Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Typy SWM NIKON

Aigo
2010-09-16 09:12:44+02
Podľa toho čo som doposial zistil existujú minimálne dva typy SWM,ktoré používa nikon a to ring-typ(exclusiv)a rod-typ(compact?).Moja prvá otázka znie existuje este nejaký iný typ SWM motoru,ktorý používa nikon? Druhá otázka sa týka či vie niekto rozdelenie objetývov AF-S podľa toho aký SWM pohon používajú. Technická podpora NIKON CZ tieto informácie nechcela poskytnúť.Považuje ich totiž za dôverné.
 
WildSammy
2010-09-16 11:36:40+02
no pokial viem jedny su ring type ako pises, to je ten lepsi pripad a druhe maju mikromotor a to je ten horsi pripad :-) ringove mozu byt s 1dny alebo s dvoma kruhmi :-)
 
Aigo
2010-09-16 11:54:15+02
príspevok od: WildSammy
no pokial viem jedny su ring type ako pises, to je ten lepsi pripad a druhe maju mikromotor a to je ten horsi pripad :-) ringove mozu byt s 1dny alebo s dvoma kruhmi :-)
To mi je jasne,ten mikromotor bude podľa všetkého označený ako compact.Bude sa používať v ´lacnejších´ sklách.Ale kde sa to má užívatel dozvedieť? V technických parametroch daných produktov je to maximálne nezretelne a dokonca zavádzajúco uvedené.Inak ďakujem za koment
 
kecal
2010-09-16 13:41:00+02
myslím že sa to dozvieš podľa toho či sa dá manuálne preostrovať počas AF .. Ten lepší systém to umožňuje .-)
 
Aigo
2010-09-16 14:44:15+02
príspevok od: kecal
myslím že sa to dozvieš podľa toho či sa dá manuálne preostrovať počas AF .. Ten lepší systém to umožňuje .-)
Samozrejme sice trochu pracné a nepraktické ako zistiť aký AF-S obsahuje,ale aj to je riešenie.:)Potom napríklad čo taký nikkor AF-S 18-200 f3,5-5,6VRII.Ten umožňuje full time autofocus,ale je pomerne hlučný a relatívne pomalý nato, že by mal mať AF-S ring-type voči staršiemu AF-S 18-70 f3,5-4,5, ktorý je tichý a rýchly.:)Či azda je v 18-200 použitý ešte iný typ SWM?
 
kecal
2010-09-16 14:56:25+02
príspevok od: Aigo
Samozrejme sice trochu pracné a nepraktické ako zistiť aký AF-S obsahuje,ale aj to je riešenie.:)Potom napríklad čo taký nikkor AF-S 18-200 f3,5-5,6VRII.Ten umožňuje full time autofocus,ale je pomerne hlučný a relatívne pomalý nato, že by mal mať AF-S ring-type voči staršiemu AF-S 18-70 f3,5-4,5, ktorý je tichý a rýchly.:)Či azda je v 18-200 použitý ešte iný typ SWM?
pomalý voči 18-70? Ale zober si len ´teoreticky´ že preostriť 18-70 trvá určite kratšie ako preostriť 18-200 .-) Nehľadiac na to že opt. člen ktorým posúva AF na 18-200 je niekoľkokrát ťažší ako ten na sete 18-70 ( oba som dlho používal ). Ale priznám sa že vec aký motor je tam ma nikdy netrápila. Riešil som iba praktickú astránku - či to stíha na to na čo to chcem používať a ako to bude fotiť ( za tie prachy ) .. či je tam motor taký, onaký, ma nikdy netrápilo. Zaujímal som sa vždy iba o praktickú stránku.
 
Aigo
2010-09-16 15:10:54+02
To s tou rýchlosťou je len jeden aspekt veci, druhý je ten že SWM ako taký by mal byť tichý teda ultrasonic.To znamená že by nemal byť počuť cca 30 000Hz.Podľa tvojej teórie s hmotnosťou a rozsahom ostrenia by taká hračka ako je AF-S 200-400 VR stála na mieste a hučala ako reťazová píla.:)Ide mi oto proste ked budem investovať povedzme nemalú sumu do niektorého zo skiel tak aby som presne vedel do čoho idem.Príklad roydielneho AF zvuku pri rovnakom skle http://www.youtube.com/watch?v=ob78854QBzI Potom človek už premýšľa kde je chyba a aký vlastne kvalitný SWM je použitý.
 
duroslav
2010-09-16 15:26:44+02
príspevok od: Aigo
To s tou rýchlosťou je len jeden aspekt veci, druhý je ten že SWM ako taký by mal byť tichý teda ultrasonic.To znamená že by nemal byť počuť cca 30 000Hz.Podľa tvojej teórie s hmotnosťou a rozsahom ostrenia by taká hračka ako je AF-S 200-400 VR stála na mieste a hučala ako reťazová píla.:)Ide mi oto proste ked budem investovať povedzme nemalú sumu do niektorého zo skiel tak aby som presne vedel do čoho idem.Príklad roydielneho AF zvuku pri rovnakom skle http://www.youtube.com/watch?v=ob78854QBzI Potom človek už premýšľa kde je chyba a aký vlastne kvalitný SWM je použitý.
V tom videu nemusí byť rozdiel spôsobený práve motorom.
V ostriacom mechanizme môže byť veľa pohyblivých častí, ktoré môžu vydávať zvuk.
 
Aigo
2010-09-16 15:39:33+02
V tom máš samozrejme pravdu.To bol len konkrétny prípad kde mohla byť určitá chyba v mechanizme. Ale už pri spomínanom nikkore 18-200 VRII je ten zvuk odosť hlasnejší.No tu sa nejedná už o chybu, ale o štandardnú hlasitosť všetkých objektývov.Teda mám na mysli 18-200ky.A tu sa ponúka otázka je naozaj SWM použitý v 18-200 ten pravý ring-type alebo len nejakým spôsobom modifikovaný s prioritou ceny a nie kvality?
 
kecal
2010-09-16 18:11:43+02
príspevok od: Aigo
To s tou rýchlosťou je len jeden aspekt veci, druhý je ten že SWM ako taký by mal byť tichý teda ultrasonic.To znamená že by nemal byť počuť cca 30 000Hz.Podľa tvojej teórie s hmotnosťou a rozsahom ostrenia by taká hračka ako je AF-S 200-400 VR stála na mieste a hučala ako reťazová píla.:)Ide mi oto proste ked budem investovať povedzme nemalú sumu do niektorého zo skiel tak aby som presne vedel do čoho idem.Príklad roydielneho AF zvuku pri rovnakom skle http://www.youtube.com/watch?v=ob78854QBzI Potom človek už premýšľa kde je chyba a aký vlastne kvalitný SWM je použitý.
vidím že si odborník .. 200-400 je 2x zoom 18-200 je viac ako 11x zoom .-D
... keď už filozofuješ. Apropo, nemalé prachy a zaoberáš sa low end triedou objektívov? Kúp si 24-70, 28-70, 17-35, 17-55 a podobne. Načo sa zaujímať o tak tmavú trubku vysávajúcu prach z okolia? .-)
 
Aigo
2010-09-16 19:48:59+02
No vidim,že som sa ťa asi s mojím príspevkom dotkol.Ver tomu že to nebolo mierené zlým smerom.Apropo odborník niesom, inak by som sa tu nepýtal na fóre.Pokial si si prečítal všetky príspevky a videl si odkaz-video, vedel by si že sa tam jednalo o objektív 14-24 f2,8 čo asi nieje trubka:)Totiž to nieje jediné profi sklo, ktoré má s af problém.Aj spomínaná 24-70 má tiež sem tam problém a to nehovorím o 70-200 f2,8 VRII - osobne toto sklo nevlastním ale pri dni nikon som mal možnosť ho vyskušať a tiež bolo počuť jemné pískanie pri zaostrovaní.A 18-200 je len názorný príklad.Nechcem tu riešiť žabomyšie vojny.Pôvodné otázky zneli trocha inak.Možno bazírujem pre mnohých na nepodstatných detailoch, ale pre mna to význam má.A ak firma nikon nechce poskytnúť informácie, ktoré konkurencia(canon)bez okolkov umiestni na web niečo za tým asi je.A ja chcem vedieť čo.Keď už mám investovať nekresťanské peniaze do skla a to sa nebavím o kategórii 18-200 a podobne.
 
WildSammy
2010-09-16 21:08:56+02
Nakolko uvazujem v blizkej dobe investovat do zn. Nikon, tiez by ma celkom zaujimalo, ci za tie ich ceny je naozaj dobra kvalita alebo len na nas zarabaju?
 
dodo_bb
2010-09-16 21:46:19+02
príspevok od: Aigo
V tom máš samozrejme pravdu.To bol len konkrétny prípad kde mohla byť určitá chyba v mechanizme. Ale už pri spomínanom nikkore 18-200 VRII je ten zvuk odosť hlasnejší.No tu sa nejedná už o chybu, ale o štandardnú hlasitosť všetkých objektývov.Teda mám na mysli 18-200ky.A tu sa ponúka otázka je naozaj SWM použitý v 18-200 ten pravý ring-type alebo len nejakým spôsobom modifikovaný s prioritou ceny a nie kvality?
Zaujímavá otázka - myslel som, že technokratické otázky už boli položené všetky, ale je tu novinka :-))) Dostal si ma natoľko, že som si vytiahol telo a nasadzoval postupne všetky svoje objektívy naň a započúval som sa do lahodného šumu SWM motorov :-))) Všetky mi zneli inak a všetky sa mi zdajú úplne normálne. Rozdiel je v rýchlosti - to nepochybne je. Ale prečo si myslíš, že taká 50/1,4 za 350 € má mať taký istý motorček ako 14-24/2,8 za 1300 € alebo 70-200/2,8 za 2500 € alebo ako 200/2,0 za 5000 €? Najpomalší z mojich je 105/2,8 Micro (to je jasné, dlhá dráha), tesne za ňou je 50/1,4, potom je stred a najrýchlejšie sú profi pevné sklá (ale za nimi nezaostáva ani 70-200/2,8). A ten Tvoj spomínaný 18-200 - ten som mal, už je preč a tiež sa mi zvuk zdal normálny... Inak na tom videu je pomerne ťažko určiť, nakoľko je ten zvuk reálny a nakoľko je zosilnený oproti uchu...
 
dodo_bb
2010-09-16 21:49:56+02
príspevok od: WildSammy
Nakolko uvazujem v blizkej dobe investovat do zn. Nikon, tiez by ma celkom zaujimalo, ci za tie ich ceny je naozaj dobra kvalita alebo len na nas zarabaju?
Samko - všetci na nás zarábajú :-)))) Pokiaľ Ťa zaujíma konkrétne sklo, chceš si ho vyskúšať a mám ho, nie je problém sa stretnúť na nejakej akcii a skúsiť ho preklepnúť...
 
jake
2010-09-16 21:51:13+02
príspevok od: dodo_bb
Zaujímavá otázka - myslel som, že technokratické otázky už boli položené všetky, ale je tu novinka :-))) Dostal si ma natoľko, že som si vytiahol telo a nasadzoval postupne všetky svoje objektívy naň a započúval som sa do lahodného šumu SWM motorov :-))) Všetky mi zneli inak a všetky sa mi zdajú úplne normálne. Rozdiel je v rýchlosti - to nepochybne je. Ale prečo si myslíš, že taká 50/1,4 za 350 € má mať taký istý motorček ako 14-24/2,8 za 1300 € alebo 70-200/2,8 za 2500 € alebo ako 200/2,0 za 5000 €? Najpomalší z mojich je 105/2,8 Micro (to je jasné, dlhá dráha), tesne za ňou je 50/1,4, potom je stred a najrýchlejšie sú profi pevné sklá (ale za nimi nezaostáva ani 70-200/2,8). A ten Tvoj spomínaný 18-200 - ten som mal, už je preč a tiež sa mi zvuk zdal normálny... Inak na tom videu je pomerne ťažko určiť, nakoľko je ten zvuk reálny a nakoľko je zosilnený oproti uchu...
veru, tato otazka dostala aj mna, predsa sa cosi naslo co je pre mna novinka - ale pokial viem tak nikon robi af-s objektivy naozaj s niekolkymi motormi ale vsetky su ultrazvukove, klasicke nepouziva vobec - rad precitam co sa v tomto vlakne este dozviem, zaujmave
 
Aigo
2010-09-16 21:51:17+02
príspevok od: WildSammy
Nakolko uvazujem v blizkej dobe investovat do zn. Nikon, tiez by ma celkom zaujimalo, ci za tie ich ceny je naozaj dobra kvalita alebo len na nas zarabaju?
Značka Nikon bola asi aj vždy bude sinonymom kvality a odolnosti medzi fotografickou verejnosťou.Ako aj iné značky aj nikon má svoje detské chyby.Odhliadnuc od odliepajúcich sa pogumovaní na DSLR a chybných zoomovacích prstncov na objektívoch.Kvalita tu určite je, ale si správne podotkol za akú cenu.
Musíme sa pozastaviť asi nad samotnou velkosťou firmi Nikon.Tým mám na mysli výrobné kapacity a samotný fakt, že sa jedná o firmu, ktorá zasvetila svoju činnosť výrobe optických a fotografických prístrojov. Ono by bolo asi nesprávne zazlievať Nikonu vyššiu cenu niektorých produktov voči napr. firme Canon, ktorá dosahuje len asi 30% zisk z fotografickej techniky.A pritom je mnohonásobne väčšia ako nikon.Preto cenová polityka Nikonu trochu zaostáva za Canonom, ktorý si môže dovoliť vyrábať s nižšími nákladmi.Je to asi naozaj len o tom, ku ktorej značke viac inklinuješ.Určite investíciou do vybavenia nikon nič nepokazíš, pokial budeš vyberať s rozumom a vopred si naštuduješ pro a proti.Ale je už len na tebe do akej miery si ochotný podstúpiť určité kompromisy.To som už ale dosť odbočil od témy:)
 
dodo_bb
2010-09-16 22:14:08+02
príspevok od: jake
veru, tato otazka dostala aj mna, predsa sa cosi naslo co je pre mna novinka - ale pokial viem tak nikon robi af-s objektivy naozaj s niekolkymi motormi ale vsetky su ultrazvukove, klasicke nepouziva vobec - rad precitam co sa v tomto vlakne este dozviem, zaujmave
Už si sa dočítal - doteraz som nevedel, že na objektívoch NIKON sa kazia zoom prstence :-))) Aj keď musím priznať, že mne sa raz zoomovací prstenec pokazil, ale to mi ten objektív padol z poldruha metra zo statívu na betón :-))))
 
Aigo
2010-09-16 22:18:33+02
príspevok od: dodo_bb
Zaujímavá otázka - myslel som, že technokratické otázky už boli položené všetky, ale je tu novinka :-))) Dostal si ma natoľko, že som si vytiahol telo a nasadzoval postupne všetky svoje objektívy naň a započúval som sa do lahodného šumu SWM motorov :-))) Všetky mi zneli inak a všetky sa mi zdajú úplne normálne. Rozdiel je v rýchlosti - to nepochybne je. Ale prečo si myslíš, že taká 50/1,4 za 350 € má mať taký istý motorček ako 14-24/2,8 za 1300 € alebo 70-200/2,8 za 2500 € alebo ako 200/2,0 za 5000 €? Najpomalší z mojich je 105/2,8 Micro (to je jasné, dlhá dráha), tesne za ňou je 50/1,4, potom je stred a najrýchlejšie sú profi pevné sklá (ale za nimi nezaostáva ani 70-200/2,8). A ten Tvoj spomínaný 18-200 - ten som mal, už je preč a tiež sa mi zvuk zdal normálny... Inak na tom videu je pomerne ťažko určiť, nakoľko je ten zvuk reálny a nakoľko je zosilnený oproti uchu...
Si to presne trafil.Viem že rozdiely v cene prinášajú aj rozdiely v kvalite, ale prečo sa nikon tak bráni udať tú pre málo ludí podstatnú informáciu o kvalite.Azda im zato nestojí tá hŕstka technicky nadšených zákazníkov?Či naozaj je nutné zo strany nikonu hrubo povedané zamaskovať informácie o použitých technológiách, ktoré ani zdaleka nezodpovedajú ich najvyššiemu štandardu a spoliehať sa nato že zákazník si aj tak povie veď je to lacný objektív?
 
Aigo
2010-09-16 22:21:17+02
príspevok od: dodo_bb
Už si sa dočítal - doteraz som nevedel, že na objektívoch NIKON sa kazia zoom prstence :-))) Aj keď musím priznať, že mne sa raz zoomovací prstenec pokazil, ale to mi ten objektív padol z poldruha metra zo statívu na betón :-))))
Ten kto hľadá sa dozvie:)Sa neboj nieje to neduh len nikonu:)
 
WildSammy
2010-09-16 22:36:59+02
príspevok od: dodo_bb
Samko - všetci na nás zarábajú :-)))) Pokiaľ Ťa zaujíma konkrétne sklo, chceš si ho vyskúšať a mám ho, nie je problém sa stretnúť na nejakej akcii a skúsiť ho preklepnúť...
Neviem akymi sklami disponujes, ale mna zaujimaju nasledovne: 16-35/4 VR AF-S vs 17-35/2.8 AF-S, 24-70/2.8 AF-S vs 24-120/4 VR AF-S, 35/2, 50/1.4 AF-S, 85/1.8 D a snad som na ziadne nezabudol. Toto su skla medzi, ktorymi sa rozhodujem pre vstup do sfery Nikonu a k nim telo D700. Nejdem kupit vsetky, iba niektore :-) Myslel som, ze s verziou 24-70/2.8 AF-S a 85/1.8 D budem zahojeny, ale teraz mi blislo myslou skombinovat 24-120/4 VRII AF-S s 85/1.8 D a 50/1.4 bez AF-S :-) Coskoro ten cas pride, dovtedy mozem diskutovat a spravne zvolit :-)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()