Potrebujem poradit ohladom skla na portret.
Mojou prioritou je fotenie portretov v exterieri. Fotil som s pevnou 85tkou 1.8 a bol som spokojny, lenze chcel by som fotit aj macro. chcem sa spytat, ze ci zriesit zvlast 85mm 1.8 a 100mm, alebo kupit tu 100vku L IS? Aka bude ta 100vka L v porovnani s 85mm 1.8? Dik
ak je to na FF tak 100vka je super pohodlná aj na portrety, ak je to na APSC bral by som kvoli HO, clone a ohnisku tu 85tku, predsa len 100vka je už celkom dosť a bude ti treba odstup. 85tka je proste portretny špeciál.
Ja ako som kupil 85tku tak tu 100vku som už len málokedy vytiahol na niečo iné ako na produkty, predsa len F1,8-F2,2 je niečo iné ako F2,8.
ano, je to na APSC a uz pri 85mm som musel dost utekat daleko ked som chcel toho viac. Ak sa nemylim tak zvacsovanim ohniskovej vzdialenosti hlbka ostrosti klesa, takze v dof by nemal byt az taky rozdiel napr pri 2,2 na 85mm a 2,8 na 100mm. Ja len vaham nad 2sklami s dost blizkou ohnisk. vzdialenostou
ano, je to na APSC a uz pri 85mm som musel dost utekat daleko ked som chcel toho viac. Ak sa nemylim tak zvacsovanim ohniskovej vzdialenosti hlbka ostrosti klesa, takze v dof by nemal byt az taky rozdiel napr pri 2,2 na 85mm a 2,8 na 100mm. Ja len vaham nad 2sklami s dost blizkou ohnisk. vzdialenostou
ked chceš to makro kup si 100vku L a k tomu špeci na pol a cele postavy 50F1,4 Sigmu a máš aj dlhšie aj kratšie tele...
na tu sigmu až tak nie ako na peniaze na ňu :) do novej sezony sa bude hodiť, spolu s 50 F1,4 majú kraaásny bokeh čo je pri tom čo fotím 50% úspechu, v megafoto .sk ich majú, stačí tam len zájsť a kúpiť (je to hned vedľa mojej roboty)...
na tu sigmu až tak nie ako na peniaze na ňu :) do novej sezony sa bude hodiť, spolu s 50 F1,4 majú kraaásny bokeh čo je pri tom čo fotím 50% úspechu, v megafoto .sk ich majú, stačí tam len zájsť a kúpiť (je to hned vedľa mojej roboty)...
nemusíš hovoriť, mám to zmapované :)))) ja čakám aspoň na jednu väčšiu recenziu, čo sa týka sigmy, napr. photozone. zatiaľ sample shoty hovoria o tom že reže jak britva, ale počkám si. ked to bude na úrovni tak pre mňa ďalší dôvod na predaj 70-200 :)
nemusíš hovoriť, mám to zmapované :)))) ja čakám aspoň na jednu väčšiu recenziu, čo sa týka sigmy, napr. photozone. zatiaľ sample shoty hovoria o tom že reže jak britva, ale počkám si. ked to bude na úrovni tak pre mňa ďalší dôvod na predaj 70-200 :)
ono mega ostré to na F1,4-F1,6 nikdy nebude ale aspon nech je to použiteľné/doostriteľné:) no ja idem najskor kupiť tu Sigmu 50tku F1,4 - som fakt zvedavý, potrebujem niečo s čím možno fotiť aj na F1,6-F2 (Tu v canone nie je čo pokaziť výberom tej sigmy, vysvetlím: L ko je drahé a staré, EF 501,4 USM je rozsypacia a EF 50F1,8 si ostrí kam chce, raz dopredu, raz správne, raz dozadu..)
Ja zase svoju 70-200L nepredám lebo na report, a všade kde treba zoomovať je to parada a aj tam kde mi treba presný AF, možno ju časom vymením za 70-200 F2,8 IS L II, tu staršiu s IS nechcem ani vidieť. Ty máš akú verziu ked sa ti nepáči?
uvidíme. rozhodnem sa podľa recenzii, lebo hovorím sample fotky sa mi páčia. pre mňa uspokojúce.
a ohľadom 50ky náhodou neriešil si carl zeiss? :) ja by som to vyskúšal, ale na to už fakt nemám :) bojím sa tej sigmy :) si to kúp potom budeš referovať :)
možno moja 70-200 je chorá vieš :) teraz je na diagnostike. uvidíme či sa zistí niečo. nepáčil sa mi jej výkon. zvažujem predaj toho aj tokiny 11-16 a kúpil by som 35L, 85 1.4, a ezy so všetkým
uvidíme. rozhodnem sa podľa recenzii, lebo hovorím sample fotky sa mi páčia. pre mňa uspokojúce.
a ohľadom 50ky náhodou neriešil si carl zeiss? :) ja by som to vyskúšal, ale na to už fakt nemám :) bojím sa tej sigmy :) si to kúp potom budeš referovať :)
možno moja 70-200 je chorá vieš :) teraz je na diagnostike. uvidíme či sa zistí niečo. nepáčil sa mi jej výkon. zvažujem predaj toho aj tokiny 11-16 a kúpil by som 35L, 85 1.4, a ezy so všetkým
no moja je ostrá ako fras, nad F4 je ostrejšia kao tá pevná 85tka až do ohov.
no moja je ostrá ako fras, nad F4 je ostrejšia kao tá pevná 85tka až do ohov.
uvidí sa. ked sa potvrdí nejaká chyba a opraví sa, tak si svoju politiku možno prehodnotím, ale aj tak rád by som to menil na niečo pevné. nejak ten rozsah 150-200mm mi prestal chýbať.
Objektiv na portret 85mm vs. 100mm L IS
Ja ako som kupil 85tku tak tu 100vku som už len málokedy vytiahol na niečo iné ako na produkty, predsa len F1,8-F2,2 je niečo iné ako F2,8.
Ja zase svoju 70-200L nepredám lebo na report, a všade kde treba zoomovať je to parada a aj tam kde mi treba presný AF, možno ju časom vymením za 70-200 F2,8 IS L II, tu staršiu s IS nechcem ani vidieť. Ty máš akú verziu ked sa ti nepáči?
a ohľadom 50ky náhodou neriešil si carl zeiss? :) ja by som to vyskúšal, ale na to už fakt nemám :) bojím sa tej sigmy :) si to kúp potom budeš referovať :)
možno moja 70-200 je chorá vieš :) teraz je na diagnostike. uvidíme či sa zistí niečo. nepáčil sa mi jej výkon. zvažujem predaj toho aj tokiny 11-16 a kúpil by som 35L, 85 1.4, a ezy so všetkým
a ohľadom 50ky náhodou neriešil si carl zeiss? :) ja by som to vyskúšal, ale na to už fakt nemám :) bojím sa tej sigmy :) si to kúp potom budeš referovať :)
možno moja 70-200 je chorá vieš :) teraz je na diagnostike. uvidíme či sa zistí niečo. nepáčil sa mi jej výkon. zvažujem predaj toho aj tokiny 11-16 a kúpil by som 35L, 85 1.4, a ezy so všetkým
zaregistrujte sa a presvedčte o mnohých z výhod byť členom
- moj profil
- albumy
- pošta
- pridávanie fotografií
- komentáre
- záložky
- notifikácie
- diskusie
- hodnotenie
Zaregistrujte sa