Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Tamron 17-50 VC Error 01

Sused
Sused 2010-10-05 21:45:01+02
Dňa 22.06.2010 bol zakúpený objektív Tamron AF SP 17-50mm F/2.8 XR Di-II VC LD na Canon tu na ephote. Asi po 2 mesiacoch intenzívneho používania mi začalo vyhadzovať chybu Error 01. Stáva sa to asi raz maximalne 2x počas jedného fotenia. Je to dosť na nervy, moja otázka je či reklamovať čim skor daný objektív alebo je to normálka ? S ostrenim, ani zo stabilizatorom nie je ziadny problém. Uvítam všetky možné riešenia a príspevky. Ďakujem Vám všetkýhm :) príjemny zvyšok večera :)
 
inkubbus
2010-10-07 00:13:22+02
viem ze aj werdza sa na toto dost casto stazuje s tymto sklom (C450D). ja som jej na jedno fotenie pozical moj tamron 18-250 a aj s nim sa jej to stalo. ten tamron mam uz asi treti rok na 40D a este sa mi to nestalo. mozno je to nejaka chyba na nizsich (xxxD) canonoch.
 
Sused
2010-10-07 00:22:32+02
príspevok od: Art-mis
Posli doporucene zasielku-ja som poslala aj original krabicku a pripoj fakturu, alebo doklad o uhrade(pre istotu si nechaj kopiu) a v liste dopis o aku zavadu ide. Na reklamaciu maju 30 dni..tak prajem vela trpezlivosti. Ja som ju nemala:))) tak som si hned isla kupit novy objektiv:))))
ďakujem ti pekne za všetky rady, ešte mu dám mesiac, počas ktorého vyskúšam všetko možne a potom ak nie tak ide na reklamáciu jednoznačne. Na nový objektív bohužial nemam :(
 
Sused
2010-10-07 00:24:07+02
príspevok od: smatanka
ja mám tento objektív na canon 50D 4 mesiace, nafotených cca 4500 záberov /knižnica, archív, doku foto na výskumoch, exkurzie a výlety/ a musím zaklopať na drevo ... žiaden problém, ale diky za rady, ktoré sú tu keby nedajbože začal blbnúť :)
Tak to ti závidím :) prajem ti aby ti dlho dlho slúžil :)
 
Sused
2010-10-07 00:25:43+02
príspevok od: inkubbus
viem ze aj werdza sa na toto dost casto stazuje s tymto sklom (C450D). ja som jej na jedno fotenie pozical moj tamron 18-250 a aj s nim sa jej to stalo. ten tamron mam uz asi treti rok na 40D a este sa mi to nestalo. mozno je to nejaka chyba na nizsich (xxxD) canonoch.
Je to možné ! bohužiaľ nemám možnosť vyskúšať na inom Canone. a čo keby si som updatol firmware ? :)

Lenže tu nastáva otážka, ako nato ? keby sa našiel niaky presny postup som ochotný to vyskúšať :)

Ďakujem
 
Granko
2010-10-07 09:14:18+02
stiahneš firmware na kartu, je fajn, keĎ máš nabitú baterku a cez menu foťáku aktualizuješ...nič zložité...
 
kecal
2010-10-07 10:00:00+02
a vieš že ak náhodou znefunkčníš telo zásahom do firmware ( možností ako to spraviť je viac ) máš problém? Nepočítaj že sa na to vzťahuje záruka. Ten problém s objektívom je zrejme jeho konštrukčná závada. Sťažuje s príliš veľa užívateľov aby to bola náhoda .-) A prepísaním firmware asi nič nevyriešiš. Ak by to riešilo ten problém, myslím že výrobca ( minimálne objektívu ) by na túto skutočnosť už upozornil aby sa zbavil reklamácií.
Moja zásada je nešahať na to čo je dobré. Ak by mi šlo telo s 2, 3,... objektívmi OK ( iný druh, originál výrobca ) , reklamoval by som objektív ( a nedovolil si zasahovať do tela ) - predsa jeho výrobca a predajca ho predali ako kompatibilný a funkčný - minimálne tým že ho ponúkli bez upozornenia že niečo niekde nemusí ísť. A dodatočné zistenie problému ich neospravedlňuje.
 
Sused
2010-10-07 10:45:16+02
príspevok od: Granko
stiahneš firmware na kartu, je fajn, keĎ máš nabitú baterku a cez menu foťáku aktualizuješ...nič zložité...
Díííky bratmm, vidím, že je na čase aby sme pokecali spolu zas, myslím že máme sa o čom rozprávať :) :( mam toho moc vela, ale niektorý den si ta odchytim :D
 
Granko
2010-10-07 10:52:50+02
príspevok od: Sused
Díííky bratmm, vidím, že je na čase aby sme pokecali spolu zas, myslím že máme sa o čom rozprávať :) :( mam toho moc vela, ale niektorý den si ta odchytim :D
kľudne, vieš, kde ma hľadať :o)
 
Sused
2010-10-07 10:56:05+02
Jasne pochopil som úplne, pri žiadnom inom objektíve to nerobilo, nasadil som nato už 100-400 IS USMko, 24-105ku, 10-22, 50 f/1.8 a zatial všetko šlapalo ako má. Takže z toho vyplýva jedine že s týmto daným objektívom je problém. Nemám cenu ako hovoríš zasahovať do firmwaru.

Teraz je dosť búrlivý mesiac potrebujem objektív, akonáhle to prejde ide sa reklamovať tak to vidim :(
 
javelin
2010-10-07 14:13:22+02
Práve že vada doliehajúcich kontaktov bola v nejakom vlákne vylúčena...o to skôr u Nikona , nakolko ten nemá osadené kontakty direktívne proti objektívu ako Canon ale z vnútornej strany po obvode bajonetu tela.....
 
javelin
2010-10-07 14:20:06+02
No ale k téme...mal som podobný problém s Tamron 70-200....Na Nikone sa ro neprejavilo ako Error1 , ale F-- a a zmrzla spolupráca s telom....nešiel AF ani po prepnutí AF/MF....jedine hrubý reset vypínačom na tele....Zo začiatku sa to prejavovalo velmi zriedka , niekedy vôbec....Tiež som to pripisoval kontaktom a podobne....Dva krát som ho reklamoval a dva krát mi ho koumáci popslali späť že OK...Našťastie druhý krát presrali o tri dni záručnú dobu, tak som ho odmietol...Vzal som si namiesto neho Sigmu a tento problém sa viac nevyskitol....No aspom mám čisté svedomie....Nešpekuluj reklamuj...poprípade pred tým ešte otestuj na inom tele....
 
javelin
2010-10-07 14:22:28+02
NavyskYtol ja Trótl....
 
Sused
2010-11-29 22:22:43+01
Takže dnes som bol odovzdať objektív na reklamáciu, a nastáva 2 týždňové čakanie :(
 
Sused
2010-11-29 22:22:43+01
Takže dnes som bol odovzdať objektív na reklamáciu, a nastáva 2 týždňové čakanie :(
 
werdza
2010-12-18 15:20:32+01
príspevok od: Sused
Dňa 22.06.2010 bol zakúpený objektív Tamron AF SP 17-50mm F/2.8 XR Di-II VC LD na Canon tu na ephote. Asi po 2 mesiacoch intenzívneho používania mi začalo vyhadzovať chybu Error 01. Stáva sa to asi raz maximalne 2x počas jedného fotenia. Je to dosť na nervy, moja otázka je či reklamovať čim skor daný objektív alebo je to normálka ? S ostrenim, ani zo stabilizatorom nie je ziadny problém. Uvítam všetky možné riešenia a príspevky. Ďakujem Vám všetkýhm :) príjemny zvyšok večera :)
ahoj, mne robil ten objektiv presne to iste na mojom 450D canone, chyba komunikace objektivu s fotoaparatom, vypnite a zapnite fotoaparat, pocas fotenia koncertu niekedy aj 2x a vela momentov mi tym uslo. aj som sa tu pytala ludi, ci reklamovat, ci nie, ale nebola som a casom to prestalo same od seba, teraz sa to stane fakt len obcas, tusim vcera raz po par mesiacoch a to strasne casto fotim, niekedy koncert aj 3x do tyzdna, takze namahany je dost
 
Sused
2010-12-18 17:07:41+01
príspevok od: werdza
ahoj, mne robil ten objektiv presne to iste na mojom 450D canone, chyba komunikace objektivu s fotoaparatom, vypnite a zapnite fotoaparat, pocas fotenia koncertu niekedy aj 2x a vela momentov mi tym uslo. aj som sa tu pytala ludi, ci reklamovat, ci nie, ale nebola som a casom to prestalo same od seba, teraz sa to stane fakt len obcas, tusim vcera raz po par mesiacoch a to strasne casto fotim, niekedy koncert aj 3x do tyzdna, takze namahany je dost
Každopádne radím servis, reklamáciu !

Môj je už tam
 
Nico 1
2010-12-18 19:06:04+01
príspevok od: javelin
No ale k téme...mal som podobný problém s Tamron 70-200....Na Nikone sa ro neprejavilo ako Error1 , ale F-- a a zmrzla spolupráca s telom....nešiel AF ani po prepnutí AF/MF....jedine hrubý reset vypínačom na tele....Zo začiatku sa to prejavovalo velmi zriedka , niekedy vôbec....Tiež som to pripisoval kontaktom a podobne....Dva krát som ho reklamoval a dva krát mi ho koumáci popslali späť že OK...Našťastie druhý krát presrali o tri dni záručnú dobu, tak som ho odmietol...Vzal som si namiesto neho Sigmu a tento problém sa viac nevyskitol....No aspom mám čisté svedomie....Nešpekuluj reklamuj...poprípade pred tým ešte otestuj na inom tele....
No sakra tak presne toto mi robí Tamron 70-300mm ale len zriedka.Občas ním trochu pootočím a F--nabehne.Len sranda je tá že v servise to šupne na telo a keď sa závada hneď neobjaví tak Ti to pošlú ako že je OK
 
Jagged
2012-10-31 13:10:05+01
Mne zacal Tamron 17-50 VC na Canone 600D asi po pol roku pouzivania tiez vypisovat Err 01. Zistil som ze to robi iba na clonach vyssich ako 2,8. Na 2,8 ide v pohode. Poradite co s tym? Ja to vidim na servis.
 
Napster050
2012-10-31 13:36:46+01
zlomený káblik ktorý vedie ku clone. Tým pádom sa clona nedá ovládať a je stále na "plnej diere". Ak si technicky zdatný, dá sa to vymeniť aj svojpomocne, pokiaľ zoženieš nový káblik.
 
Jagged
2012-10-31 17:38:06+01
príspevok od: Napster050
zlomený káblik ktorý vedie ku clone. Tým pádom sa clona nedá ovládať a je stále na "plnej diere". Ak si technicky zdatný, dá sa to vymeniť aj svojpomocne, pokiaľ zoženieš nový káblik.
Dik. Ale kedze je este vzaruke radsej to necham na servis.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()