Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Objektív Sigma 17-35 f/2.8-4, EX DG HSM pre canon 50D

Damush
2010-11-08 12:16:18+01
Dobrý deň, aký je objektív Sigma 17-35 2,8-4f EX DG HSM - čo sa týka ostrosti,kontrastu, chromatickej aberacie, kvaility a pod. Lebo zvažujem medzi týmto alebo Canon 28mm f/2.8. A na nete som nenašiel normal. recenzie na tento (Sigma) objektív. Všetkým ďakujem.
 
Damush
2010-11-08 12:22:17+01
A ďakujem p. Srncovi, že to mne ´menej chápavému´ tak pekne a trpezlivo na 3krát vysvetlil, možno by to šlo aj hned, s ľudmi pracujem aj ja, ano je to občas ťažké, nevadí, som rád, že i tak bol p. Srnec so mnou trpezlivý, nemusel vôbec mi nič vysvetlovať. Prajem pokojný deň.
 
Janik
2012-09-18 20:39:47+02
Zdravím.
Chcel by som sa spýtať na zmieňovaný objektív.
V provm rade by som chcel širokáč na krajinky. Mám APSC a potom klasický filmový foťáčik (starší, dlho nevyužitý). Teda chcel by som objektív použiteľný na oboch strojoch. Doteraz som fotil do šírky len seťákom (18-55) a Sigmou 50/1.4 (+ na filme 28-105, spodok je v podstate ekvivalentný s 18-55).
Momentálne uvažujem nad náhradou toho seťáku niečím lepším a núkajú sa mi dve varianty. Táto Sigma a Canon 17-40L. Ako je mi jasné, že na krajinky je tých 17mm na APSC stále tak trochu málo, ale dá sa. Ešte širšie bude časom, ak dovtedy neprejdem na FF...
Problémom je, že o tejto Sigme nič neviem, len to, že by to mohla byť adekvátna náhrada (lacnejšia, svetelnejšia, rozsahom) canoňáckemu eLku. Mne sa Sigmy páčia, mám dobrú skúsenosť s 50-kou a keďže by som si ju vedel zaobstarať za pre mňa veľmi dobrú cenu, som viacej naklonený tejto variante. Bohužiaľ, nemám si kde o objektíve nič naštudovať, nemám si ju ako vopred vyskúšať (kamarát ju objavil v jednom kamerlíku v Holandsku), nikoho s týmto objektívom nepoznám.
Takže - má niekto nejakú dobrú/zlú skúsenosť s týmto sklom?
 
lubomirzvolensky
2012-09-18 21:59:26+02
http://www.dyxum.com/lenses/Sigma-17-35-F2.8-4-EX-DG--Aspherical_lens125.html
http://www.dyxum.com/lenses/Sigma-17-35-F2.8-4-EX--Aspherical_lens210.html

plus kopec inych review na internete. Je pravda ze pevne skla sigmy su vseobecne velmi vydarene a zaroven ze zoomy od sigmy castokrat zbytocne trpia na detske choroby a/alebo nekvalitnu vystupnu kontrolu. Back focus, front focus a podobne. Nejdeme sa tu rozpisovat o "dozretych sklach" a ich prejave v priebehu par rokov, sigma nikdy nevyrabala objektivy z takeho stareho skla ako napriklad Carl Zeiss. A aj to je jeden z dovodov preco nema aj taku cenovku.

Ak ti je 17mm na krajinky malo, pouzi techniku stitching a zlep dva, styri alebo viacere obrazky dohromady. Zo 16Mpix fotaku mozes veselo dostat efektivne rozlisenie 40Mpix a ohnisko adekvatne cojaviem 8mm na sirku a to uz je parada. Na tych krajinkach sa toho zase az tak prilis vela nehybe ; ano ja viem, morska voda, vodopady, stromy vo vetre a podobne. Len ta chcem nakopnut a usetrit ti kopec penazi - nepotrebujes na zaciatok nikon 12-24mm.

O tom objektive ti ja osobne nic konkretne povedat neviem, nedrzal som ho nikdy v ruke. Mam Sony 11-16mm na A57 cize 1.5x crop a castokrat bojujem s distortionom ktore prinasa velmi siroke ohnisko v ekvivalente 16.5mm. Velakrat preferujem spravit dva snimky na 14mm (eq. 14x 1.5) a potom ich zlepit dohromady. Je to daleko menej pracne ako korigovat nedokonalosti 11mm (eq. 16.5mm plneho kinofilm formatu) a zaroven dostanem daleko vacsie vysledne rozlisenie.

Ak ho mozes kupit naozaj za vybornu cenu, tak do toho. Predat ho hocikedy predas cez internet, ak ho kupis dobre tak bez akejkolvek straty hodnoty. Pozri si napriklad ebay a za kolko tam skoncili aukcie na tento objektiv ; ja som narychlo kukol nemecky a tam to vyzera tak ze bezna cena je okolo 110 az 150eur pricom velmi casto sa vyskytuju kusy pod sto eur (naratal som ich sest pod stovku za posledny mesiac). Nad stovku bolo priblizne tucet, nad dvesto ani jeden.

V uvedenych suvislostiach by som ja naozaj dobru cenu videl na maximalne 90eur. Viac uz nie je dobra cena, je to cena bezna a obycajna.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()