Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

baterie do blesku a ich nabijanie

horol
horol 2010-07-28 09:49:48+02
Do nedavna som bol presvedceny, ze baterie (dvojicu, stvoricu) je spravne nabijat v serii (pouzivam nabijacku, ktora nevie nabijat clanky samostatne, ale len v serii 2/4). Pred casom som sa vsak docital (z podobnych zdrojov ako kedysi), ze je vhodnejsie nabijat baterie samostatne, aj v pripade, ze su pouzivane v serii. Kde je pravda? Poradte, ak mate osobnu skusenost, nejake rozumne AA NiMH baterie do externeho blesku (speedlite 580ex II). Zvazujem cosi od Sanyo - dobre referencie som dostal na Sanyo Eneloop.
 
Dushanco
2012-11-06 09:50:14+01
príspevok od: Kaiman81
V tomto by som si povolil Ti oponovat, u Sanya toto neplat...
zeby vynimka potvrdzujuca pravidlo? nebudem teda generalizovat. dlhodobo pouzivam (10 rokov) iba aku GP a tam to plati.
 
Kaiman81
2012-11-06 09:56:56+01
príspevok od: Dushanco
zeby vynimka potvrdzujuca pravidlo? nebudem teda generalizovat. dlhodobo pouzivam (10 rokov) iba aku GP a tam to plati.
GP je u mna ta najpodradnejsia baterka, nic horsie som v zivote nemal, samovybijaci efekt jak prase, neznasaju chlad, ak sa o nu poriadne nestaras tak nic nevydrzi....
 
calven
2012-11-06 10:06:44+01
príspevok od: Kaiman81
GP je u mna ta najpodradnejsia baterka, nic horsie som v zivote nemal, samovybijaci efekt jak prase, neznasaju chlad, ak sa o nu poriadne nestaras tak nic nevydrzi....
Možno GP RecyKo. Malo by to byť na rovnakej technológii ako Eneloopy. Ale to je len teória, nikdy som ich nemal. Odkedy som prvykrát kúpil Sanyo, tak ich mám aj v diaľkovom k telke.
 
Dushanco
2012-11-06 10:13:36+01
príspevok od: Kaiman81
GP je u mna ta najpodradnejsia baterka, nic horsie som v zivote nemal, samovybijaci efekt jak prase, neznasaju chlad, ak sa o nu poriadne nestaras tak nic nevydrzi....
je vysoko pravdepodobne, ze mas pravdu. lebo pred nedavnom som z nudze kupil akumulatory tesco a som milo prekvapeny ich vlastnostami v porovnani s GP (a to mam aj spominane RECYKO)
 
Paulie
2012-11-06 15:27:31+01
príspevok od: tigi1
ja mam blesk canon 430 ex II .....dostala som ho ako darcek asi pred dvoma tyzdnami...tak zatial ho iba skusam a ucim sa s nim narabat....ja mam eneloop baterie 2400mah....objednavala som ich z internetu....ked mi prisli dala som ich hned do blesku a skusala fotit....v podstate vydrzali dlho....urobila som asi tak 200 zaberov a stale isli....ako nahle sa vybili...dala som ich do nabijacky voltcraft IPC-1 ...ked ukazala nabijacka ze su full nabite,tak som ich dala spat do blesku a isla som fotit jednu detsku narodeninovu party,tak mi vydrzali asi iba hodinu....nemoze byt chybna nabijacka????....fakt som bola z toho uplne zufala na tej oslave
Predpokladám že si ich nabíjala 200mA prúdom. Pri nabíjaní velkokapacitných batérií malým prúdom sa nemusí správne prejaviť deltaU a nabíjanie sa väčšinou ukončí skôr ako by sa malo. Odporúčam najprv vybiť baktérie v nabíjačke a potom ich nabíjať ale väčším prúdom 500mA. Po ukončení nabíjania si môžeš skontrolovať kapacitu jednotlivých článkov (tlačidlo "display").
 
tigi1
2012-11-06 23:42:55+01
príspevok od: Dushanco
moja skusenost s NiMh akumulatormi znie, ze na plnu kapacitu sa dostanu az po cca tretom nabijacom cykle. prvy krat casto akumulatory nepojmu ani 50% svojej realnej kapacity. to ze vydrzali "celkom dlho" ako prednabite z vyroby nie je porovnavatelny udaj. nabite z vyroby neznamena, ze boli nabijane klasicky elektrickou cestou ako to robime doma. boli jednoducho chcemicky naplnene do stavu nabite.
velmi pekne dakujem za odpoved....uvidim ako sa budu spravat moje baterie po tretom nabiti....zatial su nabite iba druhykrat....tak budem si len tak cvakat,aby som ich vybila a potom ich znovu nabijem....este raz velmi pekne dakujem
 
roberto39
2012-11-07 05:41:35+01
Mám blesk Nikon 910. Používal som 3 sady GP 2500-2700mAh. Nabíjal som ich nabíjačkou GP. Na fotení akcie mi jedna sada vypovedala asi po 20-tich záberoch. Rozhodol som sa kúpiť ,,ospevovnú,, nabíjačku Voltcraft. V nej som batérie naformátoval. Dve sady ako-tak držia, ale posledná čo má niečo vyše roka nič nevydrží. Kúpil som Eneloopy čierne dve sady, a som maximálne spokojný s výdržou. Voltcraft tiež super. Nemenil by som. GP nabíjačka je doma len ako záložná, keby Voltcraft vypadol.
 
valec86
2012-11-07 07:39:06+01
nejako takto som sa ja dopracoval k sanyo ciernym. teraz mam 4sady bielych a asi 3 sady ciernych. GP a podobne srandy ostali v praci do bezdrotovej mysky a ani tam vela nevydrzia
 
valec86
2012-11-07 07:42:14+01
a este poznamka k vydrzi, vcerajsie fotenie diskoteky 5 hodin, vyse 600 fotiek blesk inteziza nieco kolo 1/32 na jednu sadu bateriek, kazdy jeden zaber s bleskom
 
Wolis
2012-12-16 18:23:04+01
Zdravím Vás.
Potrebujem poradiť ohľadom batérií do externého blesku. Po preštudovaní viacerých tém mám v tom stále nie moc jasno.
Zaujíma teda, aké batérie si do blesku zadovážiť?
Ak teda nabíjateľné, čítal som veľa pozitívnych ohlasov na model Sanyo eneloop 2000 mAh.
A teraz ďalšia otázka, ak sa už teda rozhodnem pre tento model, aká je vhodná pre ne nabíjačka?
Videl som ,že batérie sa predávajú aj so štandardnou nabíjačkou Sanyo. Mám doma aj staršiu GP power bank 4, ktorá by tieto batérie nabíjala cca 15 hodín pomalým prúdom. Z hľadiska udržania životnosti batérií, mi ani jedna nepríde zrovna najvhodnejšia.
Tak som sa začal pozerať po inýh, lepších (inteligentnejších) nabíjačkách. No tam je už cena o niečo vyššia, takže sa pýtam, že či sa teda platí zainvestovať?
Najčastejšie spomínanou nabíjačkou je Voltcraft IPC-1L (cca 30eur). No zaujala ma aj BC450 Zero Standby ( http://www.tipa.eu/cz/nabijecka-baterii-bc450-zero-standby/d-119672/ ).
Tak teda ak máte niekto nejaké praktické skúsenosti, respektívne nejaké rady, budem veľmi vdačný.
 
Wolis
2012-12-16 18:23:18+01
Zdravím Vás.
Potrebujem poradiť ohľadom batérií do externého blesku. Po preštudovaní viacerých tém mám v tom stále nie moc jasno.
Zaujíma teda, aké batérie si do blesku zadovážiť?
Ak teda nabíjateľné, čítal som veľa pozitívnych ohlasov na model Sanyo eneloop 2000 mAh.
A teraz ďalšia otázka, ak sa už teda rozhodnem pre tento model, aká je vhodná pre ne nabíjačka?
Videl som ,že batérie sa predávajú aj so štandardnou nabíjačkou Sanyo. Mám doma aj staršiu GP power bank 4, ktorá by tieto batérie nabíjala cca 15 hodín pomalým prúdom. Z hľadiska udržania životnosti batérií, mi ani jedna nepríde zrovna najvhodnejšia.
Tak som sa začal pozerať po inýh, lepších (inteligentnejších) nabíjačkách. No tam je už cena o niečo vyššia, takže sa pýtam, že či sa teda platí zainvestovať?
Najčastejšie spomínanou nabíjačkou je Voltcraft IPC-1L (cca 30eur). No zaujala ma aj BC450 Zero Standby ( http://www.tipa.eu/cz/nabijecka-baterii-bc450-zero-standby/d-119672/ ).
Tak teda ak máte niekto nejaké praktické skúsenosti, respektívne nejaké rady, budem veľmi vdačný.
 
Martin Piňák
2012-12-16 19:08:37+01
príspevok od: Wolis
Zdravím Vás.
Potrebujem poradiť ohľadom batérií do externého blesku. Po preštudovaní viacerých tém mám v tom stále nie moc jasno.
Zaujíma teda, aké batérie si do blesku zadovážiť?
Ak teda nabíjateľné, čítal som veľa pozitívnych ohlasov na model Sanyo eneloop 2000 mAh.
A teraz ďalšia otázka, ak sa už teda rozhodnem pre tento model, aká je vhodná pre ne nabíjačka?
Videl som ,že batérie sa predávajú aj so štandardnou nabíjačkou Sanyo. Mám doma aj staršiu GP power bank 4, ktorá by tieto batérie nabíjala cca 15 hodín pomalým prúdom. Z hľadiska udržania životnosti batérií, mi ani jedna nepríde zrovna najvhodnejšia.
Tak som sa začal pozerať po inýh, lepších (inteligentnejších) nabíjačkách. No tam je už cena o niečo vyššia, takže sa pýtam, že či sa teda platí zainvestovať?
Najčastejšie spomínanou nabíjačkou je Voltcraft IPC-1L (cca 30eur). No zaujala ma aj BC450 Zero Standby ( http://www.tipa.eu/cz/nabijecka-baterii-bc450-zero-standby/d-119672/ ).
Tak teda ak máte niekto nejaké praktické skúsenosti, respektívne nejaké rady, budem veľmi vdačný.
píš len do jedného vlákna načo to píšeš do dvoch ??
 
durko
2013-08-21 11:42:42+02
Práve som dostal dve sady Sanyo Eneloop XX. Nikde sa nepíše čo s nimi na začiatok. Niektoré baterky treba najprv vybiť až potom nabíjať, niektoré zase pred prvým použitím nabiť. Čo s Eneloopkami?

Ď.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2013-08-21 11:48:30+02
príspevok od: durko
Práve som dostal dve sady Sanyo Eneloop XX. Nikde sa nepíše čo s nimi na začiatok. Niektoré baterky treba najprv vybiť až potom nabíjať, niektoré zase pred prvým použitím nabiť. Čo s Eneloopkami?

Ď.
normálne ich vybi a nabi, nyvybíjaj ich ale do mrte, len tak normálne v blesku , gripe a pod., žiadne dochcípavanie v lampáši a pod. Máš najlepšie baterky na trhu už len poriadnu nabíjačku - niečo z vyšších rád od GP powerbank - čo samostatne nabíjajú každý článok a majú chladenie napr.
 
durko
2013-08-21 11:52:57+02
Nabíjačku plánujem Voltcraft IPC-1L. Je vraj trochu komplikovaná, ale dá sa nastaviť každá šachta extra nabíjanie, vybíjanioe a pod.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()