Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

software

garyfisher
2010-09-27 22:36:04+02
zacal som fotit a mohol by som sa zacat venovat aj uprave fotografii. chcem sa zamerat na krajinky a wild. staci mi v tomto pripade photoshop alebo investovat rovno do lightroomu. zvlada ja photoshop retuse tvare pri portretoch keby som nejake nafotil
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-09-27 22:37:50+02
jasne ze sa to retusuje, aj zvlada vo photoshope :) RAW si preved potom v DPP
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-09-27 22:39:48+02
Je potrebné, aby si si ujasnil, čo od daného softvéru očakávaš. Ak už ale máš kúpený Photoshop, tak nevidím dôvod, aby si kupoval Lightroom. Jedine že by si chcel využiť organizačné funkcie Lightroomu. Ale na to je aj oveľa lacnejší, ak nie zadarmo softvér.
 
jake
2010-09-27 22:51:45+02
Na zaciatok by som Ti vrele doporucil novy Zonar Profesional 12 - jednoduchy, vykonny a dostacujuci soft , ktory stoji teraz priamo v Zoner.sk smiesnych 35 Eur, - robim v Zoner 11 a je to fajn. Za tie peniaze daleko daleko najlepsi soft - a v cestine s dobrou podporou
 
quintes
2010-09-28 08:58:56+02
ak už máš photoshop, nemáš podľa mňa čo riešiť.. Zvláda hodne hodne vecí. Ak s ním máš problém pracovať, dám ti jednu super radu, zadarmo :-) je mnoho videotutorialov na jutube ako pracovať s photoshopom, stačí vedieť vyhľadávať. A vidíš krásne čo kedy kde a ako použiť..
 
Cago
2010-09-28 12:57:54+02
...ja používam Adobe Lightroom verziu 3 a nedám naň dopustiť, je tam všetko, čo potrebujem a do novej verzie pribudli aj korekcie ďalších objektívov. Vrele odporúčam... Ostatné som neskúšal a ani nemám potrebu ich skúšať.
 
mllpo
2010-09-28 13:28:28+02
z otazky sa da dedukovat, ze Photoshop uz mas. v tom pripade asi uz nie je co riesit (ako uz bolo spominane).
v pripade, ze sa este len rozhodujes o kupe softwaru, postahuj si trial verzie (adobe, zoner). su plne funkcne a za 30 dni zistis, ci ti vyhovuje a potom mozes kupit plnu licenciu. ja pouzivam Zoner v12 a som spokojny.
celkom dobry freeware je potom Gimp.
 
Granko
2010-09-28 13:58:58+02
akosi nechápem naháňanie sa za Fotošopom a Lightroomom, pritom existujú veci zadarmo či za minimálny poplatok - napr. Zoner...
som zvedavý, koľko ľudí má Fotošop či LR kúpený a koľko ich aj normálne využíva...
skôr by som povedal, že je to o tom - však všetci robia v PS, tak budem aj ja, aj keď s fotkou urobím len základné úpravy, možno sa pohrám s krivkami, vrstvami a dosť...
 
hawqo
2010-09-28 14:03:52+02
sak prave :)
skus sa s vrstvami hrat v gimpe :) ... ako da sa to...ale casovo je to narocnejsie (teda aspon mne trvalo mozno aj 10 krat dlhsie , ale je pravda ze GIMP prostredie som videl 2 krat v zivote :), este stastie ze kopyruje PS takze vecsina veci aj ikoniek a pod sa podoba takze clovek nejde uplne naslepo :) )
kazdopadne velka vdaka za gimp a za vyvojarov co na tom makaju stale ;)
 
Granko
2010-09-28 14:12:44+02
vždy je to o zvyku, tak isto môže človek tápať v PS či LR, Gimp je jedna super hračka a zadarmo...to isté napr. DPP od Canonu...Zoner 12 Pro je tiež super a za malý peniaz...nevidím dôvod opičiť sa po ostatných len preto, že to používa Katka, Maťka, Ferko, Peťko...však keď oni skočia do studne, ja nemusím...
tento názor však nikomu nevnucujem, len mi akosi nedochádza pointa celej tejto záležitosti...ale to je o inom...
 
bear
- moderator
2010-09-28 14:13:16+02
Na RAW mas zadarmo RawTherapee (www.rawtherapee.com), funkcii ma dost, len je zatial dost pomaly. Retusovat mozes zadarmo v GIMP (www.gimp.com). Ked budes realne potrebovat nejaku funkciu, co Ti niektory z programov nebude poskytovat, potom ma vyznam sa obzriet po komercnych programoch.
 
balazovic.lubos
2010-09-28 14:44:55+02
Asi budem mimo temu, ale pocul niekto alebo robil niekto z vas so softom nama5 ? Je to sice iba RAW konvertor, vraj je to slovensky produkt ) a v plnej verzii je za 50 jurov ! https://nama5.com/en/home.html.
 
balazovic.lubos
2010-09-28 16:26:24+02
príspevok od: bear
Na RAW mas zadarmo RawTherapee (www.rawtherapee.com), funkcii ma dost, len je zatial dost pomaly. Retusovat mozes zadarmo v GIMP (www.gimp.com). Ked budes realne potrebovat nejaku funkciu, co Ti niektory z programov nebude poskytovat, potom ma vyznam sa obzriet po komercnych programoch.
nepoužívaš DPP od Canonu ? na rýchlu a základnú úpravu CANON RAW fotiek je vcelku slušný, aspoň myslím ( stiahol som teraz 3.8. verziu a oproti 3.4.1.1. vylepšili NR ).
 
quintes
2010-09-28 16:38:40+02
príspevok od: Granko
akosi nechápem naháňanie sa za Fotošopom a Lightroomom, pritom existujú veci zadarmo či za minimálny poplatok - napr. Zoner...
som zvedavý, koľko ľudí má Fotošop či LR kúpený a koľko ich aj normálne využíva...
skôr by som povedal, že je to o tom - však všetci robia v PS, tak budem aj ja, aj keď s fotkou urobím len základné úpravy, možno sa pohrám s krivkami, vrstvami a dosť...
ja mam... su bohac, su!! :)
 
Granko
2010-09-28 17:24:40+02
príspevok od: quintes
ja mam... su bohac, su!! :)
drvivá väčšina nemá...lebo je to jednoduchšie...bohužiaľ...
 
bear
- moderator
2010-09-28 17:52:35+02
príspevok od: balazovic.lubos
nepoužívaš DPP od Canonu ? na rýchlu a základnú úpravu CANON RAW fotiek je vcelku slušný, aspoň myslím ( stiahol som teraz 3.8. verziu a oproti 3.4.1.1. vylepšili NR ).
Nie. Nemam windows a uz aj Apple som preinstaloval na Linux (Linux mi vyhovuje viac). Na spracovanie RAW pouzivam BibblePro. Kupil som ho Pro verziu s free upgradom na verziu 5, ked bude za 130$ este v casoch, ked na Linux nic ine pre hromadne spracovanie RAW nebolo a uz 3 roky mam updaty zadarmo. Na verziu 5 sa cakalo dlho, ale dockal som a myslim, ze to bola dobra investicia.
 
quintes
2010-09-28 18:27:42+02
príspevok od: Granko
drvivá väčšina nemá...lebo je to jednoduchšie...bohužiaľ...
keby som bol bohatý tak mám 70-200 nemyslíš? Mám pocit že teba ten photoshop nejak veľmi štve :-)
 
Granko
2010-09-28 18:33:23+02
príspevok od: quintes
keby som bol bohatý tak mám 70-200 nemyslíš? Mám pocit že teba ten photoshop nejak veľmi štve :-)
ale figu borovú...len sa irituje to, že každý chce mať mercedes a myslí si, že keď na to nemá, dáva mu to právo ukradnúť si ho...ale to je o inom...
 
marosd
2019-08-01 10:41:02+02
Pekný deň prajem,
chcem poprosiť o radu. Mám oficiálne zakúpené programy od fy SKYLUM (Luminar3, Aurora HDR 2019 a Luminar Flex - plugin pre Photoshop).
Neviem z akého dôvodu nepracujú keď ich chcem spustiť dvojklikom z ikony z príkazového riadku .exe a ani keď ich spúšťam ako administrator. Skúšal som odinštalovanie, opätovnú inštaláciu, zmazanie katalogu, vypnutie antiviru, skratka nie je možné s nimi pracovať. Posielal som otázky priamo na fy Skylum, zatiaľ bez odozvy. Je problém vo windows? Mám Windows 10 s najnovšou aktualizaciou.
 
jozef84
2019-08-01 11:56:42+02
príspevok od: garyfisher
zacal som fotit a mohol by som sa zacat venovat aj uprave fotografii. chcem sa zamerat na krajinky a wild. staci mi v tomto pripade photoshop alebo investovat rovno do lightroomu. zvlada ja photoshop retuse tvare pri portretoch keby som nejake nafotil
Napíš aj aký máš foťák a verziu Photoshopu, či ti bude podpora fungovať aj zásuvnom module Adobe RAW. Ak máš už novší foťák, tak tam je možných riešení(niekedy ťažkopádnejších, niekedy drahších) viac. Tutorály nájdeš aj tu ne e-photo po zaplatení, alebo ich máš plno na Youtube.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()