Hore
Fórum » Príslušenstvo
 

Aký fotobatoh??

stefanf
2016-04-10 14:13:33+02
Zdravím. Mám prosbu o rady Z praxe či skúsenosti vedomosti, snažím sa vybrať fotobatoh. Mám jedno telo a skla 70-300, 50, a setak 18-55 do budúcna chcem ďalšie, ďalej blesk a nejaké káble a príslušenstva,,, mám vymedzený rozpočet takže rady o fotobatoh za 130€, ďakujem naozaj pekné ale mne nedostupné, preto sa chcem poradiť podľa čoho vyberať značku a iné.....,
Našiel som tieto: Vanguard up-rize II 45 alebo Vanguard up-rize 45 (neviem nájsť kúpiť) ,, Vanguard 2go 46,, ,,,, Vanguard adaptor 46,,,,,, Starblitz wizz 200,,,,??? Neviem si vybrať.,,,, ale ako som pozeral páči sa mi bočný prístup, statív na prednú stranu a tiež prístup Z prednej strany, kompromisom mi vychádza starblitz wizz 200, len neviem na internete nájsť videá fotografie aby som ho viac preskúmal ako tie iné čo som tu písal,,, čo mi viete poradiť?? Prípadne podobné ale v rovnakej cenovej relácii,, mám ísť do toho starblitz wizz 200? alebo tie iné colnom tu písal sú lepšie? Praktickejšie? Na prechádzky v prírode dovolenky terén a také asi budem využívať aj na nežné nosenie. Ďakujem za vyjadrenia.
 
stefanf
2016-04-11 10:08:15+02
To naozaj neviete o čom je reč? Nemáte niekto skúsenosti? Fotobatoh nemá nikto? Nemá kto ako poradiť? :/
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-11 10:36:32+02
príspevok od: stefanf
To naozaj neviete o čom je reč? Nemáte niekto skúsenosti? Fotobatoh nemá nikto? Nemá kto ako poradiť? :/
Kupovat brasnu a batoh, je ako kupovat boty. Najlepsie osobne vyskusat. Skoc do predajne kde maju siroky sortiment, zober so sebou techniku a na mieste odskusaj tie co sa ti pacia. Krasny batoh, ktory ti nesadne, su vyhodene peniaze.
V fotoskole je clanok o vybere brasni a batohov ako i par recenzii. Tie ta mozu nasmerovat, ale osobna skusenost je na nezaplatenie. Pravidelne sa v bazari objavuju inzeraty fotografov, ktori si kupili batoh cez internet, predtym ho nikdy nazivo nevideli, a zistili ze nie je pre ne vhodny.
 
stefanf
2016-04-11 11:25:57+02
príspevok od: Karol Srnec
Kupovat brasnu a batoh, je ako kupovat boty. Najlepsie osobne vyskusat. Skoc do predajne kde maju siroky sortiment, zober so sebou techniku a na mieste odskusaj tie co sa ti pacia. Krasny batoh, ktory ti nesadne, su vyhodene peniaze.
V fotoskole je clanok o vybere brasni a batohov ako i par recenzii. Tie ta mozu nasmerovat, ale osobna skusenost je na nezaplatenie. Pravidelne sa v bazari objavuju inzeraty fotografov, ktori si kupili batoh cez internet, predtym ho nikdy nazivo nevideli, a zistili ze nie je pre ne vhodny.
Áno pozeral som tu niečo aké druhy sú...., ale čakal som nejaké osobné skúsenosti od členov.....,, som tak trocha mimo mesta a nejakého nato určeného obchodu, preto pozerám fotografie a videá a rôzne hodnotenia, videá dajú dosť, len sa neviem rozhodnúť a ktoré vlastnosti mám upustiť a ktoré budú lepšie, a hlavne ten fotobatoh Starblitz wizz 200 mi príde fajn ale neviem prečo nemôžem ho nikde nájsť ani nejaké fotografie poriadne a video už vôbec, čo má štve pretože vyzerá prakticky, má bočný aj predný prístup aj vrchnú komoru, aj pre notebook a statív Z prednej strany čo je lepšie než na boku aby netahalo v bok, no nemôžem o ňom nikde nič videá nič nájsť, už len preto aby som video spravil má láka kúpiť ho, ale samozrejme nechcem kúpiť mačku vo vreci. Tak skôr Vanguard adaptor 46,, čakal som nejaké rady že ktoré značky sú fajn alebo opak
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-04-11 11:43:08+02
V živote som o značke Starblizz nepočul. Vzhľadom na cenu, ktora je menej ako polovičná oproti podobným batohom, to bude nejaký ázijský noname výrobca. Netrúfam si predpovedať, koľko ten batoh vydrží.
 
vd
2016-04-11 11:43:11+02
z vlasnej skusenosti mam 400AW a som spokojny.
 
stefanf
2016-04-11 11:46:44+02
príspevok od: Karol Srnec
V živote som o značke Starblizz nepočul. Vzhľadom na cenu, ktora je menej ako polovičná oproti podobným batohom, to bude nejaký ázijský noname výrobca. Netrúfam si predpovedať, koľko ten batoh vydrží.
Veď práve to, prakticky sa mi zdá fajn, na oko samozrejme, ale už to že nič nemôžem o ňom nájsť sa mi zdá divné,
 
stefanf
2016-04-11 13:54:06+02
Tak nakoniec by som to dal medzi tieto dva ale neviem sa rozhodnúť ktorý bude lepší, Vanguard adaptor 46 a Vanguard 2GO 46,,,, neviem sa rozhodnúť, adaptor sa mi páči ako je riešená vrchná čas a aj statív uchopenie v prednej strane v strede no nemá predný prístup k výbave len bočné, 2GO má zasa predný prístup k výbave vo je fajn a aj bočný, no statív má uchopenie na boku čo môže pri nosení statívu asi ťahať v bok a vrchná čas ten priestor má lepšie zabezpečený adaptor,, vedel by som ich skombinovať a spraviť mutant Z každého niečo 😄 ale to nejde, preto sa tu pýtam kto má aké poznatky skúsenosti ak máte niekto rád si vypočujem nejaké rady prípadne ktorý by ste si medzi nimi zvolili a prečo. Ďakujem prajem dobré svetlo 😉
 
rudop78
2016-04-11 21:18:38+02
príspevok od: stefanf
Tak nakoniec by som to dal medzi tieto dva ale neviem sa rozhodnúť ktorý bude lepší, Vanguard adaptor 46 a Vanguard 2GO 46,,,, neviem sa rozhodnúť, adaptor sa mi páči ako je riešená vrchná čas a aj statív uchopenie v prednej strane v strede no nemá predný prístup k výbave len bočné, 2GO má zasa predný prístup k výbave vo je fajn a aj bočný, no statív má uchopenie na boku čo môže pri nosení statívu asi ťahať v bok a vrchná čas ten priestor má lepšie zabezpečený adaptor,, vedel by som ich skombinovať a spraviť mutant Z každého niečo 😄 ale to nejde, preto sa tu pýtam kto má aké poznatky skúsenosti ak máte niekto rád si vypočujem nejaké rady prípadne ktorý by ste si medzi nimi zvolili a prečo. Ďakujem prajem dobré svetlo 😉
Ja mam Adaptor 48, som spokojny. Je aj pohodlny. Len si over ci ma Adaptor 46 naozaj pristup aj z boku, lebo moj nie a myslim, ze je tam rozdiel len vo velkosti. Osobnemu vyberu som sa nevyhol, lebo som isiel na istotu podla recenzii, ale realita bola uplne ina a skoncil som prave u Adaptoru 48.
 
garyfisher
2016-04-11 22:35:17+02
príspevok od: stefanf
Tak nakoniec by som to dal medzi tieto dva ale neviem sa rozhodnúť ktorý bude lepší, Vanguard adaptor 46 a Vanguard 2GO 46,,,, neviem sa rozhodnúť, adaptor sa mi páči ako je riešená vrchná čas a aj statív uchopenie v prednej strane v strede no nemá predný prístup k výbave len bočné, 2GO má zasa predný prístup k výbave vo je fajn a aj bočný, no statív má uchopenie na boku čo môže pri nosení statívu asi ťahať v bok a vrchná čas ten priestor má lepšie zabezpečený adaptor,, vedel by som ich skombinovať a spraviť mutant Z každého niečo 😄 ale to nejde, preto sa tu pýtam kto má aké poznatky skúsenosti ak máte niekto rád si vypočujem nejaké rady prípadne ktorý by ste si medzi nimi zvolili a prečo. Ďakujem prajem dobré svetlo 😉
Aj tak nikdy nebudes nosit stativ na batohu, lebo nech je to sebelepsie uchopenie, zistis ze to nie je prakticke a budes ho nosit v ruke....
 
stefanf
2016-04-12 08:44:56+02
príspevok od: garyfisher
Aj tak nikdy nebudes nosit stativ na batohu, lebo nech je to sebelepsie uchopenie, zistis ze to nie je prakticke a budes ho nosit v ruke....
To si myslím , ale určite ho budem nosiť myslené tak než dôjdem Z bodu A do bodu B....,, a aj tak asi ten adaptor mi príde väčší alebo hlavne lepší, ten 2go 46 má horšie riešený vrchnú komoru teda zips a ten postranny statív neni dobre, ale keď nepočítam statív, tak ktorý? Adaptor či 2go?
 
stefanf
2016-04-12 08:49:12+02
príspevok od: rudop78
Ja mam Adaptor 48, som spokojny. Je aj pohodlny. Len si over ci ma Adaptor 46 naozaj pristup aj z boku, lebo moj nie a myslim, ze je tam rozdiel len vo velkosti. Osobnemu vyberu som sa nevyhol, lebo som isiel na istotu podla recenzii, ale realita bola uplne ina a skoncil som prave u Adaptoru 48.
Áno má a aj 45 aj 41. Všimol som si že ten najvyšši Z adaptoru nemá prístup Z boku čo by som nepredpokladal....., ale má zasa zo zadu tuším , ja chcem hlavne Z boku. Preto som upustil Z 48,, pozeral som veľa videá na YouTube......
 
JakubH
2016-04-12 11:12:25+02
Príde mi to, že to je celkom dosť malý batoh. Batoh by si mal vyberať o niečo väčší než máš súčasne výbavu. Ja som šiel do Lowepro 400AW, miesta som tam mal dosť keď som kupoval, teraz je už aj plný.... skús sa popozerať po ňom v bazáre, určite tam nejaký nájdeš. Prípadne na ebayi sa predávajú za oveľa nižšie ceny, len nikto nevie či to je originál/falzifikát...
 
stefanf
2016-04-12 12:54:06+02
príspevok od: JakubH
Príde mi to, že to je celkom dosť malý batoh. Batoh by si mal vyberať o niečo väčší než máš súčasne výbavu. Ja som šiel do Lowepro 400AW, miesta som tam mal dosť keď som kupoval, teraz je už aj plný.... skús sa popozerať po ňom v bazáre, určite tam nejaký nájdeš. Prípadne na ebayi sa predávajú za oveľa nižšie ceny, len nikto nevie či to je originál/falzifikát...
Viem, rezervu mám, nepotrebujem zatiaľ veľké. To by som išiel na niečo ako Vanguard up-rize 45. Či vyššie ,,, vyberám medzi Vanguard adaptor 46 a Vanguard 2go 46, ale asi skôr adaptor kvôli tomu statívu...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()