Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Olympus E-420

RadoT
2008-07-01 18:12:40+02
Prosim vas mohol by som nejake nazory na tuto DSLR? Sefko si to pravdepodobne ide kupovat a poprosil ma o radu... Nemal som to este v ruke takze privitam kazdy nazor... Presvedcila ho velkost tela... (zevraj)... Vopred vdaka...
 
2009-06-20 21:46:06+02
Ja sa zaroven prizivim na tejto teme ;) Mam zaujem o tento fotak, konkretne ho chcem kupit z tadeto, lebo som v UK
http://www.pcworld.co.uk/martprd/store/pcw_page.jsp?BV_SessionID=@@@@1725285879.1245524053@@@@&BV_EngineID=cceladehihjgfedcflgceggdhhmdgmi.0&page=Product&fm=null&sm=null&tm=null&sku=854079&category_oid=-30405

a zaujimalo by ma, ze co by ste mi poradili ohladom vyhod a hlavne nevyhod. Cital som viacej recenzii a napr. nema ´Optický stabilizátor´. Znamena to, ze ked co i len trochu hybnem rukou tak fotka bude rozmazana ? Totizto chcem fotit hlavne vonku, prirodu, aj ludi a vselico mozne bez pouzitia stativu.
A hlavne ma zaujima, ci sa tam nebudu nachadzat tzv. zrnka sumu ? Sice je napisane, ze redukce sumu ANO, ale z toho vela neviem.
Som zaciatocnik, za tu cenu sa mi to zda skvele. Len chcem vediet nazor profika.
 
spacebar
2009-06-20 22:05:57+02
olympus by som nekupoval ja osobne. este sa zdaleka nedostal tam kde canon,nikon,pentax .. a ked si kuknes tak vsetci sa teraz olympusov zbavuju.povedz mu ze nech radsej ide do canon/nikon
 
gloryman
2009-06-20 22:19:13+02
príspevok od:
Ja sa zaroven prizivim na tejto teme ;) Mam zaujem o tento fotak, konkretne ho chcem kupit z tadeto, lebo som v UK
http://www.pcworld.co.uk/martprd/store/pcw_page.jsp?BV_SessionID=@@@@1725285879.1245524053@@@@&BV_EngineID=cceladehihjgfedcflgceggdhhmdgmi.0&page=Product&fm=null&sm=null&tm=null&sku=854079&category_oid=-30405

a zaujimalo by ma, ze co by ste mi poradili ohladom vyhod a hlavne nevyhod. Cital som viacej recenzii a napr. nema ´Optický stabilizátor´. Znamena to, ze ked co i len trochu hybnem rukou tak fotka bude rozmazana ? Totizto chcem fotit hlavne vonku, prirodu, aj ludi a vselico mozne bez pouzitia stativu.
A hlavne ma zaujima, ci sa tam nebudu nachadzat tzv. zrnka sumu ? Sice je napisane, ze redukce sumu ANO, ale z toho vela neviem.
Som zaciatocnik, za tu cenu sa mi to zda skvele. Len chcem vediet nazor profika.
nazor profika odomna nečakaj.....ale pozri je tu recenzia na EPHOTO tak si ju pozri.....takisto si pozri vo FOTOGALERII sekciu ,,Filter fotografii,, to ti tiez poomoze....no a teraz nazor....je to podla mna velmi maly fotak co je pre stabilitu VELMI VELMI zle.....stabilizacia znamena ze ked ju fotak ma je schopny lepsie zvladat zle svetlo cize nieje az tak haklivy na trasenie ruk a podobne...to ale v normalnom dennom svetle bez stativu absolutne nepotrebujes....stabilizacia sa pouziva pri časoch 1/30 sec. a menej myslim....aj tak to ale nikdy nieje dokonale.....no a ten šum:šum vznika na foto tak ze zvysis citlivost ISO....to znamena ze tvoj fotak bude schopny fotit v slabom svetle rovnako rychlo ako cez den.....to sa ale prave odrazi na tom šume....ak vravis ze nema redukciu šumu neber to tak tragicky....su nato programy v PC....ale okrem toho tie fotaky do 20.000 tu redukciu maju tiez takmer nulovu....takze to ani nevadi....a citujem ,,ZA TU CENU SA MI TO ZDA SKVELE,,....no myslim ze za VELMI VELMI podobnu cenu kupiš aj nejaky CANON 400D alebo NIKON D40 co su myslim kvalitnejsie fotaky...ale o vsetko len tak teoreticky..na naučenie ti to stači aj tak viac ako bohate.....videl som s toho fotaku vyzmykane maximum a nic tym fotkam nechybalo.....je to dobry fotak ale za tu cenu mozno najdes aj teda nejaky CANON/NIKON co su lepsie znacky na trhu fotakou......a takisto ku NIKON/CANON mas obrovske bazarove prislusenstvo co je mimoriadna vyhoda pokial nebudes veci kupovat nove.....tolko moj nazor....PS:NA ZAČIATOK TI POSLUŽI TYM SPRAVNYM SMEROM !!!
 
javelin
2009-06-20 22:24:28+02
Ja by som kontaktoval kozmonauta Milana Bališa (Nick:Olympus 520), alebo tak nejako....dá fundovanú radu ...:))))...
 
viking81
2009-06-20 23:21:59+02
trosku upravim glorymanovu odpoved....stabilizator je pre vsetky casy...nie len pre 1/30..ide o to ze z ruky udrzis maximalne cas prevratenej hodnoty ohniske po prepocte na kinofilm....to znamane....ak nan das objektiv 14-40...tak ked zazoomujes na tu 40 (v prepocte 80mm kinofilm) tak najdlhsi cas ktory by si mal bezpecne udrzat je 1/80....szabilizarot ti pomoze ze udrzis aj dlhsi cas tak o 2 mozno 3 kroky EV...to snad vies co je :) co sa toho sumu tyka...ako pisal...odsumis aj v pc...ale ide o to ze olympus pouziva mensie snmace ako je aps-c u canonu ci nikonu....a to znamena ....mensi snimac..nizsi dynamicky rozsha a hlavne vacsi sum...nehovoriac o tom ze je to ccd snimac a nie cmos..takze na iso 200 sumi olympus viac ako canon na iso 200...a nech ho nezlaka velkost tela....ta 420 sa neda poriadne drzat v ruke....nema to grip....len taky trapny vystupok....UZ sa lepsie drzia ako 420....anehovoriac o nesikovne umiestnenych putkach na popruh...zorvna tam kde by sa to aj mohlo drzat...takze zavadza...radsej nech ide do canonu..nikonu pentaxe....ale ked moc po nom tuzi...nech si kupi...na naucenie staci a zisti co mu na tom vadi :) a este jeden detial....olmypus 420 je 4:3...c,n,p su 3:2 :)
 
jake
2009-06-21 00:01:20+02
Olympus je cenovo pristupna zrkadlovka a da sa kupit aj vyhodne s objektivmy - tie ma praveze super, s telami to je uz horsie ale ako kompromis kvalita/cena to nie je zle. Verim, ze raz prekvapi aj olympus s novym teloma cipom, ktory zvlada aspon 3200 ISO bez rusiveho sumu. Na to, ze ma crop faktor 2x, tak sa daju kupit perfektne kompaktne skla excelentnej kvality, ale su dost drahe - inac nemam nic proti Olympusu, robi tiez dobre veci ale osobne sa drzim Nikonu.
 
2009-06-21 00:46:01+02
Dobre tak kaslem na ten olympus. Tak z tohto zoznamu

http://www.pcworld.co.uk/martprd/store/pcw_page.jsp?BV_SessionID=@@@@1473528601.1245537335@@@@&BV_EngineID=ccccadehigkjlfkcflgceggdhhmdgml.0&page=ProductList&category_oid=-30405&show_all=true

mi ostava asi akurat tak Nikon D60 alebo Canon EOS1000D. Potom je tam Sony A350, ale tam asi budem platit viac menej za znacku a o Pentaxe som v zivote nepocul. OK, nejdem uz riesit detaily, aj tak pocas fotenia budem prichadzat na veci a ucit sa. Teraz mam z toho spanielsku dedinu. Mam aj literaturu aj info na nete, ale tazko sa to cita, ked proste prax = 0.
Cize vas pekne prosim, napiste, ktory by ste vy vybrali z tej ponuky do 500 libier, resp. do 400 libier :o|
 
zelovoc
2009-06-21 09:08:34+02
ak ide hlavne o peniaze tak asi toho pentaxa km, kde dostanes 2 kitove objektivy. pentax je znama znacka, sam ho mam.
 
gloryman
2009-06-21 10:57:27+02
príspevok od:
Dobre tak kaslem na ten olympus. Tak z tohto zoznamu

http://www.pcworld.co.uk/martprd/store/pcw_page.jsp?BV_SessionID=@@@@1473528601.1245537335@@@@&BV_EngineID=ccccadehigkjlfkcflgceggdhhmdgml.0&page=ProductList&category_oid=-30405&show_all=true

mi ostava asi akurat tak Nikon D60 alebo Canon EOS1000D. Potom je tam Sony A350, ale tam asi budem platit viac menej za znacku a o Pentaxe som v zivote nepocul. OK, nejdem uz riesit detaily, aj tak pocas fotenia budem prichadzat na veci a ucit sa. Teraz mam z toho spanielsku dedinu. Mam aj literaturu aj info na nete, ale tazko sa to cita, ked proste prax = 0.
Cize vas pekne prosim, napiste, ktory by ste vy vybrali z tej ponuky do 500 libier, resp. do 400 libier :o|
ja by som si osobne kupil ten PENTAX.....s kitovymi objektivmi nejakymi
 
gloryman
2009-06-21 10:59:06+02
príspevok od: viking81
trosku upravim glorymanovu odpoved....stabilizator je pre vsetky casy...nie len pre 1/30..ide o to ze z ruky udrzis maximalne cas prevratenej hodnoty ohniske po prepocte na kinofilm....to znamane....ak nan das objektiv 14-40...tak ked zazoomujes na tu 40 (v prepocte 80mm kinofilm) tak najdlhsi cas ktory by si mal bezpecne udrzat je 1/80....szabilizarot ti pomoze ze udrzis aj dlhsi cas tak o 2 mozno 3 kroky EV...to snad vies co je :) co sa toho sumu tyka...ako pisal...odsumis aj v pc...ale ide o to ze olympus pouziva mensie snmace ako je aps-c u canonu ci nikonu....a to znamena ....mensi snimac..nizsi dynamicky rozsha a hlavne vacsi sum...nehovoriac o tom ze je to ccd snimac a nie cmos..takze na iso 200 sumi olympus viac ako canon na iso 200...a nech ho nezlaka velkost tela....ta 420 sa neda poriadne drzat v ruke....nema to grip....len taky trapny vystupok....UZ sa lepsie drzia ako 420....anehovoriac o nesikovne umiestnenych putkach na popruh...zorvna tam kde by sa to aj mohlo drzat...takze zavadza...radsej nech ide do canonu..nikonu pentaxe....ale ked moc po nom tuzi...nech si kupi...na naucenie staci a zisti co mu na tom vadi :) a este jeden detial....olmypus 420 je 4:3...c,n,p su 3:2 :)
jj svatap ravda....ale nevedel som ci to pochopi.....ani teraz newem :)....ked pise ze je uplny zaciatocnik......jj mas pravdu ale predsa len ja osobne mam problemy cca od 1/30s tak som tak strelil....pointa ale myslim bola povedana....E-420 NIE!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()