Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Stativ na hory

engi_sk
engi_sk 2015-12-10 09:22:32+01
Dobrý deň,
viem že ma asi ukameňujete že zakladám duplicitnú tému ale hladám statív do 80 EUR.

Vybral som:
Vanguard Alta CA 233AP sice je drahsi ale celkom sa mi vydí alebo
Vanguard Alta CA 203AP
nikde som o týchto statívoch nenasiel ziadne recenzie a názory.

Neviem či má zmysel do takýchto statívov ísť ale vačšiu cenu si momentálne nemôžem dovoliť a peniaze radsej nasetrím na lepsie siroke sklo

Budem na tom mat zalozeny Nikon D3300 + setak 12-55 alebo Tamron 70-300/4-5.6 Di VC USD.
Statív používam hlavne na cestovanie a na hory takže dobre aby bol lahší. Poprípade ak by ste vedeli doporučiť nejaký iný s ktorým máte dobré skúsenosti.

Rozmýšlal som aj nad hama 4290 Traveller 117 ale pozeram ze vsetci nadavaju na hamu tak radsej sa jej asi vyhnem.

Najlepsie aby bol co najmenší v zloženom stave.

Ďakujem.
 
lubo.kocik
2015-12-13 16:09:52+01
príspevok od: Neschopko
Myslíš Manfrotto, alebo Triopo? ... pri tom Triopo sa dá pre fotografovanie tesne nad zemou stredový stĺpik nasadiť obrátene, prípadne sa dá tam myslím aj dokúpiť kratší stĺpik ....
ten stlpik mi asi bude najviac vadit, skor by som bral bez stredoveho stlpika
 
Neschopko
2015-12-13 16:17:37+01
príspevok od: lubo.kocik
ten stlpik mi asi bude najviac vadit, skor by som bral bez stredoveho stlpika
Nad tým som sa aj ja zamýšľal, no doteraz som to nepotreboval tak nutne, aby som to riešil Niekde v diskusií som tu čítal, že sú k nim zohnatelné aj krátke stĺpiky (10cm) ... a pri cene toho statívu si myslím, že náhradný stĺpik nebude nejaká brutálna položka, tak možno by stálo za to kúpiť náhradný stĺpik a na hulváta ho odpíliť
 
lubo.kocik
2015-12-13 16:22:43+01
príspevok od: Neschopko
Nad tým som sa aj ja zamýšľal, no doteraz som to nepotreboval tak nutne, aby som to riešil Niekde v diskusií som tu čítal, že sú k nim zohnatelné aj krátke stĺpiky (10cm) ... a pri cene toho statívu si myslím, že náhradný stĺpik nebude nejaká brutálna položka, tak možno by stálo za to kúpiť náhradný stĺpik a na hulváta ho odpíliť
uz aj to odpilenie ma napadlo, ale tak dat 150e za nieco a v tej chvili ako to pride to hned dorezat ale vyzera dobre ten stativ
 
Neschopko
2015-12-13 16:28:40+01
príspevok od: lubo.kocik
uz aj to odpilenie ma napadlo, ale tak dat 150e za nieco a v tej chvili ako to pride to hned dorezat ale vyzera dobre ten stativ
Hej hej, je to trochu nevratné riešenie, preto by som pílil až prípadný náhradný stĺpik No ak by bol k dostaniu ešte ten 10cm stĺpik, tak myslím, že to je už dĺžka, ktorá už asi ani nemôže vadiť.

Ako som písal, je to môj prvý statív, tak neviem porovnávať, no mne zatiaľ úplne postačuje ... za tie peniaze myslím o moc lepší asi nezoženiem a zase na statívy pre veľkých chlapcov som ešte nedorástol
 
lubo.kocik
2015-12-13 17:38:32+01
príspevok od: Neschopko
Hej hej, je to trochu nevratné riešenie, preto by som pílil až prípadný náhradný stĺpik No ak by bol k dostaniu ešte ten 10cm stĺpik, tak myslím, že to je už dĺžka, ktorá už asi ani nemôže vadiť.

Ako som písal, je to môj prvý statív, tak neviem porovnávať, no mne zatiaľ úplne postačuje ... za tie peniaze myslím o moc lepší asi nezoženiem a zase na statívy pre veľkých chlapcov som ešte nedorástol
hladam a hladam po nete ale v tejto cenovej kategorii poriadny stativ bez stredoveho stlpika nenajdem tak asi pojdem do toho Triopa
 
yquinox
2015-12-13 19:08:27+01
... ja ma Triopo a dostal som k nemu aj ten 10cm kratky stlpik ... mam ho namontovany na ten dlhsi, aby som pri reverznom obrateni noh, ked je stativ zlozeny, vopchal medzi ne aj hlavu ... pri foteni ho spustim uplne dole - viac priestoru medzi nohami stativu na zavesenie zavazia ako keby bol kratky ...
 
Neschopko
2015-12-13 19:26:21+01
príspevok od: yquinox
... ja ma Triopo a dostal som k nemu aj ten 10cm kratky stlpik ... mam ho namontovany na ten dlhsi, aby som pri reverznom obrateni noh, ked je stativ zlozeny, vopchal medzi ne aj hlavu ... pri foteni ho spustim uplne dole - viac priestoru medzi nohami stativu na zavesenie zavazia ako keby bol kratky ...
Ku akému modelu si ho dostal? Čítal som aj tu na fóre, že niektorí ho mali, niektorí nie (pri tých istých modeloch) ... ja mám GT3230, ktorý so, kúpil v sete s hlavou a stĺpik tam bol iba ten dlhý ...
 
yquinox
2015-12-14 06:27:32+01
príspevok od: Neschopko
Ku akému modelu si ho dostal? Čítal som aj tu na fóre, že niektorí ho mali, niektorí nie (pri tých istých modeloch) ... ja mám GT3230, ktorý so, kúpil v sete s hlavou a stĺpik tam bol iba ten dlhý ...
... ku modelu Triopo GE-3230X8C - karbonovy ...
 
yquinox
2015-12-14 06:29:46+01
... oprava, GT-3230X8C ...
 
Neschopko
2015-12-14 09:37:17+01
príspevok od: yquinox
... oprava, GT-3230X8C ...
Tak to si mal nejaký bonus k tomu, alebo z toho môjho si ho niekto požičal
 
Neschopko
2015-12-14 23:33:50+01
príspevok od: yquinox
... ja ma Triopo a dostal som k nemu aj ten 10cm kratky stlpik ... mam ho namontovany na ten dlhsi, aby som pri reverznom obrateni noh, ked je stativ zlozeny, vopchal medzi ne aj hlavu ... pri foteni ho spustim uplne dole - viac priestoru medzi nohami stativu na zavesenie zavazia ako keby bol kratky ...
Oprava, aj ja som ho tam mal ... po tom, ako si písal, že máš ten istý model a mal si aj krátky stĺpik, tak som pohľadal krabicu a zistil som, že tam je ... tak nič nebude treba píliť v prípade, že budem potrebovať kratší stĺpik

Ďakujem
 
Neschopko
2015-12-14 23:34:32+01
príspevok od: lubo.kocik
uz aj to odpilenie ma napadlo, ale tak dat 150e za nieco a v tej chvili ako to pride to hned dorezat ale vyzera dobre ten stativ
Nič netreba píliť, k tomu statívu je predsa aj krátky stredový stĺpik (cca 9cm)
 
lubo.kocik
2015-12-15 18:25:22+01
príspevok od: Neschopko
Nič netreba píliť, k tomu statívu je predsa aj krátky stredový stĺpik (cca 9cm)
tak potom je to dobre
 
MagickVamp
2016-01-14 11:04:33+01
Ma niekto skusenosti s firmou Rollei? Malo by ist o nemecku firmu a celkom sa mi paci jeden stativ Rollei Fotopro C5i.
https://www.interstore.sk/produkt/Rollei-Fotopro-C5i-oranzova-p4902884.html

Stativ chcem aj na hory, aj do interierov a paci sa mi ze zbaleny ma len 43cm, nosnost udavaju az 8Kg a max vyska je 165cm, pride mi to ako vela muziky za relativne malo penazi

Ak mate nejake info, ci pripomienky sem s nimi. :-P
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-01-14 11:16:15+01
príspevok od: MagickVamp
Ma niekto skusenosti s firmou Rollei? Malo by ist o nemecku firmu a celkom sa mi paci jeden stativ Rollei Fotopro C5i.
https://www.interstore.sk/produkt/Rollei-Fotopro-C5i-oranzova-p4902884.html

Stativ chcem aj na hory, aj do interierov a paci sa mi ze zbaleny ma len 43cm, nosnost udavaju az 8Kg a max vyska je 165cm, pride mi to ako vela muziky za relativne malo penazi

Ak mate nejake info, ci pripomienky sem s nimi. :-P
Obdivoval som ich na Photokine 2014. Pekne urobene, stativy i monopody. Ale kolko vydrzia?
 
MagickVamp
2016-01-14 11:19:29+01
príspevok od: Karol Srnec
Obdivoval som ich na Photokine 2014. Pekne urobene, stativy i monopody. Ale kolko vydrzia?
No je to nemecka firma, tak by som cakal ze dost Ale nemam skusenosti a ani nepoznam nikoho kto s nimi skusenosti ma.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-01-14 11:23:54+01
príspevok od: MagickVamp
No je to nemecka firma, tak by som cakal ze dost Ale nemam skusenosti a ani nepoznam nikoho kto s nimi skusenosti ma.
Rollei je mozno nemecka firma, ale kto si dnes nedava robit veci k cinanom? Rollei vzdy bola taka "ludova" znacka, ako Hama, Soligor a pod. Opakujem, na pohlad velmi pekne, ale ci sa za pol roka nerozsipe, ako Vanguardy Alta, to neviem.
 
Martin Školiak
2016-01-14 11:27:56+01
príspevok od: MagickVamp
No je to nemecka firma, tak by som cakal ze dost Ale nemam skusenosti a ani nepoznam nikoho kto s nimi skusenosti ma.
Firma Rollei bola kedysi známa tým že vyrábala kvalitné veci. Len tento statív čo si napísal link vyzerá skôr ako na kompakt.
 
MagickVamp
2016-01-14 12:26:21+01
príspevok od: Martin Školiak
Firma Rollei bola kedysi známa tým že vyrábala kvalitné veci. Len tento statív čo si napísal link vyzerá skôr ako na kompakt.
No su aj ine farebne prevedenia. ,-) Ked ale pozries parametre, tak ako hrackarsky nevyzera. Alebo co vyzera ako hrackarske na nom. Ja sa do stativov nevyznam.
 
duroslav
2016-01-14 13:18:41+01
Už od pohľadu sa zdá, že to má relatívne dosť tenké nohy. A podľa priemeru tej guľky v hlave, by som nosnosti 8kg moc neveril. Ako nie že by sa to pri 8kg malo rozsypať, ale tá gulička najskôr ťažší foťák neudrží v želanej polohe.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()