Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Titánový statív Triopo C-158

ordek
ordek 2010-11-25 19:19:34+01
Mate niekto skusenosti s tymto stativom ? samotnty stativ vyzera velmi kvalitne a cena je az prilis nizka, avsak nemal som moznost si ho ohmatat, preto sa obraciam na vas ;-). Co si o tom myslite ? http://www.photonet.sk/shop/triopo-c-158-stativ-titanovy/p_46005.html http://www2.daganet.cz/stativy-monopody-3d-hlavy/stativy/stativ-triopo-c-158
 
filipTT
2011-04-14 19:13:54+02
príspevok od: Kaiman81
Toto má od titánu asi tak ďaleko ako zem od Pluta...
Ja viem, bavíme sa už o magnésiových a karbónových. Chcel som len od WildSammy-ho vedieť jeho názor na hlavu B-2 na základe jeho praktických skúseností (a nechcel som zakladať novú tému).
 
WildSammy
2011-04-14 21:20:28+02
príspevok od: filipTT
Zatiaľ Nikon D90 + Nikkor 16-85 + SB600 = cca 1,4kg.
Neskôr aj D90 + N105micro + SB600 = cca 1,8kg.
tak to bude stacit, ale pozri sa aj po tej kombinacii co som spominal.. bud GT-128 alebo GT-228 a k tomu teda tu B-2 hlavu ak by GT-128 a B-2 vychadzalo zhruba v podobnych sumach asi by som bral skor to
 
filipTT
2011-04-15 00:18:42+02
WildSammy: Ďakujem.
 
WildSammy
2011-04-15 01:28:34+02
príspevok od: filipTT
WildSammy: Ďakujem.
poslal som ti spravu do posty je dobra aj ta kombinacia, ktoru si si vybral ty mt-228 a b-2
 
hitman247
2012-11-30 10:25:54+01
Ahojte. Prave vcera mi dosiel stativ Triopo C-258 s gulovou hlavou KJ 2. Hlava je fakt dobra, aj uchytka, zabezpecenie, odporucam. Stativ za tu cenu (59 € s hlavou) je ozaj dobry. Samozrejme nie je to nic extra, ale da sa pouzivat bez problemov a ma dobru funcknost. Stredova tyc sa da otocit co je velmi uzitocne pri makro fotografii. Napriek tomu, ze sice v malej miere ale obsahuje titan nohy su dost pohyblive, ale do tych 5 kil zataze v pohode. Takze by som povedal, ze som urobil dobry biznis a som spokojny. Tie parametre treba brat s rezervou, ale uz len hlava stoji minimalne 20-30€ takze tak

Odporucam pre tych, ktori nemaju obrovske objektivy a davaju pozor na svoju vybavu. Takto Triopo C-258 urcite vydrzi par rokov.
 
phototomas
2012-11-30 12:06:30+01
mini max trencin a ba.tam ma cely sortiment,dobre ceny a da sa s nimi pri vacsom nakupe aj dohdnut....
 
phototomas
2012-11-30 12:24:56+01
http://www.mini-max.sk/category/default/145
 
szabo.martin
2012-11-30 14:15:15+01
ja som v mini-maxe kupoval Triopo MT-3230 s gulovou hlavou a som maximalne spokojny... mne bohate postacuje. mozem len odporucit
 
Napster050
2012-11-30 14:39:21+01
príspevok od: hitman247
Ahojte. Prave vcera mi dosiel stativ Triopo C-258 s gulovou hlavou KJ 2. Hlava je fakt dobra, aj uchytka, zabezpecenie, odporucam. Stativ za tu cenu (59 € s hlavou) je ozaj dobry. Samozrejme nie je to nic extra, ale da sa pouzivat bez problemov a ma dobru funcknost. Stredova tyc sa da otocit co je velmi uzitocne pri makro fotografii. Napriek tomu, ze sice v malej miere ale obsahuje titan nohy su dost pohyblive, ale do tych 5 kil zataze v pohode. Takze by som povedal, ze som urobil dobry biznis a som spokojny. Tie parametre treba brat s rezervou, ale uz len hlava stoji minimalne 20-30€ takze tak

Odporucam pre tych, ktori nemaju obrovske objektivy a davaju pozor na svoju vybavu. Takto Triopo C-258 urcite vydrzi par rokov.
ja mám na tú hlavu trošku iný názor... tá doštička tam moc pevne teda nedrží... radšej investovať do nejakej B-2 alebo podobnej...
 
total empty
2012-11-30 14:47:26+01
To titan nevidelo ani náhodou, je to blbosť. Jeden malý titanový čap do zuba ťa víjde okolo 100 eury a pritom to nieje ani len polovica ceny,ostatné euri prepláca poisťovňa, takže logicky by ťa vyšlo nové audi lacnejšie ako titanový statív.
Nedaj sa oblbnúť telešopingovými firmamy.
 
martin
2012-11-30 15:14:59+01
príspevok od: total empty
To titan nevidelo ani náhodou, je to blbosť. Jeden malý titanový čap do zuba ťa víjde okolo 100 eury a pritom to nieje ani len polovica ceny,ostatné euri prepláca poisťovňa, takže logicky by ťa vyšlo nové audi lacnejšie ako titanový statív.
Nedaj sa oblbnúť telešopingovými firmamy.
photonet nie je teleshoping, nakupujem tam niekolko rokov. Zhodou okolnosti mam aj predmetny stativ a uprimne mi je jedno z coho je. Je lacny, je maly a vahovo za tie prachy v pohode. Je ale pravda, ze osobne neocakavam od stativu viac.
 
ordek
2012-11-30 15:19:07+01
Pozeram, ze uz to budu takmer dva roky co uzivam tento stativ... nedam nan dopustit a je uplne nepodstatne z coho je vyrobeny.. za rovnaku cenu u inej znacky co ma meno si kupis akurat tak vrzgaujuci hlinikovy srot so spojenymi nozickami a bez odnimatelnej hlavy.
 
PeCh
2012-11-30 16:34:57+01
príspevok od: total empty
To titan nevidelo ani náhodou, je to blbosť. Jeden malý titanový čap do zuba ťa víjde okolo 100 eury a pritom to nieje ani len polovica ceny,ostatné euri prepláca poisťovňa, takže logicky by ťa vyšlo nové audi lacnejšie ako titanový statív.
Nedaj sa oblbnúť telešopingovými firmamy.
Čap do zuba toľko môže stáť. Predsa na zdraví sa dá dobre zarábať a dá sa dobre argumentovať, že to muselo byť klinicky testované a neviem ako ošetrované, aby to mohlo ísť do tela. Takže keď pogoogliš zistíš, že cena titánu sa v čase hýbe od 6 do 20 USD za kg.
 
atariak
2012-11-30 16:52:46+01
príspevok od: ordek
Mate niekto skusenosti s tymto stativom ? samotnty stativ vyzera velmi kvalitne a cena je az prilis nizka, avsak nemal som moznost si ho ohmatat, preto sa obraciam na vas ;-). Co si o tom myslite ? http://www.photonet.sk/shop/triopo-c-158-stativ-titanovy/p_46005.html http://www2.daganet.cz/stativy-monopody-3d-hlavy/stativy/stativ-triopo-c-158
zda sa mi to ako blbost, za tie prachy. samotna titanova skrutka stoji pomaly tolko.... ale good luck, ak si sa rozhodol..
 
Northwestern
2012-11-30 17:18:10+01
ono ten titan tam je iba ako primes do zliatiny, kludne to moze byt par % a ma to nejaky vplyv na vlastnosti + sa to dobre hodi marketingu

btw ja som si na vianoce kupil mt-3128 a nb-1s, minimalne hlava sa mi zdala lepsia ako pri titanovom
 
total empty
2012-11-30 17:26:18+01
príspevok od: PeCh
Čap do zuba toľko môže stáť. Predsa na zdraví sa dá dobre zarábať a dá sa dobre argumentovať, že to muselo byť klinicky testované a neviem ako ošetrované, aby to mohlo ísť do tela. Takže keď pogoogliš zistíš, že cena titánu sa v čase hýbe od 6 do 20 USD za kg.
No neviem, daj link naj pozreme na ceny,ale tých titanov je viac druhov-asi záleži na čistote, že vraj je to siedmy najrozšírenejší prvok na zemi ale jeho izolácia je dosť náročná.
A potom v tých telešopingových reklamách na hrnce tiež uvádzajú že sú to titanové hrnce ale po testoch zistili,že titan ani nevideli, takže treba opatrne pri nákupe zaručene squlých titanových výrobkoch.
 
scoty
2012-11-30 18:07:09+01
ja by som kov na stativ nebral... krivka sirenia otrasov ma dlhsiu a vacsiu frekvenciu ako carbon... ked uz tak si priplat a kup poriadny stativ...(este otazka na co to chces, ak na kompakt, tak to je jedno ) ja mam GT 3228 X8.C s 3B hlavou... a som maximalne spokojny!! toto ti uz nieco aj nejaku vahu udrzi... odskusane... inac s Triopo max spokojnost..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()