Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Použivanie zrkadlovky v zime

Peto15
2011-11-16 21:18:07+01
nevadi zrkadlovke nikon d 3100 studena teplota lebo ked je sneh a fotím ked pridem dnu tak ho necham hodinku nech sa zohreje na izbovu teplotu ale ked som vonka či mu to navadí ?? dakujem za všetky odpovede
 
mgeo
2011-11-16 21:24:53+01
s D90 ziadny problem. fotil som viac krat niekolko hodin pri -9. Vadit by nemalo, len prave pozor na kondenzaciu prave pri zohrievani doma. Ja nemam dovod doma fotak zapinat, vyberiem len kartu a cez citacku importujem fotky
 
bonifacko
2011-11-16 21:28:36+01
príspevok od: Peto15
nevadi zrkadlovke nikon d 3100 studena teplota lebo ked je sneh a fotím ked pridem dnu tak ho necham hodinku nech sa zohreje na izbovu teplotu ale ked som vonka či mu to navadí ?? dakujem za všetky odpovede
Normalne nie. No ak by sa vyskytli príznaky chrípky, tak coldrex a horúci čaj pomôžu.
 
lubo-125
2011-11-16 21:28:52+01
vadit nevadi iba sa baterka rychlejsie vybija ale ma to aj prospešnu funkciu pri nisej teplote sa menej prejavuje šum na fotkach ... len sa neodporuca zo zimy ho hned dat do tepleho priestoru treba ho dat aspon do igelitoveho sacku aby sa nezarosili vnutorne casti , ako je to uz zo schopnostou pouzitich materialov odolavat roztaznosti spôsomenou velkymi vykivmi teplôt uz neviem
 
seifi
2011-11-16 21:32:16+01
a v návode čo píšu ?
 
lubo-125
2011-11-16 21:38:14+01
príspevok od: seifi
a v návode čo píšu ?
prevadzkova teplota od 0-40 ? moj canon amatérskej triedy v pohode vydzal -30
 
imtman
2011-11-16 21:47:31+01
fotak vydrzi. po pouziti daj do brasne a odporucam nahradnu baterku nosit vo vrecku.
 
Misoo79
2011-11-16 21:52:01+01
Foťák to vydrží, ale daj pozor na objektív. Na každé ročné obdobie sa treba pripraviť www.ephoto.sk/forum/8/7323/aky-objektiv-na-leto/strana-1/
 
WildSammy
2011-11-16 22:22:54+01
Ked ides z tepla do zimy, treba fotak nechat chvilu aklimatizovat na zimu, kym zacnes fotit. To iste plati aj ked ides zo zimy do tepla. Ja mam vzdy v brasni nahadzany silika gel, aby na seba naviazal vlhkost. Ak mas Nikon a niekedy by si mal 24-70 objektiv, tak pri nom to plati duplom, pretoze jedno tesnenie v nom je nachylne na taketo prechody tepla a mohlo by sa odlepit. Objektiv by potom mohol prepustat svetlo cez policko pre zobrazovanie vzdialenosti zaostrenia. Kazdopadne nemusis mat velke obavy ak budes dodrziavat, ze fotak nechas trocha prisposobit na okolitu teplotu. Prisposobeny je obvykle ak z neho zmizne kondenz
 
total empty
2011-11-16 22:39:57+01
Teplo a chlad - extrémy vadia všetkému a urychľujú rozklad všetkého. Záleži len akú techniku z akých materiálov použiješ a od akej firmy. Niečo vydrží viac,niečo menej ale nič večne.
Najvätší problém sú studené zarosené skla v teple domu.to ťa odstavý na 10 minút aj viac,inak v pohode.
Samozrejme,že sa skracuje životnosť mašinky. Vyskúšaj v praxi ako ti reagujú tvoje stroje.
.Pokiaľ ich prenášaš v brašni na to určenej,tak nič brutálného sa nebude z foťakom diať.
A nezabudní na kvalitnú SDHC kartu,aby ti nezamrzla. ,a nejaké hadričky na otieranie skla,alebo jemný toaleťak, na tom aspoň niesu parfuny,oleje a iné hovadiny.
 
jaroslav.hrbal
2012-12-29 11:30:38+01
Už som to niekde písa. Stáva sa mi s obj. TAMRON SP AF 70-200mm f/2.8 SP že pod - 10°C mi primŕza clona, ktorá nereaguje po čase ostané zaseknutá. Potom doma po hodinke sa to spraví a ide ako nová. Pri ostatných obj. som to nespozoroval a fotoaparát vidrží v pohode a to je SONY A55.
Tak to len taký poznatok.
 
norulakp
2012-12-29 12:23:23+01
nuz moj osobny uplne laicky nazor je, ze to fotaku ale najma mechanickym pohyblivym castiam neprospieva. Pri takom mraze to predsa musi riadne skrehnut a kazdy pohyb napr. zavierky je pre fotak namahavejsi ako v optimalnych teplotach. Ale to si len myslim
 
DJW_
2012-12-29 13:07:42+01
No, kedze vacsina tunajsich prispevkov su kydy ľudí, čo o tom reálne nemajú páru, tak skúsim niečo čo si pamätám z čias keď som fotoaparáty predával.

Fotiť sa môže, aj dá, ale:
1, pozor na displej. LCD displej je tekutý kryštál a ten má tendencie zamrznúť. Pri teplotných rozdieloch môže (nemusí, ale riziko tu je) prasknúť. Ja osobne nosím v zime foťák pod bundou - vytiahnem, cvaknem a zas schovám. Vyzerám síce ako totálny idiot s veľkým bruchom, ale takéto konanie má samé technické benefity.

2. pri mínusových teplotách dochádza v polovodičoch pri nabehnutí prúdu k tzv. teplotnému šoku. Opäť nemusí sa nič stať, ale môže. Potrvdené vlastnou zlou skúsenosťou - odišiel mi notebook (zapnutý pri -10). Stalo sa mi to len raz v živote, ale aj tak nepoteší.

3. V zime sú stuhnuté všetky tesnenia, gumičky a podobné veci podstatne viac namáhané. Nič by nemalo odísť nárazovo, ale znižuje sa životnosť menovaných vecí.

4. Batéria - že sa v mraze znižuje kapacita je všeobecne známe. Čo sa už nevie je to, že akákoľvek chemická výmena (tzn. odber prúdu) pri mraze životnosti nepomôže a je vyslovene škodlivé nabíjať zamrznuté batérie. Je potrebná dlhšia a pomalšia aklimatizácia (takže nie na radiátore) vo vnútri pred nabíjaním (ak je batéria teplá zvonku, neznamená to že je teplá aj vo vnútri). Opäť pripomeniem výhody nosenia fotoaparátu pod bundou.

5. Pomalá a plynulá aklimatizácia je vhodná pre celý foťák všeobecne. Príklad: najprv zmrznutú mašinu nechým pár minút v chodbe v brašni, potom ho na pár minút vytiahnem, potom ho prenesiem do teplej izby a finálne rozmrazím.

Ak ma ešte niečo napadne, tak doplním.

PS: redakcia Ephoto: nebolo by zlé mať možnosť editácie príspevkov, nech sú podobné rozsiahle myšlienky na kope.
 
tonyskot
2012-12-29 14:42:01+01
kup PENTAX ten je odolny do -30
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()