Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Poraďte výber najvhodnejšej kapacity SDHC karty pre Nikon D600

Budy
Budy 2013-05-30 13:02:44+02
Zdravím návštevníkov e-phota, momentálne stojím pred dilemou, čo je vhodnejšia varianta, kúpa dvoch SanDisk 32 GB SDHC Ultra, 30MB / s kariet, alebo jednej SanDisk 64 GB SDHC Ultra, 30MB / s karty? Nepoznám presné hardvérové parametre ktoré D600vka používa pri zápise, ale myslím, že uvedené karty sú v súčasnosti to najlepšie čo sa pomeru cena / výkon týka. Ak má niekto konkrétnejšie skúsenosti prípadne postrehy čo je vhodnejšie, budem len rád. Nateraz to u mňa vychádza cenovo lepšie pre 64GB variantu. Ďakujem
 
total empty
2013-05-31 10:18:27+02
príspevok od: WildSammy
a co tak poobzerat sa po databanke a kopirovat fotky do nej priamo na mieste.. kto nema dva sloty vo fotaku to moze byt zaujimave riesenie a tym padom netreba ani tolko vela kariet a ani takych velkych.. vzdy sa najde chvila na copy a zatial sa fici na druhej karte
Bože, ty to komplikuješ.
A čo tak staviť na kvalitnejšie karty ?
 
vlasto13
2013-06-02 00:37:57+02
ako tak všímam, tak tie SD karty sú riadne nepodarky
a čo tak napojiť foťák na nejaký hdd ktorý to bude hneď odosielať na vzdialený server? a čo keď mu odíde foťák? alebo padne oltár v kostole?
vy tu tak radi čerta maľujete na stenu že až to nie je pekné.....

chcel by som sa hneď spýtať Mira Bartánusa či pri sériovom fotení na D800E ho trocha nespomaľuje SD karta pri prezeraní fotiek po zápise. niečo som na toto čítal na fore dpreview.com a niektorý uživatelia sa sťažovali na spomalenie D800/E pri prezeraní fotiek.
 
Miro Bartánus
2013-06-02 12:03:13+02
príspevok od: vlasto13
ako tak všímam, tak tie SD karty sú riadne nepodarky
a čo tak napojiť foťák na nejaký hdd ktorý to bude hneď odosielať na vzdialený server? a čo keď mu odíde foťák? alebo padne oltár v kostole?
vy tu tak radi čerta maľujete na stenu že až to nie je pekné.....

chcel by som sa hneď spýtať Mira Bartánusa či pri sériovom fotení na D800E ho trocha nespomaľuje SD karta pri prezeraní fotiek po zápise. niečo som na toto čítal na fore dpreview.com a niektorý uživatelia sa sťažovali na spomalenie D800/E pri prezeraní fotiek.
D800E nie je pre šport optimálna, ale keďže mi odišla D300 (namočil som ju ja blbec, moja chyba :-|), používam to čo mám.

Vtedy mám zápis iba na CF (teda nie SD backup), 12bit NEF, DX crop mód, grip+8xAA a vytlačím z toho cca 6fps prípadne bez gripu s 1.2 cropom 5fps, v oboch prípadoch iba počas krátkeho času (jedna-dve sekundy?), ak by som potreboval dlhší čas (málokedy) prepnem do JPG.

D800E zvykne niekedy pri zaplnutí "play" módu dosť dlho "rozmýšlať", zatiaľ som neriešil prečo, že by to bolo to čo hovoríš? Pošli nejký link na diskusiu pls.
 
vlasto13
2013-06-02 16:22:28+02
príspevok od: Miro Bartánus
D800E nie je pre šport optimálna, ale keďže mi odišla D300 (namočil som ju ja blbec, moja chyba :-|), používam to čo mám.

Vtedy mám zápis iba na CF (teda nie SD backup), 12bit NEF, DX crop mód, grip+8xAA a vytlačím z toho cca 6fps prípadne bez gripu s 1.2 cropom 5fps, v oboch prípadoch iba počas krátkeho času (jedna-dve sekundy?), ak by som potreboval dlhší čas (málokedy) prepnem do JPG.

D800E zvykne niekedy pri zaplnutí "play" módu dosť dlho "rozmýšlať", zatiaľ som neriešil prečo, že by to bolo to čo hovoríš? Pošli nejký link na diskusiu pls.
mal som na mysli toto:
http://www.dpreview.com/forums/thread/3335631#forum-post-50281494

aké presne máš karty? zaujíma ma len písaná prenosová rýchlosť.
 
Miro Bartánus
2013-06-07 10:29:57+02
príspevok od: vlasto13
mal som na mysli toto:
http://www.dpreview.com/forums/thread/3335631#forum-post-50281494

aké presne máš karty? zaujíma ma len písaná prenosová rýchlosť.
Zaujímavá diskusia, znamená to, že ten time-lag je spôsobený backup módom? Ale toho sa nechcem vzdať

Ináč mám SanDisk Extreme Pro, 90MB/s (CF) a 95MB/s (SD), nikdy som to ale nemeral, skôr mi ide o to aby to rýchlo išlo z čítačky do počítača. Teraz pozerám, že SD je popierovo rýchlejšia ako CF? Myslel som, že je to opačne.
 
vlasto13
2013-06-08 10:51:54+02
príspevok od: Miro Bartánus
Zaujímavá diskusia, znamená to, že ten time-lag je spôsobený backup módom? Ale toho sa nechcem vzdať

Ináč mám SanDisk Extreme Pro, 90MB/s (CF) a 95MB/s (SD), nikdy som to ale nemeral, skôr mi ide o to aby to rýchlo išlo z čítačky do počítača. Teraz pozerám, že SD je popierovo rýchlejšia ako CF? Myslel som, že je to opačne.
ohľadom rýchlosti SD a CF kariet mi to pripadá tak že rýchľosť SD kariet je max. 95MB/s ale CF karty majú min. rýchľosť 90MB/s.

pozeral som si aj na youtube videá ohľadom rýchlosti zápisu a CF karty boli výrazne rýchlejšie na zápis ako SD karty.

podľa mňa time-lag je spôsobená pomaľosťou SD kariet. aj keď sú písane chválospevy od výrobcov SD kariet, nevyrovnajú sa CF kartám.
treba si spraviť test rýchlosti zápisu štyroch fotiek, raz na SD a potom na CF kartu.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()