Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Pamäťová karta

1tomo23
2016-01-05 21:40:51+01
https://m.alza.sk/kingston-sdhc-32gb-class-10-uhs-i-u3-d523884.htm?catid=18857605#popis

Mal by som záujem o túto pamäťovú kartu má niekto snou skúsenosti? A je tam napísané odporúčané na 2k A 4k videa....budem to používať len na fotky bude také rýchle čítanie aj zápis? Nebude to vadiť?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-01-05 22:00:16+01
Je to jedna z najrychlejsich kart na trhu. Prave preto tam pisu 4K, lebo pomalsie karty to nezvladaju. Pri normalnom foteni je takmer jedno, aku kartu mas, pretoze fotky sa ukladaju najprv do vyrovnavacej pamate fotoaparatu a az potom na kratu. Preto ani pomalsia karta fotak nespomali. Rychlu kartu ocenis, ked budes naplno vyuzivat seriove zabery a tvoj fotak nema velku vyrovnavaciu pamat. Vdaka vysokej rychlosti sa buffer rychlejsie vyprazdni a ty nemusis tolko cakat, kym mozes fotit dalej.
 
tina44
2016-01-19 17:12:54+01
Prosim vas ako je to so spolahlivostou Kingstonov, mate niekto skusenosti s konktetne touto alebo podobnou kartou?
 
bear
- moderator
2016-01-19 17:44:58+01
príspevok od: tina44
Prosim vas ako je to so spolahlivostou Kingstonov, mate niekto skusenosti s konktetne touto alebo podobnou kartou?
Po niekolkych osobnych negativnych skusenostiach s Kingstonom (CF, SD a SSD) uz kupujem len SanDisk a Lexar.
 
tina44
2016-01-19 17:56:15+01
príspevok od: bear
Po niekolkych osobnych negativnych skusenostiach s Kingstonom (CF, SD a SSD) uz kupujem len SanDisk a Lexar.
Toho sa bojim, radsej priplatim za SanDisk
 
Roman Point
2016-01-19 18:08:32+01
príspevok od: bear
Po niekolkych osobnych negativnych skusenostiach s Kingstonom (CF, SD a SSD) uz kupujem len SanDisk a Lexar.
Sandisk mám už len dve tie zlaté ale nakupujem tiež Lexar. Top karty a veľmi rýchle
 
Tibor78
2016-01-19 18:22:13+01
Kingston SD 16GB...stalo sa mi, ze mi fotak (EPL5) zahlasil ERROR CARD...a mal som po fotkach.Je pravda, ze toho casu som zvykol mazat fotky popri foteni priamo vo fotaku a tiez som kartu po vlozeni do fotaku nezvykol formatovat...Co sa nema robit..No ale odvtedy iba Sandisky....
 
blahoslav J B Art
2016-01-19 19:25:54+01
príspevok od: Tibor78
Kingston SD 16GB...stalo sa mi, ze mi fotak (EPL5) zahlasil ERROR CARD...a mal som po fotkach.Je pravda, ze toho casu som zvykol mazat fotky popri foteni priamo vo fotaku a tiez som kartu po vlozeni do fotaku nezvykol formatovat...Co sa nema robit..No ale odvtedy iba Sandisky....
toto sa mi stalo s kartou Sandisk tiez na E-PL5 ... mal som kartu takmer plnu, odmazaval som, potom fotil, zase odmazaval a fotil ... ked som prisiel domov, stiahol som si JPGy do pocitaca na vytriedenie, ze na druhy den stiahnem RAWy ... ale na druhy den uz karta nefungovala a k RAWom som sa uz nijako nedostal
ale po naformatovani funguje normalne, len uz nevymazavam fotky na karte vo fotaku, ale vsetko stiahnem do PC a kartu naformatujem
 
Bruce
2016-01-19 21:40:21+01
príspevok od: 1tomo23
https://m.alza.sk/kingston-sdhc-32gb-class-10-uhs-i-u3-d523884.htm?catid=18857605#popis

Mal by som záujem o túto pamäťovú kartu má niekto snou skúsenosti? A je tam napísané odporúčané na 2k A 4k videa....budem to používať len na fotky bude také rýchle čítanie aj zápis? Nebude to vadiť?
Mám 4 karty 2x32Gb a 2x 64Gb tejto značky okrem iných a nie je ani nebol žiaden problém.
Karty mi odchádzali pri použití čítačiek a kľúčov iných značiek. Od vtedy používam dual rerader Kingston USB3 : http://www.legitreviews.com/kingston-mobilelite-g4-usb-3-0-card-reader-review_158647
Karty a čítačky som sa naučil štandardne odpájať a ešte som nemal problém.
Môj postreh : 2x Bad Sandisk, 1x Adata. Všetko je to individuálne, toto nie sú médiá na uchovávanie dát, vždy treba rátať s problémom a týka sa to všetkého a všetkých značiek...
 
tomis.ales
2016-01-20 07:52:32+01
CF 1x Kingston zeleny 8GB - po 7 rokoch OK
CF 3x Sandisk Ultra 8GB - po 7 rokoch OK
CF 1x Adata 32GB- na Nikon slimak, na Canon OK
SD 2x Sandisk zlata - po roku OK
Pokazila sa mi iba jedna no name 500MB CF karta spred 10 rokov, vzdy to zasiahlo ale iba 1 fotku.
Citacky pouzivam tie najlacnejsie, nikdy som nemal problem. Mazem a formatujem vo fotaku.
 
PeCh
2016-01-20 10:09:13+01
príspevok od: blahoslav J B Art
toto sa mi stalo s kartou Sandisk tiez na E-PL5 ... mal som kartu takmer plnu, odmazaval som, potom fotil, zase odmazaval a fotil ... ked som prisiel domov, stiahol som si JPGy do pocitaca na vytriedenie, ze na druhy den stiahnem RAWy ... ale na druhy den uz karta nefungovala a k RAWom som sa uz nijako nedostal
ale po naformatovani funguje normalne, len uz nevymazavam fotky na karte vo fotaku, ale vsetko stiahnem do PC a kartu naformatujem
Presne toto sú chyby, ktoré nie sú spôsobené kartou ale zariadením/SW, ktoré s kartou pracuje. Tu nepomôže ani najkvalitnejšia karta.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()