Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Kombinacia CF karty a čítačky

SK_8er
2013-05-17 19:59:35+02
Zdravim, chcem sa podelit o skusenost, ktoru momentalne riesim.
Kupil som si z bazaru d700, tak som si musel dokupit CF kartu a citacku. Kedze mam notebook s usb3, tak som chcel usb3 citacku, kupil som tuto - http://www.alza.sk/hama-slim-superspeed-cerna-d364950.htm a k nej tuto kartu - http://www.alza.sk/compact-flash-8gb-d62286.htm a problem je nasledovny, neviem ci sa nejako medzi sebou blokuje usb3 vstup v pocitaci, s usb3 vystupom z citacky a 30mb/s karta. Dajme tomu ze kazda 10ta fotka je poskodena (pridana fotka) , niekedy viac fotiek niekedy menej. Bol som reklamovat najprv citacku, problem pretrvaval, potom kartu, dali mi nove z kazdeho, problem ten isty. Skusil som kamaratovu usb 2 citacku a fotky mi prekopirovalo vsetky v poriadku. Tak isto aj ked som pouzil tuto kartu - http://www.amazon.com/SanDisk-SDCFX3-1024-901-Extreme-CompactFlash-Package/dp/B0007876PC co je 20mb/s s tou usb3 citackou tak tiez prekopiruje vsetky v poriadku. Zaver pre mna, kupit usb 2 citacku a snad bude pokoj. Nikdy by som nepovedal ze vyber karty a citacky neni ako med lízať
 
SK_8er
2013-05-17 20:00:48+02
fotku som zabudol pridat ...
 
Napster050
2013-05-17 20:27:22+02
no ked píšeš že z inou kartou to fungovalo, skor by som videl problém tam, ako v čítačke...
karta, ktorú ti vymenili mohla byť z rovnakej vadnej série..
 
SK_8er
2013-05-17 20:34:45+02
príspevok od: Napster050
no ked píšeš že z inou kartou to fungovalo, skor by som videl problém tam, ako v čítačke...
karta, ktorú ti vymenili mohla byť z rovnakej vadnej série..
lenze ked tu kartu skombinujem s citackou, ktoru mam pozicanu, ta ma usb2, tak bez problemov prekopiruje vsetky fotky v poriadku. To ja mam len na vsetko smolu, jedina kombinacia na svete co nefunguje a ja ju vychytam ja co kupim to reklamujem ... :-/
 
Napster050
2013-05-17 21:02:45+02
no možno nemáš na všetko zlé smolu, ale možno je len chyba niekde medzi stoličkou a monitorom
 
SK_8er
2013-05-17 21:19:11+02
príspevok od: Napster050
no možno nemáš na všetko zlé smolu, ale možno je len chyba niekde medzi stoličkou a monitorom
jasne, ako novy rozpadnuty stativ manfrotto, ktory nikto nikdy v megafoto nereklamoval, ako biele flaky na monitore noveho notebooku, ako fotoramcek, ktory prestane len tak z nudy fungovat, ako novy holiaci strojcek so zlomenou planzetou, ako eneloop baterky najlepsie na svete, ktore preziju vsetko, len mne ich po par pouzitiach prestane vnimat nabijacka (najlepsia volcraft) a takto by som mohol este pokracovat, dnes som bol este reklamovat obal na tablet, lebo sa cely rozlepil
a fakt nechapem jak by som si vycaroval hentak poskodenu fotku, takze poznamka na mieste
 
Dumaru
2013-05-17 22:00:48+02
príspevok od: SK_8er
jasne, ako novy rozpadnuty stativ manfrotto, ktory nikto nikdy v megafoto nereklamoval, ako biele flaky na monitore noveho notebooku, ako fotoramcek, ktory prestane len tak z nudy fungovat, ako novy holiaci strojcek so zlomenou planzetou, ako eneloop baterky najlepsie na svete, ktore preziju vsetko, len mne ich po par pouzitiach prestane vnimat nabijacka (najlepsia volcraft) a takto by som mohol este pokracovat, dnes som bol este reklamovat obal na tablet, lebo sa cely rozlepil
a fakt nechapem jak by som si vycaroval hentak poskodenu fotku, takze poznamka na mieste
Mal by si sa živiť ako tester produktov, odhalil by si aj najmenší zádrhel u jedného produktu z tisíc
 
Dumaru
2013-05-17 22:02:56+02
Inak na CF karty sa mi osvedčila táto USB 2.0 čítačka, lacná a spoľahlivá:

http://www.epicom.sk/detail-produktu/axago-externi-brainy-ctecka-6-slot-all-in-one/55412/
 
SK_8er
2013-05-17 22:03:10+02
príspevok od: Dumaru
Mal by si sa živiť ako tester produktov, odhalil by si aj najmenší zádrhel u jedného produktu z tisíc
dakujem za tip, budem nad tym uvazovat
 
SK_8er
2013-05-17 22:16:20+02
príspevok od: Dumaru
Inak na CF karty sa mi osvedčila táto USB 2.0 čítačka, lacná a spoľahlivá:

http://www.epicom.sk/detail-produktu/axago-externi-brainy-ctecka-6-slot-all-in-one/55412/
dakujem, podobnu som si pozical od kamarata, budem muset daco take splasit a snad uz vsetko pojde ako ma
 
oka
2013-05-17 22:42:18+02
S tými USB 3.0 čitačkami bude nejaký problém, mne nespoznala SD kartu Kingston 16 GB, poslal som ju na reklamáciu, prišla nová - ten istý problém, poslal som ju aj s SD kartou a vrátili mi peniaze.
 
Napster050
2013-05-17 23:17:05+02
ja mám na CFky čítačku z ebayu za 5€ a funguje super, dokonca je aj dosť rýchla, čo sa o niektorých povedať nedá
 
WildSammy
2013-05-18 04:25:05+02
príspevok od: SK_8er
jasne, ako novy rozpadnuty stativ manfrotto, ktory nikto nikdy v megafoto nereklamoval, ako biele flaky na monitore noveho notebooku, ako fotoramcek, ktory prestane len tak z nudy fungovat, ako novy holiaci strojcek so zlomenou planzetou, ako eneloop baterky najlepsie na svete, ktore preziju vsetko, len mne ich po par pouzitiach prestane vnimat nabijacka (najlepsia volcraft) a takto by som mohol este pokracovat, dnes som bol este reklamovat obal na tablet, lebo sa cely rozlepil
a fakt nechapem jak by som si vycaroval hentak poskodenu fotku, takze poznamka na mieste
tak toto bude karmou.. aj ja som mal toto kedysi..
 
WildSammy
2013-05-18 04:26:06+02
Kupoval by som len citacky SanDisk, Lexar, Hoodman.. verte mi, chcem vam dobre

PS. Gratulujem ku kupe D700.. odporucam nainstalovat najnovsi fw a picture profily
 
SK_8er
2013-05-18 14:35:11+02
príspevok od: WildSammy
Kupoval by som len citacky SanDisk, Lexar, Hoodman.. verte mi, chcem vam dobre

PS. Gratulujem ku kupe D700.. odporucam nainstalovat najnovsi fw a picture profily
no to hej, je to dakou zlou karmou, nevies jak sa mam toho zbavit ?
diky, uz som to pacol na kartu len mam slabu baterku, musim nabit. Tie profily sa daju odkial prosim ta stiahnut ? su vobec uzitocne?, kedze lightroom to aj tak cele zmeni ...
 
Marek Janicko
2013-05-18 15:16:13+02
Funny ja som kupil citacku za 2 eura z Ebay a funguje dokonalo.

Apropo, ako je mozne, ze vsetko reklamujes, ked ti este D700 funguje? Netahaj nas za nos.
 
WildSammy
2013-05-18 16:13:28+02
príspevok od: SK_8er
no to hej, je to dakou zlou karmou, nevies jak sa mam toho zbavit ?
diky, uz som to pacol na kartu len mam slabu baterku, musim nabit. Tie profily sa daju odkial prosim ta stiahnut ? su vobec uzitocne?, kedze lightroom to aj tak cele zmeni ...
nie vzdy musis fotit do raw a vtedy su tie profily fajn.. d2xove profily, ktore sa tam daju nahrat sa mne osobne velmi pacia farebnym podanim.. najdes ich na nikon.cz po prihlaseni a tam, kde sa stahuju firmware a ostatne veci.. budu tam profily a dodatocne profily..
 
SK_8er
2013-05-18 16:21:09+02
príspevok od: Marek Janicko
Funny ja som kupil citacku za 2 eura z Ebay a funguje dokonalo.

Apropo, ako je mozne, ze vsetko reklamujes, ked ti este D700 funguje? Netahaj nas za nos.
d700 som kupoval z druhej ruky takze mozno ked som druhy majitel tak to neplati :-P i ked... ked som kupoval z druhej ruky pre priatelku d80 tak za 2 tyzdne isla do servisu na vymenu zavierky, vyhodilo error, fotak tam bol 3 mesiace polozeny na policke a kazdy tyzden ked som tam volal mi vraveli ze za 2 dni ho budem mat doma... je tu o tom tema samozrejme servis nikon
 
SK_8er
2013-05-18 16:25:02+02
príspevok od: WildSammy
nie vzdy musis fotit do raw a vtedy su tie profily fajn.. d2xove profily, ktore sa tam daju nahrat sa mne osobne velmi pacia farebnym podanim.. najdes ich na nikon.cz po prihlaseni a tam, kde sa stahuju firmware a ostatne veci.. budu tam profily a dodatocne profily..
diky, skusim to pozret,
do raw fotim odkedy viem na co sa pouziva, ale pravda, clovek nikdy nevie a dobry profil sa moze hodit v nejakej situacii
 
Marek Janicko
2013-05-18 17:55:23+02
príspevok od: SK_8er
d700 som kupoval z druhej ruky takze mozno ked som druhy majitel tak to neplati :-P i ked... ked som kupoval z druhej ruky pre priatelku d80 tak za 2 tyzdne isla do servisu na vymenu zavierky, vyhodilo error, fotak tam bol 3 mesiace polozeny na policke a kazdy tyzden ked som tam volal mi vraveli ze za 2 dni ho budem mat doma... je tu o tom tema samozrejme servis nikon
Pamatam si ju. S nikonom mam vlastne skusenosti a viem, ze je ich nutne nonstop kontrolovat a informovat sa.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()