Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Makro blesk

adam.a
2010-11-06 10:04:55+01
Ahojte premyslam nad makrobleskom zatial som nemal moznost odskusat preto si necham poradit.Premyslam nad NIKON SB-R1C1 alebo SB-900 a dokupit RAY FLASH .Mam D700 ,105mm
 
bear
- moderator
2010-11-06 10:14:17+01
S SB-R1C1 budes urcite mobilnejsi a menej budes plasit hmyz, ale ma pomerne maly zdroj svetla, takze svetlo bude tvrdsie. Rayflash Ti bude mozno casto prekazat, aby si sa dostal dostatocne blizko k fotografovanemu objektu.
 
bear
- moderator
2010-11-06 10:18:19+01
Na 105mm je fajn volba za dobru cenu toto:
http://www.ephoto.sk/foto-technika/recenzie/metz-15-ms-1/
SB-R1C1 je vhodne ak chces pridat medzikruzky a fotit vacsie zvacsenia z mensich vzdialenosti.
 
martin milo
2013-04-04 12:51:33+02
uvažujem nad makro bleskom, mám na D5100 tamron 90mm/2.8. nikoňácky kit R1C1je už za hranou mojej terajšej cenovej únosnosti. tiež viem že macro LED náhrady blesku zvlášť na extériové foto sú na nič. pozerám však túto voľbu: http://www.makrofoto.sk/kategoria/blesky/blesky/bower-combi-i-ttl-af-blesk-pre-nikon/

je to podľa vás ok?, výkon by mal postačovať, smerné číslo je vyššie ako pri vstavanom blesku
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-04 12:57:46+02
A ten Metz si si pozrel?
 
martin milo
2013-04-04 13:02:34+02
a rozdiel podľa teba v nich?, metz je len makro blesk, bower aj externý - hoci pochybujem že má napr HS synch. v čom má metz navrch?
 
martin milo
2013-04-04 13:05:10+02
sorry, teraz čítam, že metz má možnosť natáčania (bower?), a ak dobre čítam aj reguláciu výkonu (bower?)
 
martin milo
2013-04-05 09:24:17+02
tak som si prečítal o metz viac, aj recenziu www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/blesky-a-ine/metz-15-ms-1-digital/, a teda metz

ešte nie úplne rozumiem tomuto:

1. riadiaca jednotka - čítam že ak nie je tak blesk často preexponuje a manuálne nastavovanie je piplačka. asi nepôjde potom ani odpojenie blesku a nasvecovanie trebárs ručne z iných uhlov, tak?, ešte nejaká výhoda?, akú riadiacu jednotku kúpiť?, tie foto v galérii článku sú karol sú fotené riadiacou jednotkou? - vidím len štipec na vstavanom blesku

2. na čo je dobrý filmware?, je nutný, žiadúci, ... čo spraví? ďakujem
 
MartinMM
2013-04-05 11:43:14+02
ten metz vyzera celkom zaujimavo a cena je tiez priatelna. S tou riadiacou jednotkou ma to trosku metie ale predpokladam, ze je potrebne pouzit nejaku riadiacu jednotku co zasuniem do sanok blesku, pripadne blesk s rezimom master? ak tomu rozumiem spravne. Momentalne uvazujem nad kupou ext. blesku a rozmyslal som nad Nikon SB700 len neviem ci ma moznost riadit dalsie blesky a ci radsej nezobrat SB910 a ci tych 150€ navyse za to stoj? Ktory z tych dvoch v buducnosti vyuzijem napr. s tym Metz makro?

Vdaka
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-05 12:26:05+02
príspevok od: martin milo
tak som si prečítal o metz viac, aj recenziu www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/blesky-a-ine/metz-15-ms-1-digital/, a teda metz

ešte nie úplne rozumiem tomuto:

1. riadiaca jednotka - čítam že ak nie je tak blesk často preexponuje a manuálne nastavovanie je piplačka. asi nepôjde potom ani odpojenie blesku a nasvecovanie trebárs ručne z iných uhlov, tak?, ešte nejaká výhoda?, akú riadiacu jednotku kúpiť?, tie foto v galérii článku sú karol sú fotené riadiacou jednotkou? - vidím len štipec na vstavanom blesku

2. na čo je dobrý filmware?, je nutný, žiadúci, ... čo spraví? ďakujem
Vstavany blesk u vyssich modelov Nikon (D90 a vyssie) funguje ko riadiaca jednotka. Stipec je IR filter, aby kratky meraci zablesk vstavaneho blesku nevplyval na expoziciu.
 
MartinMM
2013-04-05 13:33:12+02
príspevok od: Karol Srnec
Vstavany blesk u vyssich modelov Nikon (D90 a vyssie) funguje ko riadiaca jednotka. Stipec je IR filter, aby kratky meraci zablesk vstavaneho blesku nevplyval na expoziciu.
Ahoj,
co v pripade modelov, ktore nemaju vstavany blesk s moznostou rezimu riadiacej jednotky ako napr. moja D5100?
postaci napr. SB700 alebo treba uz SB910 (ak chcem zabit dve muchy jednou ranou a mat blesk aj s riadiacou jednotkou)?

Vdaka za radu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-05 13:40:35+02
príspevok od: MartinMM
Ahoj,
co v pripade modelov, ktore nemaju vstavany blesk s moznostou rezimu riadiacej jednotky ako napr. moja D5100?
postaci napr. SB700 alebo treba uz SB910 (ak chcem zabit dve muchy jednou ranou a mat blesk aj s riadiacou jednotkou)?

Vdaka za radu
Tiez som kedysi tuzil po makroblesku. Napokon som zistil, ze sa mi fotky nim fotene az tak nepacia a radsej pouzivam normalny blesk S-700 s difuzorom odpalovany dialkovo, vacsinou kablom SC-28.
 
martin milo
2013-04-05 13:58:00+02
príspevok od: Karol Srnec
Tiez som kedysi tuzil po makroblesku. Napokon som zistil, ze sa mi fotky nim fotene az tak nepacia a radsej pouzivam normalny blesk S-700 s difuzorom odpalovany dialkovo, vacsinou kablom SC-28.
vieš popísať ten rozdiel v čom to je že sa ti viac páčia makro zábery s SB700 ako s makrobleskom?... už som totiž dosť nahlodaný na výmenu D5100 za D7000 práve kôli riadeniu makroblesku samotným telom...
 
MartinMM
2013-04-05 13:58:46+02
príspevok od: Karol Srnec
Tiez som kedysi tuzil po makroblesku. Napokon som zistil, ze sa mi fotky nim fotene az tak nepacia a radsej pouzivam normalny blesk S-700 s difuzorom odpalovany dialkovo, vacsinou kablom SC-28.
Ja sa hlavne informujem, kedze dalsie prislusenstvo co planujem dokupit je ext. blesk (klasicky) a nerad by som kupil blesk co napr. nebude podporovat nieco (ovladanie dalsich bleskov...) co by som v buducnu vyuzil aj ked len par krat. Makroblesk pride na rad mozno o rok-dva ked ma budu stale bavit detaily .
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-04-05 14:05:54+02
príspevok od: martin milo
vieš popísať ten rozdiel v čom to je že sa ti viac páčia makro zábery s SB700 ako s makrobleskom?... už som totiž dosť nahlodaný na výmenu D5100 za D7000 práve kôli riadeniu makroblesku samotným telom...
Cele je to nasvietene dookola. Makroblesk je dobry na velke detaily a fotky skor technicke, nez umelecke. Blesk s difiuzorom si mozem umiestnit kde chcem a ked potrebujem pouzijem este jeden. Mozem si urobit protisvetlo, pouzivat filtre, bliskat cez velku odraznu dosku alebo to vsetko kombinovat.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()