Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Kontrola chyb na CF kartach?

norulakp
2015-06-14 15:13:10+02
Zdravim, nejaky navod, ako skontrolovat mozne chyby na CF kartach? Stalo sa mi pocas fotenia, ze zrkadlovka zamrzla. Dioda svietila, ze sa zapisuje na kartu, ale nic sa nedialo dalej. Musel som vytiahnut baterku z fotaku, lebo s nim neslo nic ine robit. Problem je, ze mi to spociatku robilo len na jednej karte, teraz sa mi to stalo uz pri troch. Fotky niektore boli v poriadku, niektore boli ciastocne znehodnotene, niektore uplne chybali. Hladal som na nete nejaky software, ako tie chyby najst, ale nasiel som len clanok, v ktorom pisal chalan, vraj sa to neda skontrolovat. Nerad by som vyhodil dobru kartu. Pripadne naopak, nerad by som sa spoliehal na kartu, ktora by mi vypovedala sluzbu v najnevhodnejsi cas. Vdaka za radu.
 
landov
2015-06-14 16:30:00+02
Kedze sa to stalo uz pri 3 roznych kartách, tak chyba bude pravdebodobne vo fotaku.
 
milos
2015-06-14 16:52:34+02
príspevok od: norulakp
Zdravim, nejaky navod, ako skontrolovat mozne chyby na CF kartach? Stalo sa mi pocas fotenia, ze zrkadlovka zamrzla. Dioda svietila, ze sa zapisuje na kartu, ale nic sa nedialo dalej. Musel som vytiahnut baterku z fotaku, lebo s nim neslo nic ine robit. Problem je, ze mi to spociatku robilo len na jednej karte, teraz sa mi to stalo uz pri troch. Fotky niektore boli v poriadku, niektore boli ciastocne znehodnotene, niektore uplne chybali. Hladal som na nete nejaky software, ako tie chyby najst, ale nasiel som len clanok, v ktorom pisal chalan, vraj sa to neda skontrolovat. Nerad by som vyhodil dobru kartu. Pripadne naopak, nerad by som sa spoliehal na kartu, ktora by mi vypovedala sluzbu v najnevhodnejsi cas. Vdaka za radu.
https://goo.gl/qBldLd

Bez inštalácie,len stiahnuť a spustiť.

Kontrola HDD,USB kľúčov,kariet,SSD,... hocijakého pamäťového zariadenia ...

Kontroluje aj skutočnú kapacitu média.
 
krahuleclubos
2015-06-14 16:56:09+02
príspevok od: norulakp
Zdravim, nejaky navod, ako skontrolovat mozne chyby na CF kartach? Stalo sa mi pocas fotenia, ze zrkadlovka zamrzla. Dioda svietila, ze sa zapisuje na kartu, ale nic sa nedialo dalej. Musel som vytiahnut baterku z fotaku, lebo s nim neslo nic ine robit. Problem je, ze mi to spociatku robilo len na jednej karte, teraz sa mi to stalo uz pri troch. Fotky niektore boli v poriadku, niektore boli ciastocne znehodnotene, niektore uplne chybali. Hladal som na nete nejaky software, ako tie chyby najst, ale nasiel som len clanok, v ktorom pisal chalan, vraj sa to neda skontrolovat. Nerad by som vyhodil dobru kartu. Pripadne naopak, nerad by som sa spoliehal na kartu, ktora by mi vypovedala sluzbu v najnevhodnejsi cas. Vdaka za radu.
Mne v podobnom prípade pomohol soft: HD TUNE PRO.
 
norulakp
2015-06-14 17:15:55+02
príspevok od: krahuleclubos
Mne v podobnom prípade pomohol soft: HD TUNE PRO.
HD tune pro som si stiahol. Nasiel som vsak jeden clanok od chalana, ktory popisoval tento program. On mu sice nasiel chybu na karte. Nasledne kartu naformatoval a uz ten program chybu nenasiel. Tak ten chalan dosiel k nazoru, ze ten program nedokaze spolahlivo detekovat chybu.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()