Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Kvalitny stativ

caver
caver 2015-05-12 14:03:35+02
Dobry den,

potreboval by som poradit pri vybere kvalitneho stativu. Z obrovskej ponuky som sa dostal k uzsiemu vyberu a to k stativom Gitzo. Tu je vsak vyber opat sialeny. Zaujal ma model GT2542L http://gitzo.ekgfoto.cz/cs/produkty/stativy/stativ-gitzo-gt2542l-mountaineer-ser-2-4-sekce.htm. S vyberom hlavy si uz naozaj neviem rady. Viem, ze je tu tazko radit. Moje hlavne poziadavky su co najnizsia vaha, dostatocna stabilita pri objektive 70-200 2,8 a maximalna vyska okolo 170 cm. Na cene v podstate nezalezi. Dakujem za akukolvek radu.
 
Ľuboš Capcara
2015-10-05 12:16:51+02
príspevok od: Martin Školiak
Mám tento. Udrží to aj stredoformát. https://youtu.be/rJJ4XS1Owvg
Vďaka za tip, síce je ťažší, ale tá cena je polovičná.
 
Martin Školiak
2015-10-05 12:40:43+02
príspevok od: Ľuboš Capcara
Vďaka za tip, síce je ťažší, ale tá cena je polovičná.
Myslím že má 1,85kg.
 
kasko
2015-10-05 12:40:58+02
príspevok od: Ľuboš Capcara
Vďaka za tip, síce je ťažší, ale tá cena je polovičná.
Manfrotto 055CX3, Feisol Traveler a Tournament - priemer nohy 28mm
Gitzo GT3542 - priemer 33mm
Feisol Elite - priemer 37mm
Vsetky Dlzky a vahu si porovnaj, pozri cenu a mas vybavene
 
Ľuboš Capcara
2015-10-05 16:28:57+02
príspevok od: kasko
No vidis to, niekto Gitzo moze, niekto nie. Mne sa triopo hlava zasekla v pohybe dookola na panoramu, takze som tak akurát mohol tu skrutku vyhodit (aspon som tu hlavu odlahcil). Gumicky ktore dava triopo na skrutky su uplne zle a v chladnejsom pocasi sa tocia len tie bez skrutky.
Doma mam aj velbon, skusal som aj manfrotto, triopo, sirui a vsetko je dopohody na beznu techniku v normálnych poveternostných podmienkach. A skoncil som pri Feisol - vid napr. moj blog. U mna vyhrala pevnost, cena a dostupnost servisu a dielov nad vahou a fičurami ako naklon stredoveho stlpika a podobne hovadiny, ktore len zhorsuju vlastnosti stativu. A nelutujem, lebo ci ma stativ o 0,5kg menej a nakoniec si zoberem so sebou tazky ruksak s vecami a 3kg vody a na kopci trosku zafuka, tak s lahkeho stativu sa stava... oštara na kopci
Ako vravíš.... mám fajn statív Giottos Vitruvian VGRN9255. Je veľmi kompaktný no pri silnom vetre sa trasie ako osika. O Feisol počujem prvý krát.... diki za článok. Objednáva sa priamo od nich či majú nejakú EU poprípade SK/CZ distribúciu?
 
kasko
2015-10-05 17:29:06+02
príspevok od: Ľuboš Capcara
Ako vravíš.... mám fajn statív Giottos Vitruvian VGRN9255. Je veľmi kompaktný no pri silnom vetre sa trasie ako osika. O Feisol počujem prvý krát.... diki za článok. Objednáva sa priamo od nich či majú nejakú EU poprípade SK/CZ distribúciu?
http://www.feisol.cz/eshop/ alebo na porovnanie cien v Eur - http://www.feisol.co.at/
(niekedy maju Rakusaci o nieco nizsie ceny) ale ja som bral z CZ - lepsie sa dorozumiem
 
Hakuna Matata
2017-10-02 21:42:15+02
príspevok od: Štefan Káčer
mam nove gitzo systematic rady 3 a vobec nelutujem, podla mna je to to najlepsie na trhu a konecne mozem fotit dlhocasovky aj so 4kg sklom ... ak mas na to peniaze, je to dobra volba ...
Ahoj, aku hlavu by si odporučil k systematiku 4. serie na fotenie dlhocasovky (30 sek.) pri kombo o hmotnosti 4,5 kg, avsak vo zvislej polohe? Vopred dakujem za nazor.
 
stereus
2017-10-02 23:47:34+02
príspevok od: Hakuna Matata
Ahoj, aku hlavu by si odporučil k systematiku 4. serie na fotenie dlhocasovky (30 sek.) pri kombo o hmotnosti 4,5 kg, avsak vo zvislej polohe? Vopred dakujem za nazor.
Hlava je asi top (podla recenzii a nazorov): Really Right Stuff BH-55 Ball Head

Osobne riesim podobnu otazku, mal som v plane Manfrotto, no po hlbsom prestudovani a radeni sa idem do: Gitzo GT3541L + hlava GH3781QR. Su starsie, cize vyhodou je cena, ale ak nie je problem rozpocet, nove verzie budu este lepsie predpokladam.
 
Hakuna Matata
2017-10-03 22:32:09+02
RRS nechce nikto seriózny v európskom okolí predávať, treba to kupovať napriamo z Califormie + vybavovať clo. Aspoň k tomu som dospel po intenzívnom googlení.
Zhodneme sa, že podľa recenzií je to No. 1. len sa mi nechce veľmi riskovať kúpou niečoho, čo si nemám kde pozrieť. Pretože k tej hlave treba kupovať L-plate, sú tam rozdiely v systéme upínania (manžetka, skrutky, ...) no a samozrejme, všetko sa mení podľa tela, resp. objektívu... Nemal by som problém zaplatiť obchodníkovi jeho maržu, lenže keď tu predajca neexistuje...
A čo Arca Swiss Z1?
 
Štefan Káčer
2017-10-04 06:41:18+02
príspevok od: Hakuna Matata
Ahoj, aku hlavu by si odporučil k systematiku 4. serie na fotenie dlhocasovky (30 sek.) pri kombo o hmotnosti 4,5 kg, avsak vo zvislej polohe? Vopred dakujem za nazor.
ja mam 3-cestnu gitzo, bola dost sranda prist na to, ako fotit na vysku aby zakladna nezavadzala, ale ide to ...
 
stereus
2017-10-04 08:07:25+02
príspevok od: Hakuna Matata
RRS nechce nikto seriózny v európskom okolí predávať, treba to kupovať napriamo z Califormie + vybavovať clo. Aspoň k tomu som dospel po intenzívnom googlení.
Zhodneme sa, že podľa recenzií je to No. 1. len sa mi nechce veľmi riskovať kúpou niečoho, čo si nemám kde pozrieť. Pretože k tej hlave treba kupovať L-plate, sú tam rozdiely v systéme upínania (manžetka, skrutky, ...) no a samozrejme, všetko sa mení podľa tela, resp. objektívu... Nemal by som problém zaplatiť obchodníkovi jeho maržu, lenže keď tu predajca neexistuje...
A čo Arca Swiss Z1?
http://www.brucepercy.co.uk/blog/2014/01/04/really-right-stuff-in-europe
 
Hakuna Matata
2017-10-04 14:43:31+02
príspevok od: stereus
http://www.brucepercy.co.uk/blog/2014/01/04/really-right-stuff-in-europe
Grazie!
 
Miro Sabo
2018-07-16 12:14:52+02
príspevok od: Karol Srnec
Vykasli sa na Gitzo, len zbytocne preplatis. Stano66 by vedel vypravat, jak sa mu kazili Gitza. Mne sa najviac osvedcila znacka Velbon a ich karbonove modly Geo (Sherpa Pro) s prstencovymi poistakmi noh. So ziadnym inym stativom sa mi lepsie nepracuje. Vybonu sluzbu ti spravi nove Manfrotto 055CX. Hlavu si vyber aku preferujes. Neviem, ci chces pakovu alebo gulovu.
Ahoj Karol, ktory z Velbon Geo mas konkretne?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-07-16 12:32:10+02
príspevok od: Miro Sabo
Ahoj Karol, ktory z Velbon Geo mas konkretne?
Mam dva. Obidva s prstencami, jeden radu 5XX a druhy megahovadsky radu 7XX, obidva z cias, ked sa este volali Sherpa Pro. Pouzivam hlavy Merkins, asi preto ze mi zostali po recenzovani. U Manfrotta konecne zacali robit stativy s prstencami a hlavy s Arca Swiss. Ak by som mal neobmedzeny rozpocet, isel by som do RRS.
 
Miro Sabo
2018-07-16 14:01:36+02
príspevok od: Karol Srnec
Mam dva. Obidva s prstencami, jeden radu 5XX a druhy megahovadsky radu 7XX, obidva z cias, ked sa este volali Sherpa Pro. Pouzivam hlavy Merkins, asi preto ze mi zostali po recenzovani. U Manfrotta konecne zacali robit stativy s prstencami a hlavy s Arca Swiss. Ak by som mal neobmedzeny rozpocet, isel by som do RRS.
Diky. Ja uvazujem nad touto hlavou koli panoramam:
https://www.bhphotovideo.com/c/product/826076-REG/acratech_1165_panoramic_head.html
K tomu nejake karbonove stativove nohy, nivelacnu bazu, dosticku s priecnou aretaciou a L-plate.
Ale neviem ci sa na tu drahu hlavu nevykaslem, lebo Cinania predavaju 3v1 za smiesnu cenu:
https://m.aliexpress.com/item/32853734269.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32853734269&productSubject=Benro-MPB20-Multi-Purpose-Rail-QR-Plate-with-PC-0-Panorama-Head-and-Ball-head
 
juro111
2018-11-11 18:45:54+01
Zdravím všetkých,
nechcem zakladať novú tému, tak sa spýtam tu. Klasika, vyberám statív. Zatiaľ nemám žiadny, takže v tom dosť tápam. Očakávam od statívu, že mi podrží foťák (Canon 600D + 15-85 mm objektív a vo výhľade asi 70-200 alebo 70-300, takže nič profi). Použitie iba občas na nejakú skupinovú foto prípadne sem tam do prírody, takže extrémne ľahký byť nemusí. Chcem statív taký, aby som sa nemusel zohýbať k nemu a aby som nemusel zbytočne vysúvať stredový stĺpik, našťastie som malý 170 cm Z môjho vyberania som vybral tri všetky od manfrotto:
MK290DUA3-BH
MK055XPRO3-BH
MK055XPRO3-BHQ2
Medzi poslednými dvomi netuším aký je rozdiel. Asi v hlave, ale v čom konkrétne netuším.
Pozná niekto tieto statívy a vedel by povedať, ktorý je naj? Prípadne niečo iné?
Gitzo je pre mňa asi zbytočne darhý a z velbon som našiel iba nízké, s max výškou cca 160 cm (predpokladám že s vysunutým stĺpikom), tak preto som vyberal iba manfrotto. Ale ak by vedel niekto poradiť aj niečo iné, tak budem rád.
Ďakujem.
 
acton
2018-11-11 19:07:10+01
príspevok od: juro111
Zdravím všetkých,
nechcem zakladať novú tému, tak sa spýtam tu. Klasika, vyberám statív. Zatiaľ nemám žiadny, takže v tom dosť tápam. Očakávam od statívu, že mi podrží foťák (Canon 600D + 15-85 mm objektív a vo výhľade asi 70-200 alebo 70-300, takže nič profi). Použitie iba občas na nejakú skupinovú foto prípadne sem tam do prírody, takže extrémne ľahký byť nemusí. Chcem statív taký, aby som sa nemusel zohýbať k nemu a aby som nemusel zbytočne vysúvať stredový stĺpik, našťastie som malý 170 cm Z môjho vyberania som vybral tri všetky od manfrotto:
MK290DUA3-BH
MK055XPRO3-BH
MK055XPRO3-BHQ2
Medzi poslednými dvomi netuším aký je rozdiel. Asi v hlave, ale v čom konkrétne netuším.
Pozná niekto tieto statívy a vedel by povedať, ktorý je naj? Prípadne niečo iné?
Gitzo je pre mňa asi zbytočne darhý a z velbon som našiel iba nízké, s max výškou cca 160 cm (predpokladám že s vysunutým stĺpikom), tak preto som vyberal iba manfrotto. Ale ak by vedel niekto poradiť aj niečo iné, tak budem rád.
Ďakujem.
Podla mna je dolezitejsia hlava ako samotny stativ, ale ten prvy som mal a to, ze sa da stredovy stlpik vysuvat do stran prave to bolo aspom pre mna dost velkym plusom.
 
juro111
2018-11-11 20:10:28+01
Myslím, že aj na tom druhom sa dá stĺpik vysúvať do strán. Teda tak som to videl na youtube v nejakej recenzii.
 
acton
2018-11-11 20:32:43+01
príspevok od: juro111
Myslím, že aj na tom druhom sa dá stĺpik vysúvať do strán. Teda tak som to videl na youtube v nejakej recenzii.
https://www.foto-erhardt.de/stative/manfrotto/manfrotto-mk290dua3-bh-dual-alu-stativ-inkl-496rc2-kopf.html?gclid=EAIaIQobChMIhJvPm4rN3gIVB9KyCh2CNQs4EAQYASABEgJk1_D_BwE

ten prvy to je.
 
seifi
2018-11-11 20:33:07+01
kúp si statív, až ho budeš ozaj, ale ozaj potrebovať; až zistíš, že tvoj záber mohol byť s ním o poznanie lepší; a skôr si kúp nejaký otrepaný z bazáru, aby si zistil, či skutočne potrebuješ;
 
adam99
2018-12-10 20:59:29+01
Dobrý deň. Vedeli by ste mi poradiť? Chcem statív, ideálne tak 40-50cm v zloženom stave, hmotnosť 1 - 1,5kg, výška bez stredového stĺpika tak 120-130cm. Chcem ho pre fotoaparát s objektívom spolu majú cca 1,2kg na kratšie i dlhšie expozície rádovo v minutách, až desiatkach minút (pre startrails). Veľa chodím po horách, často aj v mraze -10/-20, celodenné treky, tak aby to bolo OK. Cena tak 500€ bez hlavy.

Uvažoval som nad Gitzo Traveller, napríklad 1545 , alebo 2545. Ale zmiatol ma názor Karola Srnca, že to je predražené, a tiež tu skúsenosti, že sa to kazí, a tiež, že či to vôbec udrží bez trasenia fotoaparát. Tak neviem. Som laik v tom. Tu ostatné odporúčané alternatívy majú váhu okolo 2kg, alebo sú vysoké pre transport.

Aké statívy používate pre dlhé expozície a ako ste s nimi spokojný? Vďaka.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()