Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Pamäťová karta - aká?

nevesta
2013-04-21 15:54:26+02
Prave vyberám pamäťovú kartu - a narazil som na jeden problem. Karty ponukane na serioznych foto-shopoch napriklad ePhoto ci MegaFoto su v cenach 230E az 250E napriklad za kartu SanDisk CF Extreme 64GB a v eshope heureka su aj za cenu 152E identicke karty. - http://pamatove-karty.heureka.sk/sandisk-cf-extreme-64gb/

Mate prosim skusenosti, su to "fejkove" karty ci originalne a da sa spolahnut na kvalitu? Preco je tam tak velky cenovy rozdiel?

Dakujem za Vase skusenosti.
 
neXor
2013-04-21 16:57:10+02
Bude to možno tým, že nákupná cena tej karty môže byť koľko - 130€-140€? (neviem, len tipujem). Výsledná cena záleží len od marže predajcu, ktorá je na internete v dnešnej dobe niekedy až smiešne nízka.
 
North510
2013-04-21 17:06:49+02
Napriklad, ja som bral blesk SB700 z talklive. Bol tam tiez za dobru cenu a nakolko mal obchod kopu pozitivnych ohlasov, objednal som aj ja. Blesk prisiel, vsetko ok len manual a vsetky papiere v nemcine, co mi bolo ale uplne jedno (manual mas na nete aj v sk) lebo som usetril cez 100eur a tovar zo zapadnej europy urcite nebude horsi, ako ten pre "eastern europe". Takze smelo dotoho. Z talklive by som sa nebal nakupovat, bral som odtial viacero veci, sice neslovenske manualy, ale ta cena.... a vyrobky original.
 
Neschopko
2013-04-21 17:17:09+02
príspevok od: North510
Napriklad, ja som bral blesk SB700 z talklive. Bol tam tiez za dobru cenu a nakolko mal obchod kopu pozitivnych ohlasov, objednal som aj ja. Blesk prisiel, vsetko ok len manual a vsetky papiere v nemcine, co mi bolo ale uplne jedno (manual mas na nete aj v sk) lebo som usetril cez 100eur a tovar zo zapadnej europy urcite nebude horsi, ako ten pre "eastern europe". Takze smelo dotoho. Z talklive by som sa nebal nakupovat, bral som odtial viacero veci, sice neslovenske manualy, ale ta cena.... a vyrobky original.
V Talkive sa nakupuje dobre. Mám odtiaľ okrem iného D7000 a aj sklá a všetko v pohode. Návod bol tiež v nemčine, no stačilo na reklamáciach povedať, že som nedostal slovenský návod a dali mi ho, keďže je to ich zákonná povinnosť.
 
kuchar
2013-04-21 21:14:18+02
príspevok od: nevesta
Prave vyberám pamäťovú kartu - a narazil som na jeden problem. Karty ponukane na serioznych foto-shopoch napriklad ePhoto ci MegaFoto su v cenach 230E az 250E napriklad za kartu SanDisk CF Extreme 64GB a v eshope heureka su aj za cenu 152E identicke karty. - http://pamatove-karty.heureka.sk/sandisk-cf-extreme-64gb/

Mate prosim skusenosti, su to "fejkove" karty ci originalne a da sa spolahnut na kvalitu? Preco je tam tak velky cenovy rozdiel?

Dakujem za Vase skusenosti.
Niektori obchodnici su neskutocne pazravi, ze by preto?Pravda je zrejme taka,ze ten co ju predava za 152 eciek ma na nej minimalny zisk.Mozno tak 10-15 euro.Kdezto ti dvaja by chceli mat na nej zisk 90-110 eur.Rozdiel moze byt v tom,ze ti dvaja ju maju realne na sklade,kdezto ten jeden ju na rychlo objedna.Co ale teba nemusi zaujimat.Pockas 2 dni dlhsie a usetris nemale peniaze.
 
WildSammy
2013-04-21 21:48:07+02
z Talkive tiez nakupujem, dodacie doby sice dlhsie, ale nie moc a tovar skor s Nemeckymi manualmi, co pre mna problem nie je.. ceny maju super a zatial som s nimi nemal ziaden problem
 
viking81
2013-04-21 22:27:57+02
ja len k tej karte....na kieho boha ti je 64GB pametova karta ?!
 
Kuban
2013-04-21 22:38:58+02
príspevok od: viking81
ja len k tej karte....na kieho boha ti je 64GB pametova karta ?!
jedine vysvetlenie ma napada ze chce natacat film.
 
viking81
2013-04-21 22:50:02+02
príspevok od: Kuban
jedine vysvetlenie ma napada ze chce natacat film.
jedine tak a celu svadbu napr by tocil nonstop od zaciatku do konca
 
nevesta
2013-04-22 09:57:59+02
No uplne jednoduche vysvetlenie, do 5D Mark III na fotenie do fotoeditorialov do casopisu.

http://www.nevesta.sk/casopis.aspx

http://www.casopisnevesta.sk

Obvykle nam na jeden fotoden nestacia ani 4kusy 32GB karty, takze myslim ze 64GB v tomto pripade je namieste.

Ale chapem tvoju otazku, len treba vzdy sa zamyslat v suvislostiach, co povies?
 
Martin Školiak
2013-04-22 10:38:09+02
príspevok od: nevesta
No uplne jednoduche vysvetlenie, do 5D Mark III na fotenie do fotoeditorialov do casopisu.

http://www.nevesta.sk/casopis.aspx

http://www.casopisnevesta.sk

Obvykle nam na jeden fotoden nestacia ani 4kusy 32GB karty, takze myslim ze 64GB v tomto pripade je namieste.

Ale chapem tvoju otazku, len treba vzdy sa zamyslat v suvislostiach, co povies?
Nevesta vypni si na fotoaparáte sériové snímanie, to je na šport. Neexistuje že človek ktorý má trošku citu pre moment nafotí toľko balastu.
 
nevesta
2013-04-22 10:55:42+02
príspevok od: Martin Školiak
Nevesta vypni si na fotoaparáte sériové snímanie, to je na šport. Neexistuje že človek ktorý má trošku citu pre moment nafotí toľko balastu.
Vtipny chlapec
Prosim fotil si niekedy svadobny fotoeditorial, ked vies co to v sebe obnasa? Ci len si si pomylil portal s humorom a prispievas namiesto vtipy.sk na ephoto.sk

... a fakt, ono sa da seriove snimanie aj vypnut ... prosim porad ako ... a ja ze to je bonus k 5D Mark III, do kelu, tak ideme kupit nejaky kompakt a 5D hned predame ....
 
Martin Školiak
2013-04-22 11:03:27+02
príspevok od: nevesta
Vtipny chlapec
Prosim fotil si niekedy svadobny fotoeditorial, ked vies co to v sebe obnasa? Ci len si si pomylil portal s humorom a prispievas namiesto vtipy.sk na ephoto.sk

... a fakt, ono sa da seriove snimanie aj vypnut ... prosim porad ako ... a ja ze to je bonus k 5D Mark III, do kelu, tak ideme kupit nejaky kompakt a 5D hned predame ....
Tak ešte raz : Neexistuje že človek ktorý má trošku citu pre moment nafotí toľko balastu.
A nepaprč sa trošku humoru nezaškodí. Aj tak som som za to že treba pred fotením aj selektovať v hlave a nie všetko cvakať. A to platí pre všetky žánre fotografie.
 
nevesta
2013-04-22 11:14:58+02
príspevok od: Martin Školiak
Tak ešte raz : Neexistuje že človek ktorý má trošku citu pre moment nafotí toľko balastu.
A nepaprč sa trošku humoru nezaškodí. Aj tak som som za to že treba pred fotením aj selektovať v hlave a nie všetko cvakať. A to platí pre všetky žánre fotografie.
Uz len - NO COMENT

Co pises, je samozrejme pravda - ale vo vseobecnosti pravda.
Ale ako vies kolko balastu produkujeme my pri foteni? 5% - 50%- 1000% ??? Kolko, no? To je logika - hupacieho konika - 4 karty - vela balastu
Kde si prosim zobral, ze vznika u nas vela balastu? To dedukujes s coho? Z info, ze zaplnime viac kariet? To uz je len dedukcia
Inak Ti prajem krasny slneckny den Mne si s Tvojim humorom vylepsil, asi si vesele "teleso"
 
viking81
2013-04-22 11:20:38+02
príspevok od: nevesta
No uplne jednoduche vysvetlenie, do 5D Mark III na fotenie do fotoeditorialov do casopisu.

http://www.nevesta.sk/casopis.aspx

http://www.casopisnevesta.sk

Obvykle nam na jeden fotoden nestacia ani 4kusy 32GB karty, takze myslim ze 64GB v tomto pripade je namieste.

Ale chapem tvoju otazku, len treba vzdy sa zamyslat v suvislostiach, co povies?
nech rozmyslam v suvislostiach akychkolvek, tak sa tak ci onak musim podpisat pod komentare Martina S. .... nech fotis cokolvek...mark III ma 22 mpix ak sa nepletiem...mne zo 7D lezu rawka o velkosti do 30 MB....tebe nech lezu 40 MB...to je pri tych 128 GB co ti nestacia viac ako 3000 fotiek !!! 3000 fotiek z cohokolvek behom jedneho dna je vela...nech si to odovodnis ako chces a ak fotis stylom ze cvakam uplne vsetko a potom z toho vyberiem tie lepsie tak si myslim ze to je zla cesta
 
nevesta
2013-04-22 11:25:22+02
príspevok od: Martin Školiak
Tak ešte raz : Neexistuje že človek ktorý má trošku citu pre moment nafotí toľko balastu.
A nepaprč sa trošku humoru nezaškodí. Aj tak som som za to že treba pred fotením aj selektovať v hlave a nie všetko cvakať. A to platí pre všetky žánre fotografie.
Este dovetok Martin, najskor si pozri nase prace, a potom nieco napis, hodnot, usudzuj ci analyzuj.
Chod fotit 16 hodin - niekolkohodinovu modnu prehliadku+zakulisie+fotoeditorial z 80 outfitmi a nafot to na 100 zaberov, mudrlant. Preco tu mas potrebu bez relevantnych informacii mudrovat, tomu nerozumiem. Myslel som, ze tu je masa rozumnych uzivatelov, Tebe asi odporucim topky, zapadnes do radu.
 
nevesta
2013-04-22 11:43:12+02
príspevok od: viking81
nech rozmyslam v suvislostiach akychkolvek, tak sa tak ci onak musim podpisat pod komentare Martina S. .... nech fotis cokolvek...mark III ma 22 mpix ak sa nepletiem...mne zo 7D lezu rawka o velkosti do 30 MB....tebe nech lezu 40 MB...to je pri tych 128 GB co ti nestacia viac ako 3000 fotiek !!! 3000 fotiek z cohokolvek behom jedneho dna je vela...nech si to odovodnis ako chces a ak fotis stylom ze cvakam uplne vsetko a potom z toho vyberiem tie lepsie tak si myslim ze to je zla cesta
Absolutne suhlasim, ked niekto cvaka uplne vsetko a potom chce s toho vybrat tie najlepsie je uplne zla cesta. A 3000 fotiek na fotenie krajiny je sakra vela, to musi byt asi blbec co tak cvaka

Svadba, simulovana svadba ci 3 hodinova dynamicka modna prehliadka+zakulisie a takmer 100 outfitov a 14 ci 16 hodinovy fotoden - uz je vsak nieco ine. A nie jeden fotograf ale viac na placi - to uz je zase nieco ine.
Ale uzaver je jasny, bez informacii - nech fotis cokolvek - je to vela
 
Fatty
2013-04-22 12:17:21+02
príspevok od: viking81
ja len k tej karte....na kieho boha ti je 64GB pametova karta ?!
čím víc GB tím víc adydas
inak eshop heureka môžem odporučiť-úplne spolahlivý bezproblémový prístup
 
calven
2013-04-22 12:39:27+02
Ja by som to tak čierno nevidel. Poznám jedného, čo z Jizerskej 50tky urobil 13 000 fotiek...
 
Marcel Rebro
2013-04-22 12:43:32+02
príspevok od: calven
Ja by som to tak čierno nevidel. Poznám jedného, čo z Jizerskej 50tky urobil 13 000 fotiek...
este ze to nebola 100vka. 26kf je fakt dost

ps : z celodennej sutaze karate dokazem doniest 3-4 kf / hlavne kumite - bitkari napriek mojim prosbam odmietaju dat bodovanu techniku na moj pokyn a mlatia sa hlava - nehlava ... resp. ruka / noha - hlava
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()