Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Cestovny stativ

garyfisher
2014-05-27 20:56:48+02
Zdravim, hladam stativ na cestovanie: podmienka je aby bol v zlozenom stave co najratsi (nieco okolo 30cm), aby to nebol zas ministativ (takze aby sa dal rozlozit povedzme na nieco okolo 140cm). Uniest by mal do 3kg.
Komu sa co osvedcilo?
Dakujem
 
steve2211
2014-05-28 10:20:55+02
Pozri NEST - NT-6235AK-A Spĺňa tvoje požiadavky. 30 CM zložený. Nosnosť 10 kg a nájdeš ho aj v ephotoshope. Váha 1.1 kg.
 
garyfisher
2014-05-28 12:23:31+02
príspevok od: steve2211
Pozri NEST - NT-6235AK-A Spĺňa tvoje požiadavky. 30 CM zložený. Nosnosť 10 kg a nájdeš ho aj v ephotoshope. Váha 1.1 kg.
Vdaka za radu, nevyzera zle.

Nevies ci je ta hlava napevno alebo sa da vymenit?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-05-28 12:29:42+02
Skoda, ze Vanguardy Alta + su kazove, inak by boli na cestovanie velmi vhodne. Skus ale pozriet Giottos Vitruvian.
 
garyfisher
2014-05-28 12:37:16+02
príspevok od: Karol Srnec
Skoda, ze Vanguardy Alta + su kazove, inak by boli na cestovanie velmi vhodne. Skus ale pozriet Giottos Vitruvian.
Pozeram ze maju aj karbonove prevedenie. Avsak su stale vacsie v zlozenom stave ako prvy uvedeny.
Tiez by som mozno privital nieco bez hlavy.
 
Martin Školiak
2014-05-28 15:02:05+02
príspevok od: garyfisher
Zdravim, hladam stativ na cestovanie: podmienka je aby bol v zlozenom stave co najratsi (nieco okolo 30cm), aby to nebol zas ministativ (takze aby sa dal rozlozit povedzme na nieco okolo 140cm). Uniest by mal do 3kg.
Komu sa co osvedcilo?
Dakujem
Taký statív nemá význam.
 
garyfisher
2014-05-28 16:01:16+02
príspevok od: Martin Školiak
Taký statív nemá význam.
A to uz preco?
 
Martin Školiak
2014-05-28 16:28:22+02
príspevok od: garyfisher
A to uz preco?
Lebo nestatívuje. Stačí jemný vánok a celý sa rozochveje a keď do neho ťukneš celý sa trasie ako huspenina zo 10 sekúnd. Najnižšia trieda do čoho by som ešte bol ochotný ísť je Manfrotto rady 190. Ten však nespĺňa tvoju požiadavku do 30cm. Vlastne žiadny seriózny statív nemá 30cm.
 
Rasty Gibel
2014-05-28 16:33:44+02
Vacsi stativ= viac moznosti vyuzitia, lepsia stabilita atd. Nedal si financny strop, ale ak mozem poradit, na lacne stativy zabudni, to je obycajny plast, ocelove su stabilne ale tazke. Karbonove su super, len stoja viac penazi. Ja som si po dokladnom zvazeni vybral aluminium Tiltall TE-254 s hlavou Tiltall Bh-20. Maxi spokojnost, je pevny, robustny a variabilny.
 
Rastislav
2014-05-28 16:52:17+02
Mám Velbon ULTRA REXi L, mal som podobné požiadavky a som spokojný, len na ten systém vysúvania nôh si treba zvyknúť. Zaujímavý je aj: http://www.pentaxforums.com/reviews/sirui-t-025x-travel-tripod-review/introduction.html
 
garyfisher
2014-05-28 18:57:02+02
príspevok od: Martin Školiak
Lebo nestatívuje. Stačí jemný vánok a celý sa rozochveje a keď do neho ťukneš celý sa trasie ako huspenina zo 10 sekúnd. Najnižšia trieda do čoho by som ešte bol ochotný ísť je Manfrotto rady 190. Ten však nespĺňa tvoju požiadavku do 30cm. Vlastne žiadny seriózny statív nemá 30cm.
Ale myslim ze sa nieco seriozne najde (keby si nieco tak ja stativujem na Gitzo Systematic 3542) ale predsa len je to troska robustne na CSC fotak na kazdodenne nosenie. Napr Gitzo mam Traveler stativ, zlozeny ma 32 cm ale ma aj svoje obmedzenia (vstavana gulova hlava) nie ze by nebola dobra ale ja mam na vsetkych fotakoch a objektivoch Arca Swiss platnicky takze to cele nebudem este doplnat nejakym adapterom. Myslim ze vymenou skusenosti a prieskumom trhu nakoniec pridem na nejake rozumne riesenie.
 
garyfisher
2014-05-28 19:13:35+02
príspevok od: Rastislav
Mám Velbon ULTRA REXi L, mal som podobné požiadavky a som spokojný, len na ten systém vysúvania nôh si treba zvyknúť. Zaujímavý je aj: http://www.pentaxforums.com/reviews/sirui-t-025x-travel-tripod-review/introduction.html
Vdaka za radu, toto vyzera slubne
 
Martin Školiak
2014-05-28 19:22:24+02
príspevok od: garyfisher
Ale myslim ze sa nieco seriozne najde (keby si nieco tak ja stativujem na Gitzo Systematic 3542) ale predsa len je to troska robustne na CSC fotak na kazdodenne nosenie. Napr Gitzo mam Traveler stativ, zlozeny ma 32 cm ale ma aj svoje obmedzenia (vstavana gulova hlava) nie ze by nebola dobra ale ja mam na vsetkych fotakoch a objektivoch Arca Swiss platnicky takze to cele nebudem este doplnat nejakym adapterom. Myslim ze vymenou skusenosti a prieskumom trhu nakoniec pridem na nejake rozumne riesenie.
Ja statívujem na veľkom karbónovom Manfrotte 055 Ak by som mal ísť do menšieho statívu čo by bol dostatočne pevný na CSC foťák Bol by to nejaký menší karbónový buď Manfrotto alebo Gitzo. Nedržal by som sa však toho max. transportného rozmeru 30cm. Neviem ale mne tá transportná dĺžka nikdy nejak neprekážala, však to mám aj tak upnuté na batohu a nech si trčí do neba koľko chce. Príliš veľa sekcií nôh oslabuje torznú tuhosť statívu a ľahšie sa takýto statív roztrasie.
 
garyfisher
2014-05-28 19:31:52+02
príspevok od: Martin Školiak
Ja statívujem na veľkom karbónovom Manfrotte 055 Ak by som mal ísť do menšieho statívu čo by bol dostatočne pevný na CSC foťák Bol by to nejaký menší karbónový buď Manfrotto alebo Gitzo. Nedržal by som sa však toho max. transportného rozmeru 30cm. Neviem ale mne tá transportná dĺžka nikdy nejak neprekážala, však to mám aj tak upnuté na batohu a nech si trčí do neba koľko chce. Príliš veľa sekcií nôh oslabuje torznú tuhosť statívu a ľahšie sa takýto statív roztrasie.
Ja by som sa tym 30cm nesmierne potesil, ide o to pichnut ho do prirucnej batoziny do lietadla (niekedy lietam aj 3x do tyzdna). Nemusel by som ho tak nosit v puzdre zvlast.
Gitzo je pre toto asi dost drahy, stale som sa nepresvedcil ze treba zaplatit tolko pre tento maly stativ.
Stanislav hore ma riesenie, len treba zistit nieco malinko viac z realneho pouzivania.
 
Martin Školiak
2014-05-28 19:35:26+02
príspevok od: garyfisher
Ja by som sa tym 30cm nesmierne potesil, ide o to pichnut ho do prirucnej batoziny do lietadla (niekedy lietam aj 3x do tyzdna). Nemusel by som ho tak nosit v puzdre zvlast.
Gitzo je pre toto asi dost drahy, stale som sa nepresvedcil ze treba zaplatit tolko pre tento maly stativ.
Stanislav hore ma riesenie, len treba zistit nieco malinko viac z realneho pouzivania.
Však hľadaj medzi tými čo sa dajú nôžky preklopiť až na opačnú stranu.
 
total empty
2014-05-28 20:22:43+02
príspevok od: garyfisher
Ale myslim ze sa nieco seriozne najde (keby si nieco tak ja stativujem na Gitzo Systematic 3542) ale predsa len je to troska robustne na CSC fotak na kazdodenne nosenie. Napr Gitzo mam Traveler stativ, zlozeny ma 32 cm ale ma aj svoje obmedzenia (vstavana gulova hlava) nie ze by nebola dobra ale ja mam na vsetkych fotakoch a objektivoch Arca Swiss platnicky takze to cele nebudem este doplnat nejakym adapterom. Myslim ze vymenou skusenosti a prieskumom trhu nakoniec pridem na nejake rozumne riesenie.
Choď do Lidl, teraz tam majú v akcií gorilapod za necelých 6 eury, to je ten 15 cm ohybný statív. Nič lepšie cestovné si neviem predstaviť, pofotil som z ním Vatikán aj St, Gabriele tam kde to bolo zakázané,tajne nenápadne a na dlhé časi.
 
garyfisher
2014-05-28 20:25:22+02
príspevok od: total empty
Choď do Lidl, teraz tam majú v akcií gorilapod za necelých 6 eury, to je ten 15 cm ohybný statív. Nič lepšie cestovné si neviem predstaviť, pofotil som z ním Vatikán aj St, Gabriele tam kde to bolo zakázané,tajne nenápadne a na dlhé časi.
Raz aj na to dojde
 
Respo
2015-07-18 14:21:27+02
Dobrý deň, nechcem kvôli tomu zakladať nové vlákno, tak to hodím aj sem.

Za 3 týždne ideme do Tatier, a potrebujem nejaký statív.. provizórny, ktorý bude lacný. Fotiť chcem s ním hlavne rieku s dlhou závierkou, a tak proste začínam s fotením, tak sa chcem pohrať Rozmýšľam nad Velbon EX-Mini alebo Velbon EX-Macro, kvôli rozmerom a cene.. Pôvodne som chcel kúpiť niečo v cene +-80 €, ale ak by ma chytilo fotenie zo statívom, tak by som za pár mesiacov kúpil niečo kvalitnejšie, a tých vyhodených 30 €, čo stoja tie 2 menované statívy, by ma tak nemrzelo ako 80..

Hľavne chcem vedieť váš názor, či by sa s tým dalo fotiť, alebo akonáhle na to položím foťák (Nikon D5200), tak sa celý statív roztrasie ďakujem.

 
zvonec
2015-07-18 15:07:54+02
príspevok od: Respo
Dobrý deň, nechcem kvôli tomu zakladať nové vlákno, tak to hodím aj sem.

Za 3 týždne ideme do Tatier, a potrebujem nejaký statív.. provizórny, ktorý bude lacný. Fotiť chcem s ním hlavne rieku s dlhou závierkou, a tak proste začínam s fotením, tak sa chcem pohrať Rozmýšľam nad Velbon EX-Mini alebo Velbon EX-Macro, kvôli rozmerom a cene.. Pôvodne som chcel kúpiť niečo v cene +-80 €, ale ak by ma chytilo fotenie zo statívom, tak by som za pár mesiacov kúpil niečo kvalitnejšie, a tých vyhodených 30 €, čo stoja tie 2 menované statívy, by ma tak nemrzelo ako 80..

Hľavne chcem vedieť váš názor, či by sa s tým dalo fotiť, alebo akonáhle na to položím foťák (Nikon D5200), tak sa celý statív roztrasie ďakujem.

Ono fotit sa s tym da. Urcite. Ale neodporucam to. Na tebou uvedenych stativoch sa rady zvyknu lamat nozicky, a nemaju velku zivotnost. O foteni v mraze ani nehovorim. Za okolo 80 EUR sa da kupit nutne minimum co sa tyka stativov. Oporucal by som bud Velbon
http://www.velbon.cz/sherpa/k-2/

Alebo Vanguard
http://www.vanguardworld.com/photo_video/products/tripods.html

Alebo Manfrotto Befree
http://www.manfrotto.com/product_list/24329.1108711.58969.1108723.0/Befree_Series

http://www.manfrotto.com/product_list/24329.1108711.1108713.29903.0/Off_Road

Ono isto najdes prispevky, ze pokial stativ nebude vazit aspon 2kg a nebude mat nostnost 5kg, ze bude nanic. Sam som osobne zacinal s lacnou Hamou, potom som sa najedoval a kupil som manfrotto 190 radu, potom Vanguard Altu, a momentalne poskulujem po Manfrotto Befree v uhlikovej verzii. Ako ale clovek starne tak ten 2,5 kg zacne potom na kopcoch vazit minimalne 10kg....

Na zaver male zhrnutie, niesme tak bohati, aby sme kupovali lacne vecy, cize stativ Velbon EX-mini ani EX-Macro urcite nie, aspon nieco s typom konstrukcie ako Manfrotto BeFree....
 
kasko
2015-09-29 17:37:42+02
Len tak mozno pre inspiraciu. Kupil som priserny stativ za 35,- (vid ten modry na obr.) a prerobil som ho a teraz je z neho velmi pouzitelny krpaty kamarat.
Zlozeny ma 35cm, min.vyska 10cm, max.vyska 90cm, vaha 730g.
Vid foto aj porovnanie s Feisol CT-3472
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()