Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Olympus E-410 + oplati sa pokracovat?

mes-siah
2008-08-17 10:49:51+02
Ahoj, tak mam teraz taku malu dilemu. Mam Olympus E-410 a z tunajsieho fora, som vycital, ze v tomto smere sa moc nepocita z olympusom, pretoze sa montuje uz to micro 4/3. Preto sa pytam, ci sa oplati pokracovat a kupovat prislusenstvo, alebo ostat stat, a preorientovat sa na nikon, cannon. Lebo toho plno. Pytam sa hlavne profikov co maju zmapovanu scenu fotoaparatov, maju bohate skusenosti a vedia odhadnut, ako to bude za 2-3roky s kompatibilitou. Lebo uz som sa raz silno popalil v oblasti grafickych kariet, no ale toto je kapanek v inej cenovej kategorii.
 
bear
- moderator
2008-08-17 11:12:18+02
Prislusenstvo ako stativ, cokin filtre, fotobatoh a know-how su systemovo nezavile a pojdu pouzit aj na inom systeme. S vymenou sa podla mna netreba ponahlat a pockal by som ako to nakoniec dopadne. Pri vymene stratis vzdy, ale kedze idu ceny stale dole, neskor stratis menej.
 
odklizec
2008-08-18 14:45:15+02
4/3 objektivy pujdou pouzit s redukci i na micro 4/3. Takze pokud chces v budoucnu prejit na micro 4/3 a nebude ti vadit trochu vetsi objektiv oproti telu, nemel bys mit problem prejit na mensi telo i s ponechanim stavajicich objektivu. Takze asi fakt nebude duvod hned zacit vse prodavat. Navic Olympus sam vyhlasuje, ze normalni 4/3 tela budou dal pokracovat. Prece jen, micro 4/3 diky absenci zrcatka, dost pravdepodobne optickeho hledacku a malinkatemu telu nebude asi vyhovovat vsem.
 
mes-siah
2008-08-18 19:05:50+02
dakujem za odpovede, ale jedna sa hlavne o tom, ked si kupim objektiv a nahodou sa pokazi telo, ci zozeniem telo za par rokov, na ktore by objektivy pasovali.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()