Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Servis SIGMA

becsi
2010-08-12 15:23:38+02
Zdravim. Vie my niekto poradit nejaky dobry servis na SIGMA objektivy? Dlhsy cas sa nepouzival a asi sa zlepily dokopy klapky.
 
rbr69
2010-08-12 16:18:11+02
Skus sa spytat vyhradneho dovozcu Sigmy - Dynax.sk
http://www.ephoto.sk/plugins/showFirm/?firmId=78
 
haplo602
2010-08-12 16:26:50+02
firma Booft v Ruzomberku servisuje Sigmy, Dynax je len dovozca. Mal som tam 24mm f1.8, celkom v pohode pristup.
 
Winmx
2010-08-12 16:29:47+02
Or. sigma servis Ružomberok
Juríček Dušan, Ružomberok - SK Oprava fotografickej techniky, ďalekohľadov a ... Výhradný autorizovaný servis fototechniky Canon, Minolta, Samsung, Sigma, ...
 
becsi
2010-08-12 16:39:48+02
príspevok od: rbr69
Skus sa spytat vyhradneho dovozcu Sigmy - Dynax.sk
http://www.ephoto.sk/plugins/showFirm/?firmId=78
Ďakujem, volal som do Dynaxu a tam my dali kontakt na firmu Booft, už som to s nimy dojednal zajtra im to idem posielať.
 
pufko
2010-08-12 16:40:17+02
Tento týžden som tam volal ohladom ceny práce za vyčistenie Sigmy 10-20... Zjavne sa chceli vyhnúť odpovedi a tááák toooo z niiiiich iiiišlo aaaaako z chllllpatej deky... A nakoniec sa vyjadril že nooooo minimum 60€ ...
Dakujem, doma mi to zabralo najskôr 4 hodiny a na druhý den pre zlé osadenie clony ktorú som natočil o 120° , čiže nefungovalo jej ovládanie z tela znovu rozobrať a poskladať mi zabralo cca 2 hodiny...
 
becsi
2010-08-12 16:57:39+02
príspevok od: pufko
Tento týžden som tam volal ohladom ceny práce za vyčistenie Sigmy 10-20... Zjavne sa chceli vyhnúť odpovedi a tááák toooo z niiiiich iiiišlo aaaaako z chllllpatej deky... A nakoniec sa vyjadril že nooooo minimum 60€ ...
Dakujem, doma mi to zabralo najskôr 4 hodiny a na druhý den pre zlé osadenie clony ktorú som natočil o 120° , čiže nefungovalo jej ovládanie z tela znovu rozobrať a poskladať mi zabralo cca 2 hodiny...
To akoze sa mam pokusit doma si to urobit sam?? Laka ma to inac....hm. Zastihol som toho pana uz mimo prace tak my nevedel povedat presnu cenu, ale ze sa to bohato zmesti do 100€.
 
javelin
2010-08-12 17:13:08+02
Prepáč že sa pýtam , nejako neviem najsť alternatívu pre zlepené klapky....myslel si lamely clonového vejára,,???
 
becsi
2010-08-12 20:54:23+02
príspevok od: javelin
Prepáč že sa pýtam , nejako neviem najsť alternatívu pre zlepené klapky....myslel si lamely clonového vejára,,???
Presne na to som myslel!!!
 
javelin
2010-08-12 21:23:49+02
príspevok od: becsi
Presne na to som myslel!!!
Po technickej stránke nemajú dôvod byť zlepené , pokial dnu nepreniklo vlhko alebo prach + nasledne kondenz.....Skús malú fintu (v pripade že su skutočne zlepene)...daj objektív na 15 minút do chladničky a následne na priame slnko....po vytiahnutí z chladničky skús pre istotu rozhýbať...Pomohlo mi to na staručkom manualnom objektíve Carl Zeiss.....V podstate mu nasimuluješ prechod zo zimy do tepla , vytvoríš kondenz a zlepenina by mohla povoliť....za pokus stojí..:)))
 
pufko
2010-08-12 23:33:42+02
Pohladom do optiky musíš vidieť či je niekde problém, či sú samotné lamely clony pekne poukladané... myslím že nejaké zlepenie jej rozhodne nehrozí, skôr mechanické poškodenie, prípadne tiahlo ktoré ovláda clonu môže byť vyskočené/pokrivené. Sú tam dve , jedno na bajonete a druhé priamo na clone a sú navzajom spojené, nejakým nárazom si ho mohol mierne ohnúť čím prestalo ovládať clonu...
 
becsi
2010-08-13 10:26:55+02
Tak vecer som sa do toho pustil rozobral som ho, clona nebola zlepena. Precistil som, poskladal a nahodil na fotak. Zatvarat zatvara ale nechce ju otvorit, pravdepodobne tam potom bude chyba v elektronike.
 
Milano1
2010-11-17 22:36:40+01
príspevok od: haplo602
firma Booft v Ruzomberku servisuje Sigmy, Dynax je len dovozca. Mal som tam 24mm f1.8, celkom v pohode pristup.
Neviem ci su to presne ty co myslim ja ale neodporucam vobec....Ukazem preco....toto je sigma po navsteve servisu,a uisteni ze je uz vsetko ok,zajtra sa chystam panovi povedat par peknych slov....
 
Milano1
2010-11-17 22:49:58+01
príspevok od: Milano1
Neviem ci su to presne ty co myslim ja ale neodporucam vobec....Ukazem preco....toto je sigma po navsteve servisu,a uisteni ze je uz vsetko ok,zajtra sa chystam panovi povedat par peknych slov....
Aby som niekomu nekrivdil.pozeram ze tato firma je na Mostovej ulici,a ta co som bol u nich je na PODHORA 31 a odporucil mi ju DYNAX tak mozno sa prestahovali.Ak je to tak fakt neodporucam,hlavne ak ma clovek cestovat 300km preto aby si odniesol domou stejny smejd ako tam doniesol....Chlapik tam mi fakt pripada dost nezodpovedny,po tejto skusenosti by som mu nedal opravit any lopatu....
 
peterXC
2010-11-18 00:17:39+01
príspevok od: Milano1
Neviem ci su to presne ty co myslim ja ale neodporucam vobec....Ukazem preco....toto je sigma po navsteve servisu,a uisteni ze je uz vsetko ok,zajtra sa chystam panovi povedat par peknych slov....
zadrrrrz...teda tie pekne slova....to,co je na fotke, je presne sposob, ako sa FF/BF testovat nema...bolo to tu vysvetlovane uz snad 10x, ten svietiaci bod v hladaciku a velkost pola v ktorom pracuje AF maju jednak dost rozdielne velkosti (pre toto zistenie si staci si urobit jednoduchy test s ciernou bodkou na bielom paperi) a tiez pri takomto hustom texte, ako si fotil, nemas zarucene miesto, kde sa AF chytil, kde bol vyhodnoteny vacsi kontrast (na tej fotke tak trochu logicky vpredu), vytlac si nejaky testovaci obrazec alebo si sikmo poukladaj par zapalkovych krabiciek a otestuj znova...no a potom vynadaj panovi, ak treba...a dobre svetlo prajem, pri tom teste
 
WildSammy
2010-11-18 01:24:08+01
Kvalitny obrazec na testovanie AF si mozete stiahnut tu: http://www.uloz.to/6566225/pentax-obrazec-pdf

Treba potom ostrit na stred tej bielo-ciernej plochy vlavo :-) resp. na ten prechod :-) samozrejme pod 45 stupnovym uhlom :-) vpravo potom vidite odchylku :-) Vytlacit ako 100% bez akychkolvek uprav/resizu/refitu/shrinku tlaciarnou a podobne, najlepsie 300dpi :-) proste tak ako to je :-)
 
Milano1
2010-11-18 08:05:06+01
Pozrite ja chapem vas obidvoch,ze sa to takto testovat nema,ale nechapem,ked jeden objekti na to ostri ok,ale tato SIGMA ostri zle,ostri zle na vsetko,podla mna nieje co testovat
 
Milano1
2010-11-18 08:07:03+01
Tu je iny objektiv za tych istych podmienok
 
Milano1
2010-11-18 08:09:15+01
Inak mas pravdu setrim si pekne slova pre toho pana
 
Anup9
2010-11-18 11:11:36+01
Ocividne tento problem je aj u inych autorizovanych servisoch. Napr v prahe. Ja som na Sigme 17-70 OS HSM mal tiez problem s front focusom, a tak isto na pravej strane bolo stale vsetko rozostrene..bez ohladu na hlbku ostrosti. Dal som reklamovat, a ze poslu do Prahy, vraj tam je lepsi servis ako na SR. Pekne som napisal rozsiahly popis zavady, moje testovania atd. Po dvoch tyzdnoch prisiel objektiv ale NOVY kus, pretoze tamten nevedeli opravit. Nasadil som ho na fotak a co sa stalo? Front focus je stale tam. Taze este 2x asi vyreklamujem a berem peniaze. A na mnou stale obhajovanu znacku SIGMA asi nadobro kaslem.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()