Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

stativ na turistiku prosim radu

slacho
2013-05-19 11:19:44+02
ahojte potreboval by som poradit statviv na turistiku mam D90 18/135 a planujem tamron 70/300 USD hladam stativ a mojou asi najvacsiou podmienkov je rozmer v zlozenom stave pozeral som velbon p-max ktory ma cca 35cm co by mi vyhovovalo mate niekto skusenosti s tymto stativom?za kazdu radu dakujem
p.s. aj ta cena cca 60€ mi dost vyhovuje
 
Stranger
2013-05-19 12:57:19+02
To by si zbytocne vyhodil 60e. Max. doporucene zatazenie je 1.5kg, pricom len tvoja D90 ma 0.7kg. Ten stativ ma 5 sekcii noh a ta posledna je az privelmi tenka. 5 sekcii noh sice robi male rozmery v zlozenom stave, ale kym to rozlozis a potom zlozis, prejde ta aj chut pouzivat stativ. Navyse kupovat stativ, ktory ma medzi nohami take tie ramena mi nepripada ako dobra volba.
Ak chces solidny stativ, nedavaj si ako hlavne kriterium velkost v zlozenom stave prip. vahu a ani cenu.
 
Peto15
2013-05-19 13:07:00+02
príspevok od: slacho
ahojte potreboval by som poradit statviv na turistiku mam D90 18/135 a planujem tamron 70/300 USD hladam stativ a mojou asi najvacsiou podmienkov je rozmer v zlozenom stave pozeral som velbon p-max ktory ma cca 35cm co by mi vyhovovalo mate niekto skusenosti s tymto stativom?za kazdu radu dakujem
p.s. aj ta cena cca 60€ mi dost vyhovuje
a čo tak tento ? http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/5327/product/foto-stativ-traveller-compact-pro.xhtml
je celkom malý a pevný sam ho používam a mám tiež aj spominaneho tamrona a pohode
 
slacho
2013-05-19 16:01:29+02
peto dik moc vizera velmi dobre chcem sa opytat je ta hlava dost pevna?
 
Martin Piňák
2013-05-19 16:52:02+02
príspevok od: slacho
ahojte potreboval by som poradit statviv na turistiku mam D90 18/135 a planujem tamron 70/300 USD hladam stativ a mojou asi najvacsiou podmienkov je rozmer v zlozenom stave pozeral som velbon p-max ktory ma cca 35cm co by mi vyhovovalo mate niekto skusenosti s tymto stativom?za kazdu radu dakujem
p.s. aj ta cena cca 60€ mi dost vyhovuje
šetriť na statíve je podľa mňa blbosť... kvalitný statív ti bude pri šetrnom zaobchádzaní slúžiť roky, kdežto tie čínske nahrážky sú síce lacné... len to by si musel kupovať každú druhú sezónu nový- keď sa ti niečo zlomí, zasekne, ohne, "vyhegá" hlava ...atď. viem o čom hovorím ...tiež som kedysi veľmi "ušetril" na týchto statívoch
 
slacho
2013-05-19 18:39:28+02
príspevok od: Martin Piňák
šetriť na statíve je podľa mňa blbosť... kvalitný statív ti bude pri šetrnom zaobchádzaní slúžiť roky, kdežto tie čínske nahrážky sú síce lacné... len to by si musel kupovať každú druhú sezónu nový- keď sa ti niečo zlomí, zasekne, ohne, "vyhegá" hlava ...atď. viem o čom hovorím ...tiež som kedysi veľmi "ušetril" na týchto statívoch
Dik ....Máš nejaký konkrétny tip pre ma?
 
Martin Piňák
2013-05-19 19:56:31+02
príspevok od: slacho
Dik ....Máš nejaký konkrétny tip pre ma?
hocičo z popredných značiek...už si ty potom vyber podľa konfigurácie...dĺžka, macro atď... (manfrotto, giottos, velbon ... )
 
lowenature
2013-05-19 20:37:14+02
Pre mňa... ten Velbon teda podla fotografie pôsobí dosť biedne .... volajaký plasťák ..... najlepšie bude asi osahať v predajni ......... Ja mám Triopo max výška okolo 200cm a zatiaľ som spokojní ... sem tam sa na tom síce niečo máličko povolí ale nič čo by nešlo spraviť .... je pravda že prvé som na ňom stratil kryty na skrutky, na funkčnosť však nemá žiaden vplyv..... A na turistiku niečo s malou váhou čiže max výška nebude až tak dôležitá ..... Je to čína to však neznamená že je všetko nekvalitné..... Ktovie možno aj Gitzo vyrábajú v Číne a tam nieje problém zaplatiť za statív aj 1000 EUR .......... A voľajakú Tripod Heads už nájdeš.....

http://www.triopo.sk/
 
slacho
2013-05-19 20:43:14+02
TRiopo som tiež pozeral pozdavaju sa mi
 
Peto15
2013-05-19 20:47:48+02
príspevok od: slacho
peto dik moc vizera velmi dobre chcem sa opytat je ta hlava dost pevna?
áno ano je dost pevná je celá z kovu a aj konštrukcia je hlinník kukni si toto video tam skúša aj stabilitu a aj použitie ukazuje http://www.youtube.com/watch?v=hm-gyeyYnqo
 
lowenature
2013-05-19 20:59:08+02
príspevok od: Peto15
áno ano je dost pevná je celá z kovu a aj konštrukcia je hlinník kukni si toto video tam skúša aj stabilitu a aj použitie ukazuje http://www.youtube.com/watch?v=hm-gyeyYnqo
Tiež som kedysi pozeral po TRAVELLER COMPACT PRO skoro som ho aj kúpil pretože sa mi celkom pozdával .... inak treba si zrátať váhu zostavy + nosnosť statívu a hlavy a je viac menej rozhodnuté.....
 
lowenature
2013-05-19 21:10:02+02
Skúsenosti nemám...Píšu Velbon Ultra MAXi M celokovová konštrukcia, takže to tiež nemusí biť od veci ale Max. doporučené zaťaženiež 2 KG sa mi zdá biť aj kvôli stabilite dosť málo.... Na druhej strane dvojcestná hlava je na krajinu asi lepšia voľba ako guľová....
 
jurdas
2013-05-19 21:37:48+02
Mal so tu hamu traveler ... zo zaciatku spokojnost ale casom som musel nosit naradie na dotahovanie skrutiek (hlavne ta co drzi dosticku na ktorej je prichyteny fotak) a po dovolenke zacali hrdzaviet skrutky na nohach a hlava aj po max dotiahnuti padala tak som sa nasral a kupil giottos a je to nebe a dudy ale na zaciatok mi stacila aj ta hama ....
 
lowenature
2013-05-19 21:58:18+02
príspevok od: jurdas
Mal so tu hamu traveler ... zo zaciatku spokojnost ale casom som musel nosit naradie na dotahovanie skrutiek (hlavne ta co drzi dosticku na ktorej je prichyteny fotak) a po dovolenke zacali hrdzaviet skrutky na nohach a hlava aj po max dotiahnuti padala tak som sa nasral a kupil giottos a je to nebe a dudy ale na zaciatok mi stacila aj ta hama ....
NJ o statív sa treba starať známi má manfrotto a taktiež doťahoval skrutky, s giottos bude to samé možno len nie tak často....
 
Stranger
2013-05-19 22:10:12+02
príspevok od: lowenature
NJ o statív sa treba starať známi má manfrotto a taktiež doťahoval skrutky, s giottos bude to samé možno len nie tak často....
Asi rok mam Manfrotto 190xprob a zatial som nic pritahovat nemusel.
 
lowenature
2013-05-19 22:18:49+02
príspevok od: Stranger
Asi rok mam Manfrotto 190xprob a zatial som nic pritahovat nemusel.
Aj ja, rok ho mám odložený na poličke a tiež som nemusel nič doťahovať....
 
lowenature
2013-05-19 22:20:28+02
To samé ako s autom len v cene je rozdiel....
 
Stranger
2013-05-19 22:22:44+02
príspevok od: lowenature
Aj ja, rok ho mám odložený na poličke a tiež som nemusel nič doťahovať....
Moj dostava celkom zabrat, to vies, za hmyzom musis do 'divociny'
 
lowenature
2013-05-19 22:28:15+02
príspevok od: Stranger
Moj dostava celkom zabrat, to vies, za hmyzom musis do 'divociny'
Čo dodať jeden s tích vydarených kusov......... nie vážne doťahoval to po 10 rokoch s toho 9 stál na poličke.... poprípade nech ho niekto zapožičia a uvidíme koľko vydrží napr to.........

http://www.youtube.com/watch?v=G9S9jZW3Jxc

 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()