaj druhy kus, ked nedaju tak pockaj na tretiu reklamaciu a pytaj peniaze.
 
conan7
2010-07-20 16:36:50+02
príspevok od: SK_8er
dakujem za pokec ludia :D no bol som to dnes dat reklamovat kde som to kupoval a az teraz som sa dostal k netu a citam si tu ze mi to mali doladit s mojim fotakom ... :-/ tak to je pekne na p.... fotak som nedaval a asi by som ani nedal... sak to co ma byt ? fakt ze kupim si objektiv v priemernej cene 650 euro a ja ho mam potom este posielat dakam s fotakom ?! kokos nervy mam normalne... a este tam maju na tej zas..nej sigme oznacenie pre ich najlepsie objektivy !!!!!!!!!!
teraz ma niektorí (asi právom) zožerú, ale kúpil si si sigmu, mal by si s tým počítať :))))))))))))
 
SK_8er
2010-07-20 17:16:24+02
príspevok od: Anup9
tak stane sa aj pri drahsich canon objektivoch (pri nikon neviem tak nesudim ) ze je tam malicky front abo backfocus. ale vacsinou su to zanedbatelne posuny. Tak ked si dal reklamovat je nadej ze vymenia objektiv abo doladia (neviem podla coho) a nahodou bude pasovat na tvojom tele. V kazdom pripade, ked pojdes po objektiv spat, tak si predtym doma vytlac ten tester co hore ti chlapi davali a zober do obchodu spolu s fotakom a tam vyskusaj podla postupu. Ked bude zas posunute tak rovno reklamuj abo pytaj druhy kus, ked nedaju tak pockaj na tretiu reklamaciu a pytaj peniaze.
dakujm, zrejme to tak spravim ... lebo v poslednej dobe nic nevychadza a rozmyslam ze asi secko povyhadzujem do kosa lebo chytam take nervy, vsetko sa kazi ... neviem ci zrazu z nicoho nic dosla vsetkym mojim veciam zivotnost alebo co :D no nic ludia, bude blsak pred domom potom dam adresu :D
 
SK_8er
2010-07-20 17:21:48+02
príspevok od: conan7
teraz ma niektorí (asi právom) zožerú, ale kúpil si si sigmu, mal by si s tým počítať :))))))))))))
ano kupil som si sigmu viem, aj ked vela ludi mi ju doporucilo a povedalo ze je to skvely objektiv, a podla mna aj je len chcem konecne vidiet jake robi pekne zaostrene fotky a ne to co robil ten moj lebo to bola katastrofa :( rozmyslal som aj nad nikkor 10-24 ale tam ma odhovarali kvoli cene kvoli svetelnosti a este kvoli dacomu ale to si uz nepamatam :D
 
Kaiman81
2010-07-20 17:28:25+02
príspevok od: SK_8er
ano kupil som si sigmu viem, aj ked vela ludi mi ju doporucilo a povedalo ze je to skvely objektiv, a podla mna aj je len chcem konecne vidiet jake robi pekne zaostrene fotky a ne to co robil ten moj lebo to bola katastrofa :( rozmyslal som aj nad nikkor 10-24 ale tam ma odhovarali kvoli cene kvoli svetelnosti a este kvoli dacomu ale to si uz nepamatam :D
skvely objektiv je Tokina 11-16 a nie Sigma 10-20 ta je ptoti tokine šunt. :)
 
conan7
2010-07-20 18:07:34+02
príspevok od: Kaiman81
skvely objektiv je Tokina 11-16 a nie Sigma 10-20 ta je ptoti tokine šunt. :)
nechcel som to ja povedať :))))))))))
 
Anup9
2010-07-20 18:07:45+02
príspevok od: SK_8er
dakujm, zrejme to tak spravim ... lebo v poslednej dobe nic nevychadza a rozmyslam ze asi secko povyhadzujem do kosa lebo chytam take nervy, vsetko sa kazi ... neviem ci zrazu z nicoho nic dosla vsetkym mojim veciam zivotnost alebo co :D no nic ludia, bude blsak pred domom potom dam adresu :D
tak potom tu sigmu si rezervujem. Dam ti adresu? :D postovne zaplatim ja aby som bol ferovy :D
 
Anup9
2010-07-20 18:09:20+02
príspevok od: Kaiman81
skvely objektiv je Tokina 11-16 a nie Sigma 10-20 ta je ptoti tokine šunt. :)
ta tokina vyzera dobre. Clona 2,8 je vyuzitelna?
 
Kaiman81
2010-07-20 19:13:03+02
príspevok od: Anup9
ta tokina vyzera dobre. Clona 2,8 je vyuzitelna?
samozrejme že je. :)
 
SK_8er
2010-07-20 23:45:55+02
bohuzial bol som natolko hlupucky ze som si zobral d5000 lebo som proste chcel rychlo zrkadlovku a ked som sa radil s kamaratom tak mi doporucoval d5000 lebo hovoril ze d90 (ktoru ma on) je draha pritom cena nehra rolu aspon ked sa to pohybuje v tychto cenach lebo som to bral na splatky .... takze lutujem ze nemam aspon d90 a mam d5000 ale tak uz nechavam tak a ked tak sa upgr8dnem dakedy v buducnosti :) clovek sa zo svojich chyb uci :D no a tu tokinu som zobrat nemohol lebo d5000 nema vstavany af motorcek ...
 
Anup9
2010-07-20 23:53:53+02
príspevok od: SK_8er
bohuzial bol som natolko hlupucky ze som si zobral d5000 lebo som proste chcel rychlo zrkadlovku a ked som sa radil s kamaratom tak mi doporucoval d5000 lebo hovoril ze d90 (ktoru ma on) je draha pritom cena nehra rolu aspon ked sa to pohybuje v tychto cenach lebo som to bral na splatky .... takze lutujem ze nemam aspon d90 a mam d5000 ale tak uz nechavam tak a ked tak sa upgr8dnem dakedy v buducnosti :) clovek sa zo svojich chyb uci :D no a tu tokinu som zobrat nemohol lebo d5000 nema vstavany af motorcek ...
ale zas keby som ja kupil D90 tak by som si vlasy trhal ze za tie peniaze mi nedovoluje doladit front-back focus :P
 
Kaiman81
2010-07-20 23:54:34+02
príspevok od: SK_8er
bohuzial bol som natolko hlupucky ze som si zobral d5000 lebo som proste chcel rychlo zrkadlovku a ked som sa radil s kamaratom tak mi doporucoval d5000 lebo hovoril ze d90 (ktoru ma on) je draha pritom cena nehra rolu aspon ked sa to pohybuje v tychto cenach lebo som to bral na splatky .... takze lutujem ze nemam aspon d90 a mam d5000 ale tak uz nechavam tak a ked tak sa upgr8dnem dakedy v buducnosti :) clovek sa zo svojich chyb uci :D no a tu tokinu som zobrat nemohol lebo d5000 nema vstavany af motorcek ...
A tokina sa nerobí pre nikon s pohonom AF?
 
Kaiman81
2010-07-20 23:56:16+02
príspevok od: Anup9
ale zas keby som ja kupil D90 tak by som si vlasy trhal ze za tie peniaze mi nedovoluje doladit front-back focus :P
A nemohol by si mat fajné sklá za fajnú cenu ako môžeš mať u Canonu. :))))
 
conan7
2010-07-20 23:57:09+02
je
 
Anup9
2010-07-21 00:02:16+02
príspevok od: conan7
je
pozeram prave testy, ze celkom pekne kresli aj pri 2,8. mozno po Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro si ju kupim. Len ktoru banku skor prepadnut? :D
 
SK_8er
2010-07-21 14:40:09+02
príspevok od: Kaiman81
A tokina sa nerobí pre nikon s pohonom AF?
no ja som behal asi 3 tyzdne vsade mozne po nete a pozeral som si secko mozne a nikde som to nenasiel zeby mala tokina 11-16 motorcek, takze ak mi teraz dakto zadeli ze ma tak ma celkom ´potesi´ .... uz prvu chybu som mohol spravit keby som nesparal net ze si zoberem sigma 10-20 4-5,6 ... keby som sa potom dozvedel ze je 3,5 tak asi odpadnem :D strasne vela veci je o ktorych este neviem ani ze existuju :D
 
SK_8er
2010-08-18 16:12:15+02
Opat zdravim,
Tak konecne po mesiaci mi prisla sprava ze si mozem prist vyzdvihnut moju sigmu 10-20 zo servisu, ale na moje potesenie s tym, ze reklamaciu neuznali...
Mam to poslat naspat, s tym ze chcem iny kus? ci mi prosim vas viete doporucit servis kde mi napravia back/front focus ? dakde som cital daco so zarukou, staci ked donesiem zarucny list od fotaku/objektivu, ci to musi byt servis ktory je spojeny s urcitym obchodom ? v bratislave viem len o prolaike... ale niekto na to nadava dakto zas nie, tak mudrci, poradte :D prosim :) dakujem
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()