Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

kúpa prvej zrkadlovky -prosím o radu

marcof
2008-08-07 09:33:36+02
neviem sa rozhodnúť medzi Olympusom alebo Nikonom. Poradte alebo odporučte aj čosi iné. Nie som profesional ale som už schopný prejsť aj k vyššej triede ako sú kompakty.Ak môžte pripojiť aj čo si hlavne všímať pri kúpe. Vopred Dakujem za rady.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-08-07 10:30:12+02
Poradim ti pozriet starsie temy, kde je na to desiatky nazorov.
 
anthony
2008-09-05 09:43:52+02
Marcof,ja som v podobnej situacii.Asi dva mesiace citam rozne recenzie.Rozhodujem sa medzi Oly E-520,Canon EOS D450 a zacinam porovnavat aj NIKON. Podla fotogalerie sa mi zda ze jednoznacne dominuje canon, ja sa zatial priklanam k olympusu e-520. Karol radi pozriet starsie temy, ale aj mna by zaujimali aktualne nazory resp. info na zaujimave linky s recenziami...
 
martinalpha
2008-09-05 09:55:39+02
Páni pozrite si www.hladacik.sk sekcia recenzie. Ja som to riešil cca 1,5m dozadu a nakoniec sm šiel do obchodu, chytil do ruky , pozrel cenovky a bolo vybavené:o)
 
anthony
2008-09-05 10:04:15+02
martinalpha, ...nóo zaujimavy postup, ale vdaka za radu
 
2008-09-05 10:05:28+02
z dvojice nikon, olympus, je to jasna volba pre nikon
 
slavmiro
2008-09-05 10:11:39+02
Olympus ma 2x crop, mensi snimac a vacsi sum, nema vacsinou na tele uchopovy grip (zle sa drzi v jednej ruke ked prave nefotis).

Doporucujem skor Canon/Nikon/Pentax/Sony v abecednom poradi, aby som neurazil.. ;)
 
martinalpha
2008-09-05 10:18:51+02
Možno dobré poučenie pre začínajúcich zrkadlovkárov, alebo ako sa robí lacná kúpa:o)
Vyberal som a rozhodol som sa: Sony Alpha200 v kitte z dvomi objektívmi - 17-70a 75-300. Hovorím si fasa cena 18.999,- a na začiatok to stačí.
Po 1,5 mesiaci:
dokúpený neoprénový poruh, náhradný akumulátor, brašna (3x) , statív , baterry grip, blesk a čerešnička na torte - ďalší objektív 16-105. Suma sumárum cca 50 litrov. Takže ilúzia že kúpim lacný kitt a budem spokojný nezafungovla...
To by človek nesmel čítať internetové fóra, aby nezistil, čo je všetko dobré :o))). A to sa teráz chystám na polarizák :o)))
 
anthony
2008-09-05 10:20:39+02
mam kamarata foti s Oly viac rokov, teraz ma E-3 a stale preferuje tuto znacku, ale plati co som pisal vyssie ze registrujem v jasnu v hodnoteniach dominanciu znaciek canon a nikon....
 
2008-09-05 10:29:50+02
martinalpha:
3 rocna cesta ´zanieteneho´ amatera ;)

D70 + 18-70 + 50/1.8 + 35/2 + 70-300G + sb-600 + D80 + grip + tamron 17-50/2.8 - D70 - 18-70 + sigma 105/2.8macro + sb-800 - 70-300G + 85/1.8 - sb-600 + sb-800 + tokina 12-24/4 - D80 + D50 + D300 + grip + sigma 50/2.8macro + 35-70/2.8 + 24-70/2.8 + 70-300vr
+ dalsie ´prkotiny´ + vybavenie maleho atelieru
 
martinalpha
2008-09-05 10:39:07+02
Aj mňa to čaká :o) pst. aby na to nedošla moja polovička :o)))
 
quintes
2008-09-05 10:48:40+02
takže, jedna dôležitá rada: fórum ephoto, o technike, takéto témy sú tam ako nasraté a nie staré. Ja mám nie moc dlhú cestu, ale stála ma cca 90tis korún.a keď pozriem do brašne tak zaplačem. Moja rada: nikon alebo canon, canon má na výber viac objektívov, nikon ho zdá sa už doháňa. Kúp si len telo, canon 450d, 40d, nikon d80, a k tomu ako základný objektív napr tamron 17-50 f2.8, alebo ak je takáto ponúka v sete tak neváhaj. Foť koľko treba a až potom dokupuj čo fakt využiješ. Moja rada.
 
anthony
2008-09-05 10:48:45+02
vazeni pritomni na fore...skusme sa vratit ´k meritu veci´....diky
 
Marcel Rebro
2008-09-05 10:53:33+02
preco si ´upgrejdol´ D80 za D50?
 
2008-09-05 11:00:47+02
zalozak k D300 a lebo nie som tak majetny, aby mi dobry fotak lezal na policke (za 9 mesiacov, co mam D50 som s nim nafotil asi 500 zaberov).
 
Condor
2008-09-05 11:12:45+02
Nikon je Nikon! Oly mpus zostane stále len Olympus. Ak pozeráš galérie tak je skoro jedno či Nikon alebo Canon a skôr je podstatné aký objektív. Rozhodni sa už teraz poriadne aby si nemusel o chvíľu meniť komplet výbavu. Či Nikon alebo Canon na to nájdeš milión názorov. Je to večný kultový boj :-) Je to ako Coca Cola a Pepsi, Marlboro a West, atď. Mne osobne vyhovuje viac Nikon kvôli ergonomii, ovládaniu, a zopár maličkostiam.
 
hdavid
2008-09-05 11:36:43+02
Takže ak sa rozhodujes medzi Nikon a Olympus, zrejme ti kazdy odporuci Nikon. Podobne je to aj u mna, i ked musim povedat ze som zatial Olympus ani len nedrzal v ruke. Ja osobne mám Nikon D40.... Ak ti môzem poradit vyberaj si aparat podla toho kolko mas znamych s rovnakou znackou, pre vyskusanie prislusentva, pre ucenie a informacie o ovladani. Ja osobne som taku moznost nemal pretoze ak niekto v mojom okoli foti tak je to kompaktom, takze u mna zavazila hlavne cena, recenzie a znova cena. No nestazujem sa...fotacik poslucha....iba ovladanie mi ako samoukovi trvá prílis dlho....pokial sa s nim naucim robit pekné fotky zrejme pretecie este vela vody....
 
cambo
2008-09-05 15:37:21+02
ja som tu mal tiez temu olympus (520) alebo canon (450) a vyhral to v teme canon 10:0. nie som az tak skuseny ale olympus system 4/3 sa ani mne nezda lepsi.
kupil som na zaciatok telo canon 450d a som s nim spokojny. urcite po case pride asi volaco lepsie a o tom ti tu napisu urcite viaceri ale na zaciatok mi to staci.
 
pe3k
2008-09-05 19:49:23+02
ked kazdy radi nikon ja ti poradim olympus :D to aby som zamutil vodu.. ale nie kup canon a mas pokoj... alebo nikon je to jedno ak do buducna planujes menit telo tak rozmyslaj nad znackou.. ja som znolil canon koli profi triede objektivov L.. L-kovva rada je dostupnejsia ako profi u nikonu... tak aj preto mam canon....
 
Cohen
2008-09-12 07:56:01+02
Prečo prave tieto dve značky... skus povedat co od fotaku ocakavaš, kolko maš na to financii a potom začni vyberat značku a model ... fotenie nieje lacny konicek a vzdy bude nieco co si budes chciet potrebovat dokupiť ... tk sa na to priprav ze v tom utopiš more penazí
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()