Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Strata dat z sd karty

ArcturusTO
ArcturusTO 2012-10-07 18:31:22+02
Caute efotaci, kupil som si nikon d7000 a pri prvom foteni mi asi po 200 zaberoch vyhodilo na displayi chybu, stalo sa nieco s kartou a nemozem sa dostat k fotkam, rad by som sa spytal na dve veci. Robil som nieco spatne alebo sa to niekedy jednoducho stane? A druha dolezitejsia je ci existuje sposob ako sa k tym zaberom dostat. Mal som tam par naozaj podarenych a dost ma to stve. Rad by som fotky dako zachranil ale nemam s tym skusenosti tak prosim o radu. V PC mi kartu ozancuje ako nedostupne zariadenie, ked je v citacke a v tc pise unpartitioned space. DAKUJEM
 
lubomirzvolensky
2012-10-08 23:13:38+02
ale čoby, ja nie som urazený, len sme sa nepohli dopredu. Dúfam že tá tvoja karta nebude poškodená fyzicky, zrejme by ti ju ani nenačítala čítačka, proste by sa "neozvala" a nevidel by si ani písmenko s unpartitioned space. Avšak viem si predstaviť aj situáciu že sa dochniapal začiatok tej karty kde je furt prepisovaná oblasť kvôli metadatám filesystému.

Ani jeden z tých "štyroch" softov na dve strany čo si vypísal nepoznám osobne. V tvojom prípade je teraz podstatné aby sa záchranný program nesprával v zmysle "vymazal som si súbor alebo dva, chcem undelete" ale aby išiel v úplne inom režime "táto karta má totálne poškodený súborový systém, preto ju musím celú prečítať sektor za sektorom, pohľadať informácie označujúce identifikáciu a začiatok každého jedného súboru a postupovať podľa dát uvedených na konci každého sektora že kde mám pokračovať".

Mnou uvedený O&O DiskRecovery to vie takto spraviť. Absolútne nehľadí na partition tabuľku, master file table, bitmapu atď. Takisto doporučujem skúsiť aj R-Studio verzia 6.1_Build_152029 je posledná, nájdeš rovnako na torrentoch ako O&O. Obidva tieto softy sú všade.

Sakra, ako tak narýchlo pozerám tak ten Zero Assumption Recovery by toto isté mal dokázať tiež. Pozri, ak na tých fotkách nemáš nejaké domáce P0RNO alebo nejaké citlivé obrázky s babičkou môžem ti skúsiť pomôcť tak, že komplet celú kartu stiahneš nejakým image softom - proste sektor za sektorom. Tento image mi vycapíš na môj server ku ktorému ti poskytnem potrebné info a ja si to následne stiahnem a skúsime spoločne spraviť zázrak na diaľku.

Čo sa týka toho image softu tak doporučujem R-Drive Image pretože ho používam a pretože má testovaciu verziu direkt od výrobcu zadarmo, pričom táto absolútne stačí na účely zozálohovania tvojho média.

Ideme do toho, čo myslíš ? A ešte... vedel by si popísať ako sa správali tebou skúšané softy ? Predovšetkým či dokázali prečítať celú kartu alebo či vyhodili error pri čítaní ? Našli a ukázali nejaké súbory alebo ani prd ? Proste čo najviac detailov.
 
ArcturusTO
2012-10-08 23:27:46+02
príspevok od: lubomirzvolensky
ale čoby, ja nie som urazený, len sme sa nepohli dopredu. Dúfam že tá tvoja karta nebude poškodená fyzicky, zrejme by ti ju ani nenačítala čítačka, proste by sa "neozvala" a nevidel by si ani písmenko s unpartitioned space. Avšak viem si predstaviť aj situáciu že sa dochniapal začiatok tej karty kde je furt prepisovaná oblasť kvôli metadatám filesystému.

Ani jeden z tých "štyroch" softov na dve strany čo si vypísal nepoznám osobne. V tvojom prípade je teraz podstatné aby sa záchranný program nesprával v zmysle "vymazal som si súbor alebo dva, chcem undelete" ale aby išiel v úplne inom režime "táto karta má totálne poškodený súborový systém, preto ju musím celú prečítať sektor za sektorom, pohľadať informácie označujúce identifikáciu a začiatok každého jedného súboru a postupovať podľa dát uvedených na konci každého sektora že kde mám pokračovať".

Mnou uvedený O&O DiskRecovery to vie takto spraviť. Absolútne nehľadí na partition tabuľku, master file table, bitmapu atď. Takisto doporučujem skúsiť aj R-Studio verzia 6.1_Build_152029 je posledná, nájdeš rovnako na torrentoch ako O&O. Obidva tieto softy sú všade.

Sakra, ako tak narýchlo pozerám tak ten Zero Assumption Recovery by toto isté mal dokázať tiež. Pozri, ak na tých fotkách nemáš nejaké domáce P0RNO alebo nejaké citlivé obrázky s babičkou môžem ti skúsiť pomôcť tak, že komplet celú kartu stiahneš nejakým image softom - proste sektor za sektorom. Tento image mi vycapíš na môj server ku ktorému ti poskytnem potrebné info a ja si to následne stiahnem a skúsime spoločne spraviť zázrak na diaľku.

Čo sa týka toho image softu tak doporučujem R-Drive Image pretože ho používam a pretože má testovaciu verziu direkt od výrobcu zadarmo, pričom táto absolútne stačí na účely zozálohovania tvojho média.

Ideme do toho, čo myslíš ? A ešte... vedel by si popísať ako sa správali tebou skúšané softy ? Predovšetkým či dokázali prečítať celú kartu alebo či vyhodili error pri čítaní ? Našli a ukázali nejaké súbory alebo ani prd ? Proste čo najviac detailov.
no... p0rno tam nemam samozrejme som za kazdu srandu a mozme skusit aj chirurgiu na dialku, co sa tyka tych softov niektore boli hotove hned... viem ze mi teraz urcite nalozis ale skusal som aj O&O DiskRecovery a bezal skoro 28 hodin preto som nan hned zabudol ked som pisal predosli prispevok lebo bol prvy a potom isli ostatne tak som nan total zabudol... vsetky softy dokoncili "citanie" do konca a napisali 0 items found. Rad skusim ten image. Idem stiahnut R-drive hned ako mi dokonci pracu este soft od kolegu z presoleho prispevku PC inspector smart recovery ak teda mas chut mi pomoct posli mi paq do spravy ten pristup a ja ti to nahram na server...
 
keko
2012-10-08 23:30:10+02
Skus
http://www.cgsecurity.org/
program sa vola testdisk. Ak mas fungujucu citacku, precita vsetko co, na nej je. Ak by si mal problem, mozem ta recovery procesom previest aj na dialku.
 
keko
2012-10-08 23:30:41+02
na nej - myslim na karte samozrejma
 
ArcturusTO
2012-10-08 23:35:20+02
príspevok od: keko
Skus
http://www.cgsecurity.org/
program sa vola testdisk. Ak mas fungujucu citacku, precita vsetko co, na nej je. Ak by si mal problem, mozem ta recovery procesom previest aj na dialku.
necham dokoncit toho pc inspectora ale uz je na 18 % a zatial nic takze tomu moc nedavam... potom ak sa bude dat rad skuim ponuku od lubomirzvolensky a ak nic skusim aj testdisk v pripade ze by som si nebol isty napisem ti .... dakujem
 
dmedia
2012-10-08 23:40:15+02
príspevok od: ArcturusTO
necham dokoncit toho pc inspectora ale uz je na 18 % a zatial nic takze tomu moc nedavam... potom ak sa bude dat rad skuim ponuku od lubomirzvolensky a ak nic skusim aj testdisk v pripade ze by som si nebol isty napisem ti .... dakujem
POdla posledneho popisu tam bohuzial nie su tie fotky, ked nic nenachadya na zaciatku...ale skusit treba...
 
lubomirzvolensky
2012-10-09 06:28:22+02
O&O ani ziadny iny software nema co robit 28 hodin na jednej s prepacenim blbej SD karte. Tento vikend som mal cez USB2.0 teda max. okolo 20MB/s pripojeny 2.5" 320GB hdd ktory obidve fazy behu O&O trvali 17 hodin, to znamena 2x kompletne prejst cely disk pricom na nom bolo cez 300.000 suborov ktore boli samozrejme male a tam je rychlost citania uplne tragicka.

Do sukromnej posty ti posielam udaje s prihlasenim na moj server. Skus spravit image z tej karty cez R-Drive Image ako sme sa dohodli. Este predtym ta poprosim spravit dva alebo viacere tie image ak mas rozlicne citacky a porovnat ich. Pripadne ak mas dva rozlicne pocitace, na jednom to spravit cez citacku a na druhom pichnut priamo do slotu a podobne. Proste potrebujeme mat istotu ze tie data ktore precitas na dvoch uplne rozlicnych zariadeniach su binarne rovnake - precitane data si prekopiruj cez siet, cez usb kluc, externy hardisk alebo hociako a na jednom pocitaci porovnaj:

fc /b subor1 subor2

fc je v prikazovom riadku File Compare teda porovnavanie suborov, /b je binary. Chapes ide o to aby sme nerobili blbinu zbytocne.
 
leomaves
2018-08-17 19:13:00+02
Disk Digger is a useful tool
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()