Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Sony A200 alebo A300?

Bpali
2008-07-23 15:59:24+02
ahojte,premyslam o kupe zrkadlovky. Citam,ze tu kazdy radi len znacky Canon, Pentax, Nikon pre zaciatocnika... Co poviete na Sony? Myslite,ze LiveView je dobra vec,alebo sa na to vykaslat? premyslam hlavne nad kupou "SONY DSLR-A300X 10.2-Megapixel Digital SLR Camera & 55-200mm Telephoto & 18-70mm Lenses", co poviete?
 
Ferdo
2008-07-23 16:13:40+02
Rozdiel medzi A200 a A300 je prakticky len v moznosti LiveView pri modeli A300 vdaka ktoremu ma dost maly hladacik. Na druhej strane je LiveView pouzitelne a hlavne rychle (vdaka principu na akom pracuje) na rozdiel od konkurencie. Prakticke vyuzite LiveView je diskutabilne..skor marketingovy tah na prilakanie uzivatelov kompaktov, mne osobne na zrkadlovke nechyba :)) Neviem si predstavovat ako by som fotografoval napr. s pevnym 105mm objektivom s predpazenymi rukami :D

Najlepsie bude ked si precitas par recenzii, dobra je tu:
http://www.fotoaparat.cz/article/10636/1
http://www.fotoaparat.cz/article/10650/1

ale aj na dpreview: http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra200/

A hlavne, chod si to pozriet nazivo a chytit do ruk niekde v predajni
 
bear
- moderator
2008-07-23 16:23:10+02
LiveView na Sony je fajn ak chces zo zrkadlovkou fotit ako s kompaktom, co ale nema vyznam (prichadzas o stabilitu a opticky hladacik). Jedine na co je to pouzitelne je fotenie ponad hlavy, ale na take fotenie je asi lepsie pouzit kompakt. Pri Canon/Nikon LiveView sice nemas taky rychly AF, ale si schopny zaostrit na chlp presne, kedze to LiveView pouziva hlavny senzor.

Vyhody Sony:
- Rychly AF bez straty obrazu na LCD
- neprehrieva sa hlavny senzor

Vyhony Canon/Nikon:
- Nedegraduje hladacik
- moznost presneho manualneho zaostrenia (pripadne Contrast detect AF)
- 100% rovnaka kompozicia ako na vyslednej fotke
 
Bpali
2008-07-23 21:16:09+02
dakujem za odpovede, recenzie som si na tie fotoaparaty precital asi uz vsetky, takze teoreticky, nijako viac, tie fotaky poznam... ok...skusim sa popozerat po nejakom inom aparate... Inac myslite,ze nakupovanie z USA nie je risk? (strata zaruky, ine mozne problemy?) nepoznate nejake firmy, ktore by sa takym niecim zapodievali(dovozom z USA)?...lebo casto tu citam, ´necham si doviest z USA´
 
Ferdo
2008-07-23 22:19:21+02
príspevok od: Bpali
dakujem za odpovede, recenzie som si na tie fotoaparaty precital asi uz vsetky, takze teoreticky, nijako viac, tie fotaky poznam... ok...skusim sa popozerat po nejakom inom aparate... Inac myslite,ze nakupovanie z USA nie je risk? (strata zaruky, ine mozne problemy?) nepoznate nejake firmy, ktore by sa takym niecim zapodievali(dovozom z USA)?...lebo casto tu citam, ´necham si doviest z USA´
Nikto nepovedal ze A300 je zly fotoaparat.. podla mna je to fotoaparat velmi podareny. Zalezi na tom, ake mas ty ambicie co sa tyka fotografovania. Ako bezny uzivatel budes spokojny, pokial zacnes pozerat po profi objektivoch budes musiet siahnut do vrecka hlbsie ako v pripade Canon/Nikon :)
 
Erick
2008-07-24 09:21:43+02
Mam A200 a jednoznacnou vyhodou je pre mna v porovnani s A300 obrovsky hladacik. Tiez si myslim, ze Live view je reklamny tah marketingovych oddeleni. Na megapixely sa uz nikto nehra, kvalita optiky je pre laikov spanielska dedina, tak museli nieco vymysliet. Ak budes fotit normalne veci, pouzijes ho v jednom pripade zo sto. Cena je relativna: ak chces profi objektivy, predaj oblicku a nakup si L-ka od Canonu. Ak chces strednu triedu, Sigma/Tamron na Sony stoji rovnako ako na Canon/Nikon. A setove objektivy nie su asi ani pri jednej znacke urcene na vaznejsiu pracu.
 
Bpali
2008-07-24 12:46:29+02
príspevok od: Ferdo
Nikto nepovedal ze A300 je zly fotoaparat.. podla mna je to fotoaparat velmi podareny. Zalezi na tom, ake mas ty ambicie co sa tyka fotografovania. Ako bezny uzivatel budes spokojny, pokial zacnes pozerat po profi objektivoch budes musiet siahnut do vrecka hlbsie ako v pripade Canon/Nikon :)
to je asi prva pozitivna sprava o tom fotaku...mas tento fotak?ake ma chyby,okrem drahych objektivov?ako vyuzivas liveview?mne sa osobne paci ten fotak...
 
Ferdo
2008-07-24 13:14:42+02
príspevok od: Bpali
to je asi prva pozitivna sprava o tom fotaku...mas tento fotak?ake ma chyby,okrem drahych objektivov?ako vyuzivas liveview?mne sa osobne paci ten fotak...
Mam jeho starsieho a vacsieho brata, A700. Liveview nema. A300 ma uz mesiac kolega a je s nim spokojny. Ked som ho drzal v rukach a skusal ho, chyby som nenasiel ziadne, teda okrem maleho hladacika (koli konstrukcii liveview). Ovladanie velmi podobne ako na A700, trosku menej tlacidiel (treba viac vchadzat do menu).. ale inac fajn. Nebudem ta nan nasilu nahovarat len preto ze aj ja mam DSLR Sony.. ked sa ti paci viac ako Nikon, Canon, Pentax.. kup si ho. Objektivy v sete niesu ziadna slava ale za tu cenu to nieje inak ani u konkurencii a ked budes chciet lepsie skla pravdepodobne skoncis u niecoho od Tamronu, Sigmy ako vela pouzivatelov konkurencnych znaciek..
 
dusan1973
2008-07-25 13:07:09+02
príspevok od: Bpali
dakujem za odpovede, recenzie som si na tie fotoaparaty precital asi uz vsetky, takze teoreticky, nijako viac, tie fotaky poznam... ok...skusim sa popozerat po nejakom inom aparate... Inac myslite,ze nakupovanie z USA nie je risk? (strata zaruky, ine mozne problemy?) nepoznate nejake firmy, ktore by sa takym niecim zapodievali(dovozom z USA)?...lebo casto tu citam, ´necham si doviest z USA´
Nakupovanie z USA je riskom len kvôli záruke, lebo cena zariadenia sa Ti predraží o prípadnú cenu opravy ak sa pokazí. Ja osobne som si nechal doniesť z USA telo aj objektívy. Keď porovnám čo ma to stálo tam a čo by som za to zaplatil tu tak určite sa oplatí ísť do toho z rizikom že si prípadnú opravu budem musieť zaplatiť.
 
Bpali
2008-07-25 22:56:06+02
príspevok od: dusan1973
Nakupovanie z USA je riskom len kvôli záruke, lebo cena zariadenia sa Ti predraží o prípadnú cenu opravy ak sa pokazí. Ja osobne som si nechal doniesť z USA telo aj objektívy. Keď porovnám čo ma to stálo tam a čo by som za to zaplatil tu tak určite sa oplatí ísť do toho z rizikom že si prípadnú opravu budem musieť zaplatiť.
chcem sa opytat,ze ked kupim vyrobok z USA, zaplatim len za dovoz,alebo budem musiet aj clo este k tej cene pripocitat?som pozeral A300 s objektivmi by ma vysla na 700$,co je slusna cena oproti slovenskej,za dovoz na SVK pytaju nieco okolo 100$,co je stale menej vsetko,ako tu stoji... (obchod:www.abesofmaine.com)
 
2008-07-25 23:12:41+02
Ahojte vsedci, prisla som si k vam pre radu. Chcem si kupit na canon 350 macro objektiv. Ja rozmyslam nad Tamron AF SP 90mm F/2.8 Di pre Canon Macro 1:1. Co vy na to ake mate skusenosti s macrom prosiiiiiim!!
 
2008-07-25 23:14:17+02
jeeej dala som to do zlej temy sorry
 
sajli
2008-07-25 23:20:57+02
v USA mi to pripada ako akcia dva za cenu jedneho v porovnani so Slovenskom:)...pri malych nakupoch sa to neoplati,lebo musis platit aj clo(6-7%) aj dph(19%),takze ten cenovy rozdiel bude minimalny...oplati sa to keby si kupil za vacsi obnos alebo keby si si to dal doniest nejakym znamym, ktory sa vracia spat a vyhol by sa precleniu a plateniu dani,ale kazdy asi nema taku moznost:(...dufam, ze som napisal dobre
 
Bpali
2008-07-26 12:52:58+02
príspevok od: sajli
v USA mi to pripada ako akcia dva za cenu jedneho v porovnani so Slovenskom:)...pri malych nakupoch sa to neoplati,lebo musis platit aj clo(6-7%) aj dph(19%),takze ten cenovy rozdiel bude minimalny...oplati sa to keby si kupil za vacsi obnos alebo keby si si to dal doniest nejakym znamym, ktory sa vracia spat a vyhol by sa precleniu a plateniu dani,ale kazdy asi nema taku moznost:(...dufam, ze som napisal dobre
ako dalo by sa... ale som nieco take cital,ze to musi doniest bez krabic a tak?a nebolo by to nebezpecne pre fotak a objetktivy len tak v batozine? som pocul,ze su aj take firmy alebo ludia,co sa zaoberaju dovozom z USA,je to pravda? pozna niekto takeho,taku firmu?
 
2008-07-26 13:04:03+02
Bpali:
www.zasilkovasluzba.com
ale ja to riesim tak, ze vzdy niekomu poziciam zaloznu D50 a batoh ;)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()