Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Bezdrôtová spúšť MeiKe MK-RC6

matoosh
2013-04-16 19:45:26+02
Ahojte, chcel by som Vás poprosiť o pomoc. Dnes som skúšal pripojiť k mojej D3100 bezdrôtovú spúšť MeiKe MK-RC6, ktorá je kompatibilná. Do "zástrčky" na príslušenstvo však išla ťažko, aj keď som ju tam nakoniec dostal a bez problémov fungovala. Problém nastal pri vyberaní, kedy mi v tele zostal kovový obal konektoru. Ten som samozrejme vybral klieštikmi, ale stane sa to zakaždým. Skúsil som spúšť pripojiť aj bez tohto kovového obalu a tiež funguje. Moja otázka znie: Musí tam obal byť? Môže sa bez neho poškodiť telo? Nemôže niečo zoskratovať? Prikladám aj foto. Vopred Ďakujem za odpovede.
 
dawajsoft
2013-04-16 20:21:02+02
príspevok od: matoosh
Ahojte, chcel by som Vás poprosiť o pomoc. Dnes som skúšal pripojiť k mojej D3100 bezdrôtovú spúšť MeiKe MK-RC6, ktorá je kompatibilná. Do "zástrčky" na príslušenstvo však išla ťažko, aj keď som ju tam nakoniec dostal a bez problémov fungovala. Problém nastal pri vyberaní, kedy mi v tele zostal kovový obal konektoru. Ten som samozrejme vybral klieštikmi, ale stane sa to zakaždým. Skúsil som spúšť pripojiť aj bez tohto kovového obalu a tiež funguje. Moja otázka znie: Musí tam obal byť? Môže sa bez neho poškodiť telo? Nemôže niečo zoskratovať? Prikladám aj foto. Vopred Ďakujem za odpovede.
co na tvoju otazku napisat..ked ti to funguje aj bez "obalu"(ako to ty nazývaš) tak tam byt asi nemusi . povacsine "obal" je vlastne uzemnena cast konektoru, ktora byva vodivo spojena s opletenim(odtienenim) vodica..sluzi to na odrusenie neziaducich vlneni ci statickych nabojov a hlavny vyznam to ma v audio a video kabloch..v urcitych situaciach sa ti moze stat (ale vobec nemusi) ze spust sa moze zachovat nestandartne a spusti ti uzavierku bez ocakavania(nahodne) ale to prezijes ..ako pises ked ti to funguje - neries...fotak.respektive konektor na nom ti to pri normalnom pouzivani neposkodi, skor by som sa on bal pri pouzivani s tym "obalom", lebo tahat to kliestami z fotaka...brrr..ps: inak vies o tom ze je to na reklamaciu? lebo pri dobrom kabliku sa to co pises nemoze stat.
 
matoosh
2013-04-16 20:52:26+02
Tak v prvom rade vďaka za odpoveď, nevedel som totižto do akej miery má mať vodivú funkciu a čo sa tým pádom môže stať keď tam nebude. No a čo sa týka reklamácie tak samozrejme že máš pravdu, ale viem presne ako to chodí, pošlú mi takú istú, je to Čína... a keďže toto bola jediná bezdrôtovka čo som na D3100 našiel tak budem rád keď bude fungovať aj takto. Ešte raz vďaka.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()