Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Kable na blesky Nikon

misko903
2008-08-17 17:05:04+02
Zdravim, tak som tu zase s otazkou. Pozeram si kable k bleskom Nikon. Uvazujem o blesku SB-800, ale kedze mam nikon d40x, ktory nepodporuje bezdrotove ovladanie blesku, potrebujem k nemu kabel. ak chcem pouzivat aj pomocny AF reflektor, potrebujem kabel sc-29. ten sa mi ale zda pekelne drahy, rozmyslam nad pouzitimi neoriginalneho kabla od ineho vyrobcu. vie mi niekto poradit aky mam kupit?
 
dmedia
2008-08-17 23:21:33+02
Neviem ci som ta dobre pochopil, ale ten kabel nepotrebujes kym mas blesk na masine, vtedy ti funguje kompletne, blesk komunikuje v plnom rozasah aj s D40X, a to je vacsina situacii, ktore budes potrebovat. Tento kabel uzijes iba ked by si chcel oddelit blesk od masiny, pri nejakom specialnom svieteni, napr. pri makro snimkoch, a potrebujes ho odpalovat s plnou podporou TTL, nakolko tento fotak nema wifi ovladanie blesku , ktore sb800 podporuje a drahsie tela od nikonu to maju.Skusil by som skor nejaku odrazovu plochu, pripadne dalsiu Sb800 do buducna, tie vedia medzi sebou wifi komunikovat a funguje to velmi dobre-mam odskusane.
 
2008-08-18 09:58:50+02
ziadne wifi ale wireless

a myslis ze taky kabel by sa dal spravit za par korun sak to je len 5 kablikof
 
misko903
2008-08-18 20:47:35+02
no samo ze kabel potrebujem len ked blesk davam mimo fotaka :) to viem. len chcem vediet ktory kabel potrebujem, aby som mohol pouzivat aj pomocny AF reflektor na blesku. pretoze napr. SC-28 ho nepodporuje, zatial co SC-29 ano. pytam sa ci neviete o inom, lacnejsom kabli, alternative k SC-29, cize s podporou AF reflektoru.
diky :)
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()