Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Nahrávanie videa Canon 450D

BraveCrow
2010-07-19 17:55:16+02
Pred nedávnom sa zistil, že C450D vie nahrávať videa, všetko je fajn, len škoda, že ho musíte mať cez USB pripojený k PC :( Vie niekto nejakú fintu na to aby som nemusel brať so sebou PC alebo Notbook? :-D a ako riešenie 50m USB kábel neberem :-DD
 
Palso
2010-07-19 18:09:08+02
Nie. Ono to vlastne ani nie je nahrávanie videa tým foťákom. Ten to nedokáže. Podstata toho celého je v tom, že do počítača sa akurát prenáša obrazový signál z fotoaparátu (čo vidí čip cez objektív) a až program v počítači tento výstup ukladá, resp. sníma to, čo vidí fotoaparát. Samotný foťák to nedokáže, preňho je to iba obyčajný obraz aký má na čipe napríklad počas ostrenia alebo merania expozície.
 
Plyšiak
2010-07-19 19:06:49+02
Dá sa, ak si zoženieš DV kameru, ktorú si cez príslušné káble pripojíš k fotoaparátu, a následne si nastavíš vstup do kamery cez iné zariadenie - teda fotoaparát. Ja takú kameru vlastním, je to starý šmejd, nahráva ešte na kazetky ale vždy sa mi s ňou dalo nahrať zo starých pások kúsky ktoré som potreboval dať do digitálnej podoby a nešlo mi to priam cez videoprehrávač lebo som nemal príslušný soft. Treba sa s tým len pohrať. Ja by som ti teda odporúčal si od niekoho požičať kameru a skúsiť si to, budeš mať k tomu aj zvuk :) A pozeraj hlavne na googli, viem že sú chalani čo si zo 40D-ečka spravili normálne stroj na záznam videa, niektorým profesionálom sa to podarilo aj bezkáblovo, viac sa ale do toho nevyznám takže ti neviem povedať. Teda požičaj si kameru, nastav si ju na vstup z externého zariadenia - 450D cez kábel a skúšaj.
 
wolfino
2010-07-20 00:31:15+02
naj finta bude predat 450D (nejakych 300-400) a nasporit na 550D potom uz riesis len nejake normalnejsie drzanie pri natacani, mam 7D a na stative je to parada no drzat v ruke a natacat je dost problem vsetko je roztrasene
 
Palso
2010-07-20 00:54:54+02
príspevok od: Plyšiak
Dá sa, ak si zoženieš DV kameru, ktorú si cez príslušné káble pripojíš k fotoaparátu, a následne si nastavíš vstup do kamery cez iné zariadenie - teda fotoaparát. Ja takú kameru vlastním, je to starý šmejd, nahráva ešte na kazetky ale vždy sa mi s ňou dalo nahrať zo starých pások kúsky ktoré som potreboval dať do digitálnej podoby a nešlo mi to priam cez videoprehrávač lebo som nemal príslušný soft. Treba sa s tým len pohrať. Ja by som ti teda odporúčal si od niekoho požičať kameru a skúsiť si to, budeš mať k tomu aj zvuk :) A pozeraj hlavne na googli, viem že sú chalani čo si zo 40D-ečka spravili normálne stroj na záznam videa, niektorým profesionálom sa to podarilo aj bezkáblovo, viac sa ale do toho nevyznám takže ti neviem povedať. Teda požičaj si kameru, nastav si ju na vstup z externého zariadenia - 450D cez kábel a skúšaj.
Hehe, zaujímavé, fakt :) By ma to ani nenapadlo. Všeličo sa dá. Anyway, podstata je aj tak taká, že len so samotným foťákom bohužiaľ video nenahrá. Kamarát nakrúcal toto na moju 500D ako záberové cvičenie do školy, použité sklá boli 17-40 f/4 L, 50 f/1.8 a 70-200 f/4 L, vyšlo to celkom OK podľa mňa.

Každopádne nakrúcať zrkadlovkou chce buď trpezlivosť a odvahu alebo potom tréning a prípadné špeciálne úpravy na schopnejšie držanie a ovládanie. Inak viem, že jedna firma, ktorá sa profesionálne venuje leteckým záberom a robia ich z takého malého vrtúľníka na ovládanie zo zeme, to robí práve na 7 déčko.
 
conan7
2010-07-20 08:15:34+02
príspevok od: Plyšiak
Dá sa, ak si zoženieš DV kameru, ktorú si cez príslušné káble pripojíš k fotoaparátu, a následne si nastavíš vstup do kamery cez iné zariadenie - teda fotoaparát. Ja takú kameru vlastním, je to starý šmejd, nahráva ešte na kazetky ale vždy sa mi s ňou dalo nahrať zo starých pások kúsky ktoré som potreboval dať do digitálnej podoby a nešlo mi to priam cez videoprehrávač lebo som nemal príslušný soft. Treba sa s tým len pohrať. Ja by som ti teda odporúčal si od niekoho požičať kameru a skúsiť si to, budeš mať k tomu aj zvuk :) A pozeraj hlavne na googli, viem že sú chalani čo si zo 40D-ečka spravili normálne stroj na záznam videa, niektorým profesionálom sa to podarilo aj bezkáblovo, viac sa ale do toho nevyznám takže ti neviem povedať. Teda požičaj si kameru, nastav si ju na vstup z externého zariadenia - 450D cez kábel a skúšaj.
oni s tou 40D prepálili softvér a potom sa asi dá...
 
Plyšiak
2010-07-20 12:55:54+02
Prepáliť soft sa dá aj na hocičom, ale potom je tu otázka či ti to zvládne procesor a buffer :D
 
Lookasy
2010-07-21 10:35:26+02
zaujímavé :) mám Canon 450D, pohral by som sa s tým. Aký program na toto by si odporúčal?
 
Palso
2010-07-21 13:26:04+02
príspevok od: Lookasy
zaujímavé :) mám Canon 450D, pohral by som sa s tým. Aký program na toto by si odporúčal?
robil to kamarát, čo má 450... volalo sa to nejaký capture niečo :) napísal som mu na ICQ, dám vedieť keď odpíše... ale imho keď pogoogliš, tak určite nájdeš, pohľadaj niečo ako ´canon 400D video how to´ a podobne
 
Palso
2010-07-21 13:26:13+02
*450
 
hawqo
2010-07-21 14:08:16+02
pripadne sa pozri ci CHDK (ci jak sa to vola) podporuje 450tku a ci jej neprida moznost kamerovania (ale to skor nie) ale vzdy sa da spustit script na timelapse a potom to pospajat do videa :)
 
RichPhoto
2010-07-21 14:26:08+02
príspevok od: Lookasy
zaujímavé :) mám Canon 450D, pohral by som sa s tým. Aký program na toto by si odporúčal?
ja som si nedavno stiahol na natacanie cez comp program EOS Camera Movie Record. Je to na nete zadarmo. Pouzivam s tym 50D. 450D si myslim ze tiez nie je problem cez ten soft.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()