Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

M42 redukcia a Helios 58mm na EOS

cRot
2013-07-09 16:22:01+02
Zdravim,

objednal som si tuto M42 redukciu s cipom a po nasadeni spolu s objektivom Helios 58mm f2 na telo Canon EOS 650D sa mi na displeji zobrazia dve hlasky. V jednej sa pise o Errore 01 kde treba vycistit kontakty objektivu. Druha hlaska je po stlaceni spuste kde sa pise ze nepodarilo sa aktualizovat firmware.

Skusal som tie kontakty cistit a nic. Aktivne tam vymeniam dva canonacke objektivy ktore plne a stale funguju. Neviete ako to spojazdnit?

Dakujem,
Richard
 
RichPhoto
2013-07-09 23:28:54+02
príspevok od: cRot
Zdravim,

objednal som si tuto M42 redukciu s cipom a po nasadeni spolu s objektivom Helios 58mm f2 na telo Canon EOS 650D sa mi na displeji zobrazia dve hlasky. V jednej sa pise o Errore 01 kde treba vycistit kontakty objektivu. Druha hlaska je po stlaceni spuste kde sa pise ze nepodarilo sa aktualizovat firmware.

Skusal som tie kontakty cistit a nic. Aktivne tam vymeniam dva canonacke objektivy ktore plne a stale funguju. Neviete ako to spojazdnit?

Dakujem,
Richard
predpokladam, ze si si to objednaval z ciny, a preto si myslim, ze to uz nespojazdnis. Co som cital recenzie u viacerych vyrobcov na ebayi, tak ludia sa najviac stazovali na nefungujuci cip alebo podobne hlasky ako pises. Ja som si to objednal tiez napriek tymto negativnym recenziam a mal som pochybnosti, ci to bude fungovat, ked to pride. A asi som mal stastie. Ono to fungovalo. Zatial som s tym ale moc nefotil, tak netusim kedy mi to tiez odide.
 
Bass
2013-07-09 23:45:02+02
Objednaj si novu a u ineho predajcu, ja som to skusil a stastie som mal na prvy pokus.
Ak si to kupil od solidneho predajcu tak by ti mohol poslat novy kus. Uz som par krat tak reklamoval a zatial vsetko OK. Samozrejme toto co pisem plati ak si kupoval cez Ebay.
 
cRot
2013-07-10 09:38:26+02
Nie nie, kupoval som to cez inzerat na bazosi..
 
transporti686
2013-07-10 09:45:54+02
príspevok od: cRot
Nie nie, kupoval som to cez inzerat na bazosi..
tak to už asi nespojazdníš, toto by som radšej kúpil na ebayi z číny od predajcu, čo má veľmi dobrý rating
 
cRot
2013-07-10 09:46:37+02
Takze, uzivatel bajajanik mi napisal, ze staci na kontakty redukcie nalepit pasku.. A ono to normalne funguje!!

lenze nemam na displeji zobrazenu clonu, proste mam tam F00. Ale to tak asi ma byt, ze?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-07-10 09:54:15+02
príspevok od: cRot
Takze, uzivatel bajajanik mi napisal, ze staci na kontakty redukcie nalepit pasku.. A ono to normalne funguje!!

lenze nemam na displeji zobrazenu clonu, proste mam tam F00. Ale to tak asi ma byt, ze?
No vyrobil si z toho redukciu bez cipu. To je vsetko.
 
cRot
2013-07-10 11:23:36+02
Jaj tak, takze moc som sa nepohol.. a nejake ine riesenie ako to spojazdnit?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-07-10 11:41:45+02
príspevok od: cRot
Jaj tak, takze moc som sa nepohol.. a nejake ine riesenie ako to spojazdnit?
Pouzivat sa to da, len ti redukcia nic nepotvrdzuje, take fungujes uplne manualne bez akychkolvek pomocok. Osobne povazujem pouzitie Heliosu cez redukciu za blbost. Original Canon EF 50/1,8 je tak lacny, ze to trapenie s Heliosom a redukciou za to vobec nestoji.
Redukciu je dobre pouzivat pri skutocne zaujimavych objektivoch, ku ktorym by si len tazko zhanal cenovo zaujimavi ekvivalent.
 
transporti686
2013-07-10 11:57:22+02
príspevok od: Karol Srnec
Pouzivat sa to da, len ti redukcia nic nepotvrdzuje, take fungujes uplne manualne bez akychkolvek pomocok. Osobne povazujem pouzitie Heliosu cez redukciu za blbost. Original Canon EF 50/1,8 je tak lacny, ze to trapenie s Heliosom a redukciou za to vobec nestoji.
Redukciu je dobre pouzivat pri skutocne zaujimavych objektivoch, ku ktorym by si len tazko zhanal cenovo zaujimavi ekvivalent.
neviem, či to je jeho prípad, ale použitie heliosu cez redukciu nemusí byť až taká blbosť, čital som viac príspevkov na internete, ako tento objektív používajú kvôli tomu, že sa vyznačuje takým "zatočeným, kruhovým" bokehom, neviem ako to presne napísať a nespomeniem si na presný názov v angličtine, čo samozrejme canon EF 50/1,8 nemá

ale je to samozrejme špecifikum, inak asi nemá zmyseľ tento objektív
 
cRot
2013-07-10 12:20:54+02
Skusim to este vyskusat na inom tele a ked to naozaj nepojde, tak mi predajca posle novsiu-inu redukciu.

Ja to chcem hlavne na video, preco myslite ze je ten objektiv zly?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-07-10 12:21:28+02
príspevok od: transporti686
neviem, či to je jeho prípad, ale použitie heliosu cez redukciu nemusí byť až taká blbosť, čital som viac príspevkov na internete, ako tento objektív používajú kvôli tomu, že sa vyznačuje takým "zatočeným, kruhovým" bokehom, neviem ako to presne napísať a nespomeniem si na presný názov v angličtine, čo samozrejme canon EF 50/1,8 nemá

ale je to samozrejme špecifikum, inak asi nemá zmyseľ tento objektív
Vola sa to swirl efekt. Ma ho napr. Carl Zeiss Jena Biotar 1:1,5/75 mm.
 
transporti686
2013-07-10 12:38:52+02
príspevok od: Karol Srnec
Vola sa to swirl efekt. Ma ho napr. Carl Zeiss Jena Biotar 1:1,5/75 mm.
áno presne tak sa to volá aj spomináný helios 44M ho má, neviem, či všetký verzie, lebo bolo až 44M-7 myslím, ale na nete sa povaľuje veľa fotiek s týmto efektom z heliosu 44M
 
cRot
2013-07-11 12:28:42+02
nahodil som ho a 1dcko a tam v pohode fungoval.. chalan mi povedal ze staci vo fotaku vypnut automaticku volbu objektivu.. ja som to u mna nenasiel...
 
cRot
2013-07-12 09:10:29+02
Hm, vie niekto co stym? skusal som aj nejak vypnut AFko vo fotaku, ale to sa asi neda..
 
transporti686
2013-07-12 10:31:28+02
príspevok od: cRot
nahodil som ho a 1dcko a tam v pohode fungoval.. chalan mi povedal ze staci vo fotaku vypnut automaticku volbu objektivu.. ja som to u mna nenasiel...
myslím, že táto možnosť vo všetkých fotákoch nie je dostupná v menu, takže ak to tam nie je, tak to asi proste nedokážeš vypnúť.
 
viking81
2013-07-12 10:40:53+02
príspevok od: cRot
Hm, vie niekto co stym? skusal som aj nejak vypnut AFko vo fotaku, ale to sa asi neda..
a co tak si objednat druhu redukciu s cipom za par eur z ebay-u ?
 
Bass
2013-07-12 18:58:32+02
vyzera to tak, ze niekto sa zbavil redukcie, ktora bola zla. Takze si to objednaj cez ebay.
 
cRot
2013-07-13 11:52:37+02
Nie, predavajuci mi povedal, ze mi posle novu-inu. Pisem si s nim maili, je velmi ochotny. Nechce sa mi cakat na ebay, uz 6 tyzdnov mi neprisli dve baterky a clonitka
 
Bass
2013-07-13 12:51:37+02
príspevok od: cRot
Nie, predavajuci mi povedal, ze mi posle novu-inu. Pisem si s nim maili, je velmi ochotny. Nechce sa mi cakat na ebay, uz 6 tyzdnov mi neprisli dve baterky a clonitka
Tak potom podaj hlásenie ako to dopadlo
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()